Drėgną šluostę ant batų poros uždėkite tiesiog parduotuvėje: paprastas triukas, kuris padės sutaupyti pinigų
(3)Anksčiau odos natūralumas buvo tikrinamas įvairiais būdais. Ji buvo gniuždoma, trinama ir net kvepinama. Ir iš tiesų, oda turi specifinį kvapą, kurio neįmanoma supainioti su niekuo kitu.
Tačiau šiandien gamintojai išmoko gaminti tikrai aukštos kokybės odą, kurią sunku atskirti nuo natūralios medžiagos. Yra net specialių purškiklių su odos kvapu.
Kaip greitai išsiaiškinti, ar tai tikra oda
Šiuo atveju į pagalbą ateis nedidelė gudrybė. Visi žinome, kad natūrali oda gerai sugeria drėgmę. Tai reiškia, kad sudrėkinus bet kokį odos gaminį (rankinę, striukę ar batus), paviršiuje liks drėgnas pėdsakas. Žinoma, nereikėtų eiti į parduotuves su buteliu vandens ir pilti skysčio ant prekių. Tačiau yra labai paprastas variantas.
Pasiimkite su savimi paprastų drėgnų servetėlių ir vieną jų lengvai uždėkite ant medžiagos.
Užteks vos 10 sekundžių, kad natūrali oda sugertų drėgmę. Išdžiūvus pėdsakai visiškai išnyksta, todėl nesijaudinkite. Jei ant gaminio nematote jokių drėgmės pėdsakų, vadinasi, žiūrite į gaminį, pagamintą iš dirbtinės odos. Žinoma, patikrinti turėtumėte naudoti tik drėgnas servetėles be alkoholio ar augalinio aliejaus.
Dar keli paprasti būdai, kaip patikrinti, ar batų ar rankinės oda yra tikra, ar ne
Natūrali oda šildo, o jos pakaitalai - ne. Todėl išbandykite natūralią odą tvirtai prispausdami delną prie medžiagos paviršiaus ir palaikykite jį 15-30 sekundžių. Tada priglauskite gaminį prie skruosto. Ar jaučiate šilumą? Vadinasi, rankinė ar batai pagaminti iš natūralios odos. Jei paviršius išlieka šaltas, jis pagamintas iš odos.
Galite atidžiai apžiūrėti gaminį. Paprastai gamintojai, kurie naudoja natūralią odą, neslepia odos plokštelių galų siūlėse, tačiau tie, kurie gamina gaminius iš odos dirbinių, stengiasi viską paslėpti.
Jei jau nusipirkote daiktą ir dabar norite patikrinti, ar jis pagamintas iš natūralios odos, yra dar vienas veiksmingas būdas.
Paimkite ploną adatą ir nepastebimoje vietoje pradurkite medžiagą. Adata labai lengvai prasiskverbs pro natūralią medžiagą, tačiau pro eko odą prasiskverbia gana sunkiai.
Galite paspausti daiktą ir pabandyti jį šiek tiek ištempti. Jei jis greitai atgaus savo formą - prieš jus natūrali oda. Be to, atlikus tokias manipuliacijas ji nepakeis spalvos. Tačiau kožą lengvai galite pakeisti tempdami.
Atsakingi gamintojai kartais prie gaminio prideda medžiagos pavyzdį. Paprastai tai būna nedidelė specialios formos etiketė. Rombas reiškia, kad prieš jus oda, bet kokia kita forma - natūrali oda. Etiketėje taip pat gali būti ženklas. Pavyzdžiui, angliškai tikra oda skamba „genuine leather“, vokiškai - „echtleder“, prancūziškai - „cuir“, itališkai - „vera pelle“.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą