Ekspertas įvardijo 10 svarbiausių toksiško partnerio, kuris sugadins jūsų psichiką, požymių

(1)

Jei laiku nepastebėsite, kad jūsų partneris elgiasi toksiškai, tai gali pakenkti jūsų psichinei ir fizinei sveikatai.

Toksiški santykiai gali palaipsniui sumažinti jūsų savivertę ir pakenkti jūsų psichinei bei fizinei sveikatai. Problema ta, kad žmonės dažnai nesupranta, jog jų partneris yra toksiškas, kol tai nepradeda veikti psichikos.

Saviugdos, produktyvumo, santykių ir verslo ekspertas Malas Džeimsas "Hackspirit" puslapiuose pateikia pagrindinių toksiško partnerio požymių sąrašą, kad laiku suprastumėte, jog turite santykių problemą.

1. Partneris dažnai jus pertraukinėja ir kalba už jus

Pertraukinėti kitus yra nemandagu ir nemandagu, tačiau, tiesą sakant, kartais taip nutinka. Visiems mums tai šen, tai ten būna blogų dienų.

Tačiau tai neturi vykti nuolat. Jei jūsų partnerio destruktyvus elgesys yra nuolatinis, tai aiškus ženklas, kad jis jūsų negerbia. Tai dar labiau pasakytina, jei jis tai daro draugų ar šeimos narių kompanijoje.

2. Jūsų partneris nemoka atsiprašyti

Mes visi retkarčiais padarome ką nors blogo. Tačiau toksiški žmonės atsisako pripažinti ir atlyginti žalą už nejautrius žodžius ar veiksmus, kurie jus įskaudino.

Net kai jiems tai nurodote tiesiogiai, jie ima gintis ir kaltinti kitus, užuot išklausę jus. Jie netgi gali bandyti pateisinti savo elgesį primindami jūsų trūkumus iš tolimos praeities.

Reikšmingas atsiprašymas reikalauja užuojautos ir būsimo elgesio pokyčių - jei negalite atsiprašyti, kai tai aiškiai pateisinama, tai daug ką pasako.

3. Jūsų partneris nuolat neigia faktus iš jūsų bendros praeities

"To niekada nebuvo" arba "Aš visai ne taip sakiau" - tai tipiškos toksiško partnerio frazės. Tokie žmonės dažnai neigia savo veiksmus ir pasisakymus praeityje, kaltindami kitus dėl to, kad jie viską neteisingai suprato ar prisiminė.

4. Partneris dažnai paskutinę minutę atšaukia jūsų bendrus planus

Suprantame, kad gyvenimas toks jau yra: iškyla nenumatytų atvejų, kurių negalime kontroliuoti, ir tenka viską mesti, kad išspręstume naują problemą.

Tačiau toksiškiems partneriams keistai nuolat kyla tokie "gaisrai". Ir dėl to nuolat griauna jūsų planus. Ir dažnai planų keitimo priežastis būna labai abejotina.

5. Partneris reikalauja nevaržomos prieigos prie visų jūsų įrenginių ir paskyrų

Mums visiems reikia privatumo akimirkų, net ir pačiuose artimiausiuose santykiuose. Kontroliuojantis ar pavydus elgesys, pažeidžiantis jūsų asmenines ribas, yra tiesiog nepriimtinas.

Nesvarbu, ar jis reikalauja žinoti jūsų el. pašto slaptažodį, ar išeidamas iš kambario žiūri į jūsų SMS žinutes, ar nuolat klausia, su kuo kalbate, tai yra didžiulės raudonos vėliavos, kurių neturėtumėte ignoruoti.

6. Jūsų partneris nevertina jūsų pasiekimų

Įsivaizduokite: ką tik gavote reikšmingą paaukštinimą darbe ir norite šia naujiena pasidalyti su savo partneriu. Natūralu, kad tikitės džiaugsmo ir džiūgavimo, tačiau vietoj to jis reaguoja atmestinai: "O, tai malonu. Bet atspėk, kas man šiandien nutiko?"

Dalijimasis savo pergalėmis ir svarbiais įvykiais su žmonėmis, kurie mums rūpi, maitina mūsų sielas. Tačiau atrodo, kad toksiški žmonės visada sugadina akimirką.

Užuot pasidžiaugę jūsų paaukštinimu, jie kažkaip nukreipia pokalbį į save. Jie netgi gali išsakyti pašaipių pastabų, pavyzdžiui, "tikriausiai gerai", kad mestų šešėlį ant jūsų sėkmės.

7. Jūsų partneris tikisi iš jūsų didelių gestų, bet pats mažai stengiasi.

Visi žinome, kad santykiai susiję su abipusiškumu, kompromisais ir pusiausvyra.

Atrodo, kad daugelis toksiškų žmonių to nesilaiko. Jie turi aukštus standartus, kaip kiti turėtų elgtis su jais, tačiau tų pačių principų netaiko savo elgesiui.

Jie reikalauja ekstravagantiškų gimtadienio dovanų, nori, kad viską mestumėte, kai jiems reikia paramos ar viešų gestų. Tačiau kai vaidmenys pasikeičia, jie patogiai suserga amnezija dėl jūsų ypatingų įvykių arba retai stengiasi, kad jaustumėtės globojami.

8. Partneris "juokais" dažnai daro nemandagias pastabas

Toksiški žmonės savo panieką kitiems maskuoja "sarkastišku humoru", kad neprisiimtų atsakomybės už tai, jog sąmoningai jus skaudina. Atkreipkite ypatingą dėmesį, jei "juokais" įžeidinėjimuose kalbama apie tai, ką patys laikote savo pagrindiniu trūkumu.

9. Jūsų partneris neleidžia jums praleisti laiko su draugais ir šeima

Kontroliuojančios arba pavydžios asmenybės dažnai stengiasi izoliuoti savo partnerius.

Jie gali daryti netiesioginius draudimus, pavyzdžiui, "tau nereikia visą laiką eiti pas mamą". Tačiau kartais jie gali atvirai uždrausti susitikti su tam tikrais žmonėmis dėl nereikšmingų priežasčių.

10. Dažnai jaučiate nerimą partnerio akivaizdoje.

Pagalvokite, kaip paprastai jaučiatės, kai leidžiate laiką su savo partneriu. Jei nuolat jaučiate nerimą, nesaugumo jausmą bendravimo metu ar po jo, verta pagalvoti, kodėl taip nutinka.

Jūs nusipelnėte, kad jūsų gyvenime būtų žmonių, kurie leistų jums jaustis globojamiems, energingiems ir vertinamiems, o ne prislėgtiems.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder