Ar muzika turi įtakos jūsų nuotaikai?

Nuo senovės protėvių būgnų iki šiandien neribotų transliacijų paslaugų muzika yra neatsiejama žmogaus patirties dalis.

Organizatorių nuotr.

Terapinė muzikos nauda

Tyrėjai šimtmečius svarstė apie galimą terapinę ir nuotaiką gerinančią muzikos naudą.

Netgi liūdna muzika teikia daugumai klausytojų malonumo ir jaukumo, rodo naujausi Jungtinės Karalystės Durhamo universiteto ir Jyväskylä universiteto tyrimai, paskelbti „PLOS ONE“.

Atvirkščiai, atlikus tyrimą nustatyta, kad kai kuriems žmonėms liūdna muzika gali sukelti neigiamus gilaus sielvarto jausmus.

Tyrime dalyvavo trys daugiau nei 2400 žmonių Jungtinėje Karalystėje ir Suomijoje tyrimai, daugiausia dėmesio skiriant emocijoms ir įsimenamiems išgyvenimams, susijusiems su liūdnų dainų klausymu.

Dauguma dalyvių pranešimų buvo teigiami.

„Rezultatai mums padeda tiksliai nustatyti, kaip žmonės muzikos pagalba reguliuoja savo nuotaiką, taip pat kaip muzikos reabilitacija ir muzikos terapija gali panaudoti šiuos komforto, palengvėjimo ir malonumo procesus“, – sakė pagrindinis autorius, Phomas Tuomas Eerola. .D., Durhamo universiteto muzikos pažinimo profesorius, rašoma pranešime spaudai.

Jis taip pat sakė, kad tyrimas gali padėti rasti priežasčių klausytis ir vengti liūdnos muzikos.

Ankstesniame tyrime, paskelbtame „Journal of Consumer Research“, nustatyta, kad žmonės linkę į liūdną muziką, kai patiria gilų tarpasmeninį praradimą, pavyzdžiui, pasibaigus santykiams.

To tyrimo autoriai pasiūlė, kad liūdna muzika pakeičia prarastus santykius. Jie palygino tai su pirmenybe, kurią dauguma žmonių teikia empatiškam draugui – tam, kuris iš tikrųjų supranta, ką jūs išgyvenate.

Kiti tyrimai sutelkė dėmesį į džiaugsmą, kurį teikia nepaprasta muzika.

2013 m. Žurnale „Positive Psychology“ atliktas tyrimas nustatė, kad žmonės, kurie klausėsi nuotaikingos muzikos, vos per dvi savaites galėjo pagerinti nuotaiką ir sustiprinti savo laimę.

Tyrimo metu dalyviams buvo liepta pabandyti pagerinti nuotaiką, tačiau jiems tai pasisekė tik tada, kai jie klausėsi malonaus Coplando muzikos, o ne liūdniausių Stravinskio melodijų.

Ir laimingesnė nuotaika suteikia naudos, o ne tik savijauta. Pranešime spaudai pagrindinė tyrimo autorė Yuna Ferguson pažymėjo, kad laimė buvo susijusi su geresne fizine sveikata, didesnėmis pajamomis ir didesniu pasitenkinimu santykiais.

Muzika kaip terapija

Šis muzikos tyrimas suderinamas su didesne muzikos terapijos arena.

Amerikos muzikos terapijos asociacija (AMTA) praneša, kad muzikos terapijos programos gali būti sukurtos tokiems tikslams pasiekti, kaip streso valdymas, atminties stiprinimas ir skausmo malšinimas.

Gali atrodyti stebina, kad muzika gali padėti žmonėms susidoroti su fiziniu skausmu, tačiau tyrimai parodė aiškų ryšį.

Apžvalgoje „The Lancet“ nustatyta, kad žmonės, kurie klausėsi muzikos prieš operaciją, jos metu ar po jos, patyrė mažiau skausmo ir nerimo, palyginti su pacientais, kurie neklausė muzikos.

Organizatorių nuotr.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder