Astrofizikas: ateiviai bus atrasti per ateinančius 25-erius metus

Astrofizikas daktaras Sascha Quanz kuria pažangų teleskopą, kuris galės tiesiogiai stebėti mažas, į Žemę panašias planetas, atverdamas duris gyvybės ir galbūt net civilizacijos, kaip mūsų, atradimui.

Daktaras Sascha Quanz sakė, kad šiuolaikinė technologijų pažanga reiškia, jog ambicingas 25 metų laikotarpis, kurį jis sau nustatė egzistuojančios gyvybės už mūsų Saulės sistemos ribų suradimui, nėra „nerealus“.

„Sėkmės garantijos nėra. Tačiau per šį laikotarpį išmoksime bei atrasime ir kitų dalykų, kurie gali padėti susisiekti su kita egzistuojančia gyvybės forma“, – sakė astrofizikas.

Naujasis Jameso Webb kosminis teleskopas jau rodo nepaprastus milžiniškų dujinių planetų, esančių už mūsų Saulės sistemos ribų, vaizdus.

Tačiau daktaro S. Quanzo komanda Šveicarijos ETH Ciuricho institute kuria prietaisą naujam teleskopui, kuris galės sutelkti dėmesį į mažesnes, labiau į Žemę panašias planetas.

„Pagrindinis instrumento tikslas yra padaryti pirmą antžeminės planetos, potencialiai panašios į Žemę, nuotrauką aplink vieną iš artimiausių žvaigždžių.

Tačiau mūsų ilgalaikė vizija yra tai padaryti ne tik kelioms žvaigždėms, bet ištirti dešimčių antžeminių egzoplanetų atmosferas“, – sakė astrofizikas.

Jis pasveikino prieš dvi savaites paskelbtą pirmąjį tiesioginį egzoplanetos vaizdą, padarytą Webb teleskopu.

Gigantiška dujų egzoplaneta HIP 65426 atrodo įdomios struktūros, sakė jis ir pridūrė: „Štai ką Webbas gali padaryti fotografuodamas planetas. Tačiau jis kol kas negali patekti į mažas planetas, nes nėra pakankamai galingas“.

Astrofiziko S. Quanzo nuomonė atitinka buvusio NASA vyriausiojo mokslininko Jimo Greeno prognozę, kad per ateinančius keliolika metų įvyks susitikimas su kita gyvybės forma.

Kai kurie yra įsitikinę, kad pirmasis mūsų susitikimas su nežemiškomis būtybėmis jau įvyko.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai
Sidebar placeholder