Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje, todėl jo funkcionalumas – ypač svarbus. Tuo metu atsiradęs daiktų chaosas tikrai nenuteikia pozityviai ir kainuoja per daug nereikalingų pastangų daugybėje situacijų: nuo iššūkiu tampančio elementaraus dantų valymosi iki vonios kambaryje būtinos švaros palaikymo.

Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus ir dėl augančių būstų kainų – turint galimybę įsirengti tik mažesnės kvadratūros vonios kambarį, vėliau susiduriama su dilema, kaip jame sukurti komfortišką tvarką ir sutalpinti visus paprastai čia laikomus dalykus.

Daiktų laikymo sistema padeda taupyti laiką

Namų organizavimo ekspertė Jovita Mikštė kviečia neabejoti, kad sutaupytas brangiausias laiko resursas yra esminis patogaus ir jaukaus vonios kambario privalumas.

Kuomet viskas savo vietoje, rytais nebereikia skubėti, ieškant elementariausių priemonių, o tvarkingai vidinėse spintelėse bei stalčiuose suorganizuoti daiktai padeda išlošti ne vieną minutę, kuomet ateina metas vonios kambario valymui.

„Sugrupavus daiktus pagal tam tikras kategorijas, nesunku matyti, kad tam tikrų ilgo vartojimo prekių, pavyzdžiui, tualetinio popieriaus, yra pakankamai – neapsikraunama per dideliais vietą užimančiais atsargų kiekiais.

Be to, visada organizuota tvarka vonioje reiškia, kad esate pasirengę bet kada priimti svečius ir išvengti stresą keliančio ir energijos pareikalaujančio skubaus tvarkymosi", – komentuoja J. Mikštė.

Jei namuose yra mažų vaikų, jų maudynių žaislų gausa taip pat gali kelti chaosą, tad laikant juos konkrečioje vietoje prausimosi ritualas taps malonumu ne tik mažiesiems, bet ir suaugusiesiems.

O sugrupavus šeimos narių priemones kiekvienam patogiausioje vietoje nebeliks rizikos kasdien kivirčytis dėl smulkmenų, kurios ilgainiui gali tapti rimta „nekalbadienių" priežastimi.

Siekdamas sužinoti, kas konkrečiai žmonėms reiškia komfortą, kalbant apie daiktų laikymą vonios kambaryje, sanitarinių sistemų gamintojas „Geberit" atliko rinkos tyrimų analizę ir išsiaiškino, jog gyvenimą ypač palengvina tokie baldai kaip optimizuotos aukštos spintelės.

Jose kasdieniai daiktai gali būti lengvai pasiekiami, o tai, ko prisireikia rečiau, netrukdo, tačiau nebūtina visko iškraustyti, atsiradus poreikiui pasiekti tuos pačius toliau sudėtus vaikų žaislus, švarų rankšluostį svečiui ar buitinę chemiją.

„Pavyzdžiui, baldų seriją „Acanto" sukūrėme atsižvelgdami būtent į šiuos klientų poreikius – visos daiktadėžės, esančios praustuvų spintelėse, tarsi „kybo ore" ir yra lengvai stumdomos specialiais bėgeliais.

Be to, tiek šios, tiek kitų naujausių serijų „One", „iCon", „Smyle" vonios kambario baldai yra modulinio koncepto. Tarpusavyje visus jų elementus: aukštas, šonines praustuvo spinteles bei atviras lentynas galima derinti pagal aukštį ir plotį, neprarandant nė vieno centimetro ir išlaikant dizaino nuoseklumą", – komentuoja įmonės atstovas Tadas Ivanauskas.

Komforto teikia funkcionalūs vonios kambario baldai

T. Ivanauskas pastebi tendenciją, kad įsirengdami ar atsinaujindami namus lietuviai vis dažniau renkasi vonios kambario sprendimus, kurie padeda išvengti į akis krintančių ir ne vietoje gulinčių daiktų: ribojančių kasdien naudojamos erdvės funkcionalumą bei darkančių estetinį interjero vaizdą.

„Net ir turint nedidelį vonios kambarį šiandien galima jį apsistatyti taip, kad viskas atrastų savo vietą ir teiktų papildomos vertės. Vienas populiariausių sprendimų tokiu atveju yra praustuvas, kurio nuotekų jungimas įrengiamas palei jo paviršių, o ne padarius įprastą išpjovą spintelėje.

Taip viršutiniame stalčiuje po praustuvu lieka daugiau vietos ir visą paviršių galima išnaudoti daiktams susidėti", – pasakoja ekspertas ir akcentuoja, kad tokia savybe pasižyminčios „Geberit" serijos „One" bei „iCon" turi ir dar vieną privalumą: galimybę stalčiaus paviršiuje nedideliais skyreliais susikurti įvairių smulkmenų laikymo sistemą.

Visgi ne viską vonios kambaryje norisi paslėpti – tokie dalykai kaip dantų šepetėlis ar muilas naudojami keliskart per dieną, tad visada turi būti po ranka.

Tam „Geberit" siūlo pasitelkti praustuvų keramiką su daiktų laikymo paviršiais, kuomet praplatinama galinė sienelė arba dubuo išcentruojamas per vidurį ir daugiau erdvės tam, ko reikia čia ir dabar, lieka šonuose. Pastarojo sprendimo, anot T. Ivanausko, klientai šiandien itin pageidauja.

Išnaudoti erdvę optimizuotam būtiniausių reikmenų organizavimui T. Ivanauskas pataria ir dar vienu neatsiejamu vonios kambario atributu: veidrodine spintele.

Ypač sumanu rinktis serijos „One" sprendimą – įmontuojamą į tuščią erdvę gipso kartono pertvaroje: „Tokiu atveju spintelės nebereikia atitraukti nuo sienos, ji nekliūna kaskart lenkiantis prie praustuvo ir nemažina vonios kambario tūrio," – paaiškina pašnekovas.

Yra sprendimų, kurie beveik nieko nekainuoja

Paprašyta įvardyti, nuo ko pradėti, pasiryžus įsileisti į vonios kambarį šiek tiek daugiau tvarkingos harmonijos, J. Mikštė pirmiausia pataria apsižvalgyti ir pamatyti visas daiktų laikymui tinkančias nišas.

Nuo erdvės po kriaukle ir virš WC puodo iki laisvos sienos, prie kurios tilptų papildoma aukšta spintelė su uždaromis lentynomis rečiau naudojamiems daiktams:

„Pasitelkus kūrybiškumą ir bet kuriame didesniame prekybos centre prieinamus nebrangius sprendimus, palaikyti estetišką bei patogią tvarką įmanoma net mažiausios kvadratūros vonios kambaryje."

Pavyzdžiui, balduose laikomų dėžučių skirtukai ar lipdukai padeda susikurti ilgalaikę rūšiavimo sistemą ir ypač praverčia, jei namuose gyvena daugiau nei vienas žmogus.

Žymėti tokiu būdu galima įvairiai. Pagal rūšį, kuomet, pavyzdžiui, vienoje vietoje laikomi visi kremai, arba pagal kiekvienam namiškiui priklausančius priemonių rinkinius: muilo, burnos higienos, skutimosi bei makiažo reikmenų.

„Dauguma vonios kambaryje laikomų priemonių turi galiojimo terminą, tad tvarkingas jų organizavimas ir žymėjimas išsprendžia ir dar vieną problemą – nebereikia išmesti to, ko pamiršę nesunaudojote, nes įsigijote ką nors naujo", – paaiškina J. Mikštė.

Priduria, kad kabliukai rankšluosčiams, pintas krepšys tualetiniam popieriui ar plastikinės dėžės su dangčiais asmeninės higienos priemonėms yra elementarūs sprendimai, kurių pakanka, kad vonios kambarys be didelių investicijų atrodytų tvarkingiau ir jaukiau.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder