Ar naujus drabužius reikia skalbti prieš dėvint: atsakymas ir ekspertų perspėjimai
Pasak dermatologijos klinikos medicinos direktorės Jami L. Miller, labai retai pasitaiko atvejų, kai žmonės suserga dėl naujų drabužių ar patalynės.
„Rizika užsikrėsti infekcine liga nuo drabužių mažmeninės prekybos parduotuvėje, juos pasimatavus kitam asmeniui, yra nykstamai maža ir iš esmės neegzistuoja, jei drabužiai yra nauji“, - priduria mikrobiologas daktaras Davidas C. Gastonas, Vanderbilt Health patologijos, mikrobiologijos ir imunologijos docentas.
Kartu ekspertai pažymi, kad yra daugybė priežasčių, dėl kurių žmonėms geriau naujausius pirkinius mesti į skalbimo mašiną.
Kodėl turėtumėte skalbti drabužius prieš juos dėvėdami
Šiaurės Karolinos valstijos universiteto tekstilės mokslų profesorė Karen K. Leonas paaiškino, kad palaidi dažai gali sugadinti likusius jūsų drabužius, nes gamybos metu jie ne visada iš karto „nusėda“ ant audinio.
„Jei palaidi dažai lieka paviršiuje ir drabužis dėvimas ant kito drabužio arba po kitu drabužiu (pvz., liemenėlė, šilkinė palaidinė po švarkeliu ir t. t.), jie gali persiduoti ant jo ir visam laikui pakeisti spalvą arba jį užteršti“, - pabrėžė ji.
Anot jos, tokius daiktus taip pat reikėtų kruopščiai skalbti.
Savo ruožtu Leonas ir Miller pasiūlė, kad jautrią odą turintys arba alergiški žmonės gali labiausiai nukentėti nuo naujuose drabužiuose esančių palaidų dažiklių ir cheminių medžiagų, nes drabužių sąlytis su oda gali sukelti bėrimus, išsausėjimą, niežulį ir kitokio pobūdžio nemalonias reakcijas.
Jei šios priežastys jūsų neįtikina, ekspertai nurodo dar vieną: daug mikrobų.
„Drabužiai pereina ilgą ir sudėtingą tiekimo grandinę, kurioje drabužių sudedamosios dalys gaunamos iš daugelio šaltinių, o galutinis gaminys pereina per daugybę rankų - su jomis gali susidurti įvairios bakterijos, grybeliai, nešvarumai ir vabzdžiai. Skalbimas padės juos pašalinti ir sunaikinti“, - pažymėjo Leonas.
Vis dėlto bene nemaloniausia yra žmogaus bakterijos, kurios greičiausiai prilipo prie jūsų naujų drabužių.
„Niekada nežinote, kas bandė drabužius prieš jums juos įsigyjant, todėl negalite žinoti apie mikrobus ant jų odos, nosies, burnos. Tiesą sakant, buvo atlikti keli tyrimai apie bakterijas ir virusus, kurie lieka ant drabužių po to, kai jie buvo išbandyti - dažniausiai buvo aptinkamos fekalijų bakterijos ir nosies virusai. Utėlės, niežai ir net patalinės blakės taip pat gali gyventi ant drabužių kelias dienas“, - perspėja Miller.
Šaltinis: unian.net
Rašyti komentarą