Ekspertai pateikia 11 įdomių faktų, kuriuos reikia žinoti apie kietai virtus kiaušinius

Turbūt nėra universalesnio produkto už kiaušinį. Jį galima paruošti įvairiais būdais, o populiariausias yra kietai virtas kiaušinis. Ekspertai pateikė 11 faktų, kuriuos turite žinoti apie kietai virtus kiaušinius, pradedant jų maistine verte ir baigiant visomis gudrybėmis, rašo "Thedailymeal".

1. Amerikiečiai mėgsta kietai virtus kiaušinius

17-oje valstijų populiariausias kiaušinių valgymo būdas buvo kietai virti kiaušiniai.

2. Kietai virti kiaušiniai yra greitas baltymų šaltinis

Baltymai yra svarbi maistinė medžiaga ne tik raumenims, bet ir sveikiems kaulams, kremzlėms ir net odai. Nors daugelis iš mūsų gali valgyti mėsą vienu ar kitu pavidalu kaip didžiausią baltymų šaltinį, kietai virti kiaušiniai taip pat yra puikus svarbių maistinių medžiagų šaltinis.

Be to, jie yra daug lengviau pritaikomi nei kai kurie kiti šaltiniai, pavyzdžiui, mėsa ir žuvis. Viename dideliame kiaušinyje yra 6,3 g baltymų ir jis laikomas visaverčiu baltymu, nes turi visas devynias būtinas aminorūgštis, kurių žmogaus organizmas negamina.

Norint greitai pasipildyti baltymais prieš treniruotę ar po jos arba norint gauti baltymų turtingų pusryčių prieš rytinę kelionę į darbą, puikiai tinka paprastas virtas kiaušinis.

3. Jie naudingi jūsų širdžiai

Kai pagalvojate apie kietai virtus trynius, tikriausiai pagalvojate ir apie cholesterolį.

Tiesa, kad kiaušiniuose yra cholesterolio (apie 186 mg įprastame dideliame kiaušinyje), tačiau, kaip išsiaiškino mokslininkai - tai "gerasis" cholesterolis.

4. Virti kiaušiniai gali turėti mažiau cholesterolio nei kiti kiaušiniai

Viskas dėl terminio apdorojimo, nes, pavyzdžiui, kepant į kiaušinius taip pat dedama aliejaus.

5. Yra daugybė gyvenimiškų gudrybių, kaip nulupti kietai virtą kiaušinį

Nuo kiaušinių plėšymo ir lupimo po vandeniu ar kratymo kartu inde iki šaukšto, lipnios juostos ar bet kokių kiaušinių lupimo priemonių, tačiau beveik nė viena iš jų nėra patikima.

6. Pagal tai, kaip sunku juos nulupti, galima spręsti apie jų šviežumą

Žinia, šviežius kiaušinius nulupti sunkiau. Pasak "Burnbrae Farms" prezidentės Margaret Hudson, šviežių kiaušinių baltymai verdant prilimpa prie vidinio kiaušinio lukšto membranos, nes šviežių kiaušinių baltymai yra rūgštesni.

Tačiau senstant kiaušiniui rūgštingumas mažėja, o tarp baltymo ir lipnaus lukšto didėja tarpas, todėl mažiau tikėtina, kad virtas kiaušinis prilips prie lukšto.

7. Jų galiojimo laikas gali būti ne toks ilgas, kaip manote

JAV žemės ūkio departamento duomenimis, žalius kiaušinius iš parduotuvės paprastai saugu valgyti nuo trijų iki penkių savaičių nuo įsigijimo.

Ir nors turgavietėse parduodami plauti kiaušiniai, Ajovos universiteto Gyvulininkystės projekto duomenimis, neplauti kiaušiniai iš tikrųjų išlieka švieži ilgiau (savaitėmis, net be šaldymo!).

Vis dėlto, USDA duomenimis, kietai virtų kiaušinių galiojimo laikas yra trumpesnis nei šviežių kiaušinių. Juos saugu valgyti savaitę, jei laikomi šaldytuve.

8. Tradicija valgyti kietai virtus kiaušinius siekia šimtmečius

Dr. Karen Carr iš Portlando valstybinio universiteto teigia, kad apie 5000 m. pr. m. e. išradus keramiką atsirado pirmieji kietai virti kiaušiniai.

Nuo to laiko kietai virti kiaušiniai buvo pagrindinis maisto produktas daugybėje kultūrų ir virtuvių per amžius - nuo senovės Romos ir Egipto iki viduramžių Europos ir Italijos Renesanso. Kaip ir šiandien, kiaušiniai buvo naudojami įvairiai.

9. Prieš atsirandant kietai virtiems kiaušiniams, žmonės kiaušinius lukštuose virė kitaip

Pelenuose kepti kiaušiniai turi daug senesnę istoriją nei kietai virti kiaušiniai, nes jiems iškepti užteko tik karštų ugnies anglių.

10. Žalius trynius valgyti saugu

Tai, kad kietai virtus kiaušinius palyginti lengva išvirti, nereiškia, kad jie visada gaunasi idealiai tokie, kokie buvo numatyti.

Problema ta, kad kiaušinį labai lengva pervirti. Kai taip nutinka, geltonas arba oranžinis trynys dažnai įgauna žalsvą atspalvį.

Pasak JAV žemės ūkio departamento, tai yra cheminės geležies ir sieros reakcijos produktas, kai kiaušinis verdamas per ilgai.

Nors tai nėra labai apetitiška, tačiau visiškai saugu.

11. Lukšto spalva neturi įtakos pačiam kiaušiniui

Tyrimai parodė, kad skirtingų spalvų lukštai neturi įtakos trynio ir baltymo maistinėms medžiagoms. Taigi mokslininkai išsklaidė mitą, kad rudi kiaušiniai yra daug sveikesni.

Šio mito kilmę greičiausiai galima paaiškinti dviem veiksniais: rudi kiaušiniai yra brangesni už baltus, o sveikas maistas paprastai yra brangesnis už mažiau sveiką maistą.

Iš tikrųjų rudi kiaušiniai brangesni dėl gana paprastos priežasties: juos dedančios veislės yra didesnės, todėl joms reikia daugiau lesalo, todėl jų kiaušiniai kainuoja brangiau.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder