Atsisakykite šio gėrimo rytais: jis nėra geras pasirinkimas

(2)

Dr. Michaelas Mosley „BBC Radio 4“ tinklalaidėje kalbėjo apie valgymo laiko ribojimo naudą.  Laidos vedėjas paaiškino, kad šis metodas gali padėti išvengti tokių ligų, kaip antrojo tipo diabetas ir aukštas kraujospūdis. Viena iš jo laidos svečių taip pat papasakojo apie netikėtą gėrimą, kurio naudojantis šiuo metodu reikėtų vengti.

Valgymo laiko ribojimas – tai mitybos metodas, kai valgoma tik tam tikrą skaičių valandų per dieną. Paprastai į šį laikotarpį įeina badavimo periodas.

Tinklalaidės „Just One Thing“ vedėjas pasakojimą pradėjo nuo to, kaip pats su šeima septintą valandą vakaro sėdasi valgyti vakarienės.

Jis sakė: „Daugiau nevalgysiu iki 9:30 ryte. Kitaip tariant, be maisto ir gėrimų praleisiu maždaug 14 valandų – gersiu nebent juodąją arbatą ar vandenį.“

Nerekomenduoja ryte rinktis pieno

Tokie gėrimai, kaip vanduo, arbata ar kava, yra vieninteliai, leidžiami badavimo laikotarpiu.

Tačiau tinklalaidės viešnia daktarė Emily Manoogian, chronobiologė ir klinikinių tyrimų mokslininkė iš „Salk Institute“ įspėja, kad vieno gėrimo reikėtų vengti.

Dr. M. Mosley jos paklausė apie valgymo laiko ribojimo taisykles: „Ar reikia būti labai stipriems, pavyzdžiui, ar tik pabudus ryte galima atsigerti kavos ar arbatos su pienu?“

Dr. E. Manoogian atsakė: „Tokie dalykai, kaip pienas, mano nuomone, yra tikrai neleistini.  

Yra daugelis klinikinių tyrimų, kurie leidžia gerti juodą kavą ar juodą arbatą, nors ir yra diskusijų apie tai, kaip kofeinas paveikę gliukozės reguliavimą kraujyje.“

Jos patarimas nusprendusiems išbandyti valgymo laiko ribojimą yra gerti tiesiog vandenį.

„Tai gali būti karštas ar šaltas vanduo – kaip jums norisi. Negazuotas, tiesiog paprastas vanduo tuo laikotarpiu, kai nevalgote“, – sakė ekspertė.

Kokia valgymo laiko ribojimo nauda?

Tyrimai rodo, kad šis metodas gali sumažinti kraujospūdį, apriboti diabeto riziką ir net padėti numesti svorio.

2019 metais „Salk Institute“ Kalifornijoje atliktas tyrimas parodė, kad viršsvorio turintiems vyrams ir moterims, kurių taip pat ir kraujospūdis bei cukraus kiekis kraujyje buvo padidėję, badaujant 14 valandų per naktį ne tik per tris mėnesius nukrito vidutiniškai 3 kilogramai, bet taip pat ir pagerėjo kraujospūdis bei cholesterolis.

Gydytojas tuomet paminėjo dar vieną nedidelį tyrimą, kuris buvo atliktas Sario universitete – jo dalyvių buvo paprašyta pusryčius valgyti vėliau, o vakarienę – anksčiau.

Tai labai pagerino jų cukraus kiekį kraujyje bei cholesterolį per vos 10 savaičių.

Tinklalaidės vedėjas paaiškino, kad ankstyvesnė vakarienė ir vėlyvesni pusryčiai padeda todėl, kad tai paveikia mūsų organizmo vidinį laikrodį, kuris valdo cirkadinį ritmą.

Valgymas vėlai vakare sutrikdo vidinį organizmo laikrodį ir net gali sukelti uždegimą.

Kaip riboti valgymo laiką?

Dr. E. Manoogian pataria: „Pasirinkite aštuonių ar dešimties valandų valgymo laikotarpį, kuris tiktų jums ir derėtų su jūsų dienotvarke, o tada jo laikykitės kiekvieną dieną.

Žiūrėkite, kad valgymo intervalas prasidėtų nuo valandą ar dvi po to, kai keliatės, o baigtųsi mažiausiai trims ar keturioms valandos likus iki tada, kai einate miegoti“.

Kiti tyrimai rodo, kad ankstyva vakarienė ir vėlyvi pusryčiai yra labai efektyvus dalykas, siekiant išvengti diabeto ir aukšto kraujospūdžio.

Dr. E. Manoogian patarimu badavimo laikotarpiu taip pat reikėtų atsisakyti pieno bei kavos, jei norite, kad jūsų valgymo laiko ribojimas būtų tikrai efektyvus.

Parengta pagal tv3.lt

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder