Medus - tai produktas, kurio virtuvėje turi daugelis šeimininkių. Tačiau dažnai nutinka taip, kad šio naudingo ir skanaus skanėsto stiklainis jau seniai stovi kažkur toli kampe. Taigi, ką galima su juo daryti, ar galima jį valgyti ir kaip žinoti, kad jis sugedo?
Kiek laiko medus išlieka stiklainyje - ilgalaikio laikymo niuansai
Taigi supraskime, kas nutinka medui, jei jį ilgai laikote. Laikui bėgant medus ima kietėti ir keičia spalvą. Priklausomai nuo medaus rūšies, medus kristalizuojasi per skirtingą laiką.
Ilgesnis medaus laikymas patamsina medų ir panaikina jo naudingąsias savybes. Todėl seną medų galima valgyti, bet jis nebebus naudingas.
Atsakyti į klausimą, kiek laiko medų galima laikyti stiklainyje, sudėtinga. Tai priklauso nuo medaus rūšies, laikymo temperatūros ir indo, kuriame jis laikomas.
Apskritai medus gali būti laikomas labai ilgai, tačiau pasitaiko atvejų, kai jis gali sugesti.
Kam galima panaudoti seną medų, kad nereikėtų jo išmesti
Jei jums pasisekė ir turite daugiau nei metus laikytą stiklainį medaus, geriausia iš jo ką nors pagaminti.
Pavyzdžiui, šiupinys su medumi ir aguonomis arba bet koks kitas pyragas. Patiekalas su senu medumi bus toks pat skanus ir aromatingas kaip ir su šviežiu medumi.
Patarimas. Jei medus tapo per kietas ir sunkiai ištraukiamas iš stiklainio, tiesiog pašildykite jį vandens vonelėje arba įdėkite į dubenį su karštu vandeniu. Medus sušils ir vėl taps skystas.
Kaip sužinoti, ar jūsų medus sugedo - įspėjamasis ženklas
Jei medus turi kreminį, nemalonų ar net rūgštų kvapą, vadinasi, jis sugedo. Tokio medaus nereikėtų valgyti.
Rašyti komentarą