Žmonės nesutaria, kur laikyti kečupą
Jau daugelį metų vyksta kova dėl to, kur turėtų būti dedamas vienas populiariausių pasaulyje pagardų, ir vis dar atrodo, kad žmonės negali apsispręsti šiuo klausimu.
Dar 2017 m. Didžiosios Britanijos prekybos centrų tinklas ASDA "Twitter" tinkle sukėlė diskusiją apie tai.
Privertę daugiau nei 2 600 žmonių balsuoti internetinėje apklausoje, jie nustatė, kad nuomonės išsiskyrė gana tolygiai: 53,6 proc. respondentų teigė, kad kečupą laiko spintelėje, o 46,4 proc. atsakė, kad jį laiko šaldytuve.
Tačiau dabar "Heinz" šį ginčą vėl perkėlė į "Twitter". Per savo oficialią Jungtinėje Karalystėje esančią paskyrą maisto produktų bendrovė surengė naują internetinę apklausą, ir šį kartą daugiau nei 13 100 žmonių balsavo dėl savo pasirinkimų.
Esant tokiai didesnei imčiai, vartotojų diskusijoje iš tikrųjų buvo aiškus nugalėtojas - šaldytuvas. Iš visų apklaustųjų 63,2 proc. teigė, kad kečupą laiko šaldytuve, o tik 36,8 proc. atsakė, kad laiko jį spintelėje.
Tačiau "Heinz" ką tik pateikė galutinį atsakymą
Tačiau ar vartotojų pageidavimai sutampa su tuo, ką rekomenduoja specialistai? Atrodo, kad taip.
Iš tikrųjų "Heinz" paskatino atlikti internetinę apklausą po to, kai sulaukė tam tikros reakcijos dėl tviterio žinutės, kurioje buvo nurodyta, kad vartotojai neturėtų laikyti jos produkto savo sandėliukuose.
Birželio 27 d. maisto produktų bendrovė iš savo oficialios paskyros Jungtinėje Karalystėje tviteryje parašė: "Kečupas dedamas į šaldytuvą!!!"
Tai taip pat ne pirmas kartas, kai "Heinz" pasisako šiuo klausimu. Anksčiau bendrovė savo poziciją dėl šaldytuvų patvirtino 2017 m. interviu žurnalui "Today". "Rekomenduojame šį produktą, kaip ir bet kurį kitą perdirbtą maisto produktą, atidarius laikyti šaldytuve,"
Heinz teigė savo pareiškime: "Atidarius produktą, šaldytuve bus išlaikyta geriausia jo kokybė."
Kai kurie žmonės vis dar nemano, kad kečupas turėtų būti šaldytuve
Nepaisant to, ką sako oficialus gamintojas, kai kurie žmonės gali nenorėti keisti savo įpročių.
Tiesą sakant, daugelis socialinių tinklų naudotojų ėmėsi "Twitter", kad atsakytų savo nesutikimą su pradiniu "Heinz" pranešimu.
"Niekada nelaikiau kečupo šaldytuve", - atsakė vienas asmuo, pažymėjęs, kad laiko jį arba spintelėje, arba ant stalviršio. Kitas rašė: "Heinz" net nežino, kur reikėtų laikyti jų produktą".
Kiti klausė, kodėl jie turėtų laikyti kečupą šaldytuve, kai tam tikrose vietose to nedaroma.
Jei jis turėtų būti šaldytuve, prekybos centruose jį ten dėtų", - atsakė vienas naudotojas.
Kitas taip pat sakė, kad šis prieskonis priklauso žmonių namų spintelėse, "kaip ir restoranuose, kaip ir prekybos centruose".
JAV žemės ūkio departamento (USDA) duomenimis, kečupas laikomas lentynoje laikomu maisto produktu.
Kaip agentūra aiškina savo interneto svetainėje, tai reiškia, kad šis pagardas "gali būti saugiai laikomas kambario temperatūroje arba "ant lentynos". Kitaip tariant, nešaldytą kečupą vis dar galima saugiai valgyti.
Taip yra todėl, kad dauguma vartotojams parduodamų kečupo produktų turi tris pagrindines sudedamąsias dalis - cukrų, druską ir actą - kurios padeda išlaikyti pakankamą rūgštingumą, kad kambario temperatūroje kečupas nesugestų, "Vice" sakė Los Andžele dirbantis maisto saugos konsultantas Džefas Nelkenas.
Kita vertus, pasak D. Nelkeno, kečupo kokybė gali greitai suprastėti, jei jis nelaikomas šaldytuve.
"Kai atidarote kečupo buteliuką ir paliekate jį nešaldytą, kiekvieną kartą atidarydami dangtelį į jį įleidžiate oro", - aiškino jis. "Kadangi ore yra bakterijų ir pelėsių, į buteliuką įleidžiate šiek tiek bakterijų ir pelėsių. Po 30 dienų pastebėsite atsiskyrimą ir šiek tiek pablogės kokybė."
Tačiau, USDA duomenimis, šaldytuve laikomas kečupas gali išlikti geras iki šešių mėnesių. "Jei įdėsite jį į šaldytuvą, jo galiojimo laikas bus šeši mėnesiai", - patvirtino Nelkenas.
"Jei paliksite jį kambario temperatūroje, kai sueis 30 dienų, pajusite ir pamatysite kečupo kokybės skirtumą, [ir] jo skonis ar kvapas bus keistokas".
Rašyti komentarą