„Eurovizija" prasideda jau rytoj: išmaniosios programėlės, būtinos kiekvienam konkurso fanui
„Programėlių dėka galite išvysti įprastai nematomus konkurso užkulisius, sužinoti įdomių faktų. Kartu su bendraminčiais galite ne tik spėlioti, kas laimės, bet ir dalyvauti viktorinose apie konkurso istoriją, domėtis, ką ankstesnių metų dalyviai veikia dabar. Remiantis neoficialaus balsavimo, kuriame dalyvauja kiekvienas įsidiegęs programėlę „My Eurovision Scoreboard", rezultatais, prognozuojama, kad Lietuvos atstovai šįmet gali pagerinti ankstesnį grupės „LT United" rekordą", – sako „Bitės Profė" Lina Štrafėlaitė.
Reitinguokite savo favoritus
Konkurso fanams tikrai patiks nemokama dainų vertinimo programėlė – „My Eurovision Scoreboard" („Android" ir „iOS"). Čia konkurso fanai reitinguoja visus dalyvius, o pagal tai galima nuspėti kaip susiklostys konkurso rezultatai. Pavyzdžiui, šiuo metu Lietuva su daugiau nei 81 tūkst. balsų rikiuojasi aštuntoje vietoje, o pirmojoje – daugiau nei 143 tūkst. balsų surinkusi Šveicarija.
„Programėlėje galite sukurti savo draugų arba kolegų grupę, kur nariai balsuos už valstybes ir taip visi išrinksite savo „Eurovizijos" nugalėtoją. Be to, galėsite prisijungti prie pažįstamų, kolegų ar draugų ir peržiūrėti kaip kiekvienas jų balsavo atskirai", – pažymi išmaniųjų įrenginių ekspertė.
Dainų konkursą įdomiau seksite ir įsidiegę oficialią programėlę „Eurovision Song Contest" („Android" ir „iOS"). Dar iki renginio pradžios galėsite geriau susipažinsite su visų šalių atstovais, skaityti naujienas, peržiūrėti naujausius vaizdo įrašus ir išgirsti šių metų dainas.
„Naudojantis šia programėle būtinai išmėginkite kamerą su „Eurovizijos" simbolikos filtrais. Jie leis pridėti nuotraukose įvairius su konkursu susijusius užrašus, palaikomos šalies vėliavą. Šias nuotraukas galėsite įsikelti į socialinius tinklus ir taip išreikšti palaikymą savo mėgstamiems atlikėjams", – tvirtina „Bitės Profė".
Pasitikrinkite žinias apie „Euroviziją"
Dainų konkurso istorija jau rašoma 65-erius metus, todėl „Eurovision Quiz" („Android" ir „iOS") programėlės kūrėjai sugalvojo daugiau nei 800 klausimų ir devynis viktorinos žaidimų variantus. Su draugais ar šeimos nariais galite konkuruoti, kuris žinote daugiausia apie trečiąja Lietuvos religija tituluojamą konkursą.
„Žaidimas integruotas su interneto enciklopedija – „Vikipedija", todėl skatina ne tik pasivaržyti, bet ir įgyti naujų žinių. Į sudėtingiausius klausimus atsakys tikri „Eurovizijos" mylėtojai, o lengvesnius išgliaudys ir ne taip aktyviai sekantys konkursą", – įsitikinusi L. Štrafėlaitė.
Vienoje naujausių programėlių „Eurovision GP" („Android" ir „iOS") galėsite patikrinti kiekvienos šalies istoriją dar nuo pirmojo konkurso 1956 m. Mobiliojoje aplikacijoje rasite visus kada nors pasirodžiusius atlikėjus arba grupes, prisiminsite kelintą vietą jie užėmė, kiek surinko taškų, galėsite peržiūrėti senus konkurso dainų įrašus. Programėlėje taip pat nurodytos nuorodos į daugumos dalyvių socialinių tinklų profilius – galėsite patikrinti kaip jie atrodo šiandien.
Įdomiausios įžvalgos – tinklalaidėse
Muzikos gerbėjai mėgsta diskutuoti apie „Euroviziją", todėl kuria ne tik programėles, bet ir tinklalaides. Lietuvių kalba „Eurovizijos" aktualijos linksmai aptarinėjamos „Dūzė Pua" („Spotify" ir „Apple Podcasts") tinklalaidėje, kurios epizoduose kalbama apie įdomias konkurso istorijas, kitų šalių dainas ir nacionalines atrankas.
„Anglų kalba kiekvieną savaitę po vieną epizodą išleidžia tinklalaidės „Eurovision Show" („Spotify" ir „Apple Podcasts") ir „Douze Points" („Spotify ir „Apple Podcasts"). Pastaroji rengia apžvalgas, o du naujausius epizodus sukūrė apie Lietuvos pasirodymus „Eurovizijoje" 1994-2009 m. ir 2010-2019 m. laikotarpiais", – pastebi „Bitės Profė".
Šiais metais Lietuvoje „Eurovizijos" gerbėjai būriuojasi socialinio tinklo „Facebook" grupėje – „Eurovizija 2021". Tautiečiai daugiausia dėmesio skiria Amsterdame pasirodysiantiems mūsų atstovams „The Roop", tačiau dalinasi įdomia informacija ir apie kitų valstybių dainininkus.
Rašyti komentarą