Apie garsiąją Rekordų knygą ir „šviežiausius“ rekordininkus

„Guinness" prekės ženklo istorija - tai populiariausio Airijoje gėrimo istorija, ir istorija perkamiausios pasaulyje knygos, kasmet tūkstančius žmonių įkvepiančios siekti įvairiausių rekordų ir dešimtmečius išliekančios nacionaline favorite. Mintis sujungti du legendinius prekės ženklus ir leisti Gineso rekordų knygą, apie kurią dabar yra girdėjęs kiekvienas planetos žmogus, atsitiktinai kilo britų inžinieriui ir pramonininkui Hju Biveriui, „Guinness" alaus daryklos valdytojui.

Penkios legendinių aludarių kartos

„Guinness" alus - Airijos nacionalinis pasididžiavimas. Jis buvo pradėtas gaminti 1759 m., kai alaus daryklos steigėjas Arturas Ginesas (Arthur Guinness) senoje apgriuvusioje Dublino alaus darykloje pasirašė nuomos sutartį. Jam teko įdėti daug pastangų alaus daryklai suremontuoti ir nepakartojamai firminio tamsaus alaus receptūrai sukurti. Bet jo pastangos nebuvo tuščios - netrukus šis gėrimas tapo populiariausiu šalyje ir vienu žinomiausiu pasaulyje.

Arturui Ginesui mirus, verslas perėjo į jo sūnų rankas - Arturo II, Bendžamino ir Viljamo. Vyresnysis Arturas II tapo kompanijos valdytoju ir daug kuo pranoko tėvą: kasmet jų firminio alaus pardavimai padidėdavo 10 proc. Jis vadovavo kompanijai beveik pusę amžiaus, o paskui ji atiteko jo sūnui Bendžaminui Li, kuris vadovavo firmai 13 metų ir tapo Dublino meru.

Jam mirus dinastija klestėjo toliau - jai vadovavo kitas šios garsios šeimos narys Edvardas Sesilis Ginesas, kuris į XIX a. pabaigą tapo multimilijonieriumi. Jam mirus bendrovę paveldėjo jo sūnus Rupertas Ginesas, kuris tapo paskutiniuoju Ginesų dinastijos atstovu, tiesiogiai vadovavusiu „Guinness". Vėliau šeimos nariai atsitolino nuo firmos reikalų ir jai pradėjo vadovauti samdomi vadybininkai. Bet būtent Ruperto laikais buvo pirmą kartą išleista Gineso rekordų knyga.

Kaip atsirado Gineso rekordų knyga

Rupertui vadovaujant „Guinness", kompanija atidarė savo pirmąją alaus daryklą užsienyje - Londone. Jos valdytoju buvo paskirtas seras Hju Biveris (Hugh Beaver). 1951 m. jis išvyko medžioti į Airiją. Medžioklė buvo nesėkminga, H.Biveris vis prašaudavo pro šalį. Nusivylęs jis nusprendė, kad jo taikinys - tikriausiai greičiausias paukštis pasaulyje. Užsimezgė pokalbis su kompanijos savininkais, bet niekas nesugebėjo atsakyti į klausimą, kokį greitį gali išvystyti šis paukštis, ir atsakymo nepavyko rasti net knygose.

Praėjus šiek tiek laiko Hju Biveriui kilo originali idėja. Jis sumąstė, kad Anglijos aludžių lankytojams turėtų patikti įvairių rekordų knyga, kurią pasitelkus būtų galima išspręsti panašius ginčus. Įgyvendinti idėją H.Biveris patikėjo broliams dvyniams Norisui ir Rosui Makvirteriams (Norris & Ross McWhirter). Po pradinio būtinos informacijos rinkimo etapo knyga buvo rašoma 13 su puse savaičių, įskaitant savaitgalius ir šventines dienas. Broliai Makvirteriai net nenujautė, kad jų knyga taps visų laikų bestseleriu ir vienu geriausia atpažįstamų prekės ženklų.

Pirmasis „Gineso rekordų knygos" leidimas Dž.Britanijoje pasirodė 1955 m. rugpjūtį.

Informacijos lobynas

Iš pradžių seras Hju Biveris planavo aludėse dalinti knygą nemokamai ir taip populiarinti prekės ženklą „Guinness", bet ji tiek išpopuliarėjo, kad kompanija nusprendė ją pardavinėti. Po metų „Gineso rekordų knyga" buvo išleista Amerikoje ir dar keliose šalyse.

Knygos likimas pasirodė netikėtas ir toks pat sėkmingas kaip ir garsiojo alaus. Dėl intriguojančios informacijos, stebėtinų mokslo faktų ir stulbinamų nuotraukų gausybės ji tapo pasauliniu bestseleriu ir pelnė pagrindinio apie įvairiausius rekordus informuojančio leidinio reputaciją.

Broliai Makvirteriai keliavo po visą pasaulį, rinkdami informaciją ir tikrindami duomenų tikrumą. Jie visą gyvenimą buvo knygos sudarytojai ir jos nepakeičiami redaktoriai, Rosas Makvirteris - iki 1975 metų, Norisas - iki 1986 metų.

Šiandien „Gineso rekordų knyga" - pasaulinis prekės ženklas su biurais Londone, Niujorke, Pekine, Tokijuje ir Dubajuje, su ekspertais, dirbančiais visame pasaulyje. O tai - penki tūkstančiai žmonių, kasdien fiksuojančių rekordus visose gyvenimo srityse visame pasaulyje.

Ne visi žmonės yra tokie protingi, kad gautų Nobelio premiją. Ir toli gražu ne kiekvienas gali laimėti olimpinį auksą. Ir ne visiems lemta gimti tokiais gražiais, kad savimi papuoštų visas pakylas ir blizgius žurnalus. Tai ką daryti, jeigu pasižymite savotiškais talentais, kurių nelabai kam reikia? Teisingai: visų keistuolių nekantriai laukia Gineso rekordų knyga!

O kokie rekordai papildė Gineso rekordų knygą 2023 m.?

Seniausia slidininkė

Slidinėjimo pasaulio taurės varžybose, kurios 2023 m. kovą vyko Austrijoje, dalyvavo japonė Katsumi Saeki, kuri šiemet pateko į Gineso rekordų knygą kaip vyriausia besivaržanti slidininkė. Varžybų metu (2023 m. kovo 19 d.) jai sukako 88 metai ir 16 dienų.

Lanko sukimas sėdmenimis

Lanko sukimo sėdmenimis rekordininke tapo Andrėja Hulamihup (Andrea Hulamyhoop) iš Dž.Britanijos. Ji per 1 minutę tai padarė 161 kartą. Rekordas pasiektas 2023 m. vasario 23 d.

Seniausias pasaulio šuo

Tokio rekordo autorius - šuo vardu Bobis iš Portugalijos, kuriam sukako jau 31 metai. Šiuo metu pasaulyje neįregistruota atvejų, kad naminis gyvūnas gyventų ilgiau už jį.

Ilgiausias traškinimas sąnariais

Tokį keistą rekordą pasiekė 23 metų vaikinas iš Švedijos Olė Lundinas (Olle Lundin). Jis nenutrūkstamai traškino iš eilės 46 kūno sąnarius

Masinis ritualinis šokis

Tailande susirinko 3660 žmonių ir drauge atliko ritualinį šokį „Vai kru" (Nusilenkimas mokytojui). Paprastai jis yra atliekamas prieš tajų bokso varžybų pradžią. Tokio rekordo buvo siekiama anksčiau, bet tada dalyvavo tik 250 žmonių.

Daugiausia asmenukių su gerbėjais

Šį neįprastą rekordą pasiekė indų aktorius Akšajus Kumaras (Akshay Kumar). Vos per 3 minutes jam pavyko 184 kartus nusifotografuoti su gerbėjais. Anksčiau toks rekordas priklausė Vilui Smitui (Will Smith), kuris per tiek pat laiko padarė 168 nuotraukas.

Žiedas su 50 tūkst. briliantų

Žiedą iš perdirbto aukso ir 50 907 briliantų pagamino juvelyrikos bendrovės „H.K. Designs and Hari Krishna Exports" specialistai. Žiedo svoris - 460 g, o įkainotas jis 725 tūkst. eurų. Papuošalas buvo kuriamas beveik 9 mėnesius, nes dizainerių komandai teko spręsti sudėtingą uždavinį - ant nedidelio gaminio sutalpinti rekordinį brangakmenių kiekį. Buvo nutarta gaminti gėlės, ant kurios tupi drugelis, formos žiedą.

Pragaro cherubinai

Viktoras Hugas Peralta (Victor Hugo Peralta) ir jo žmona Gabriela, save vadinantys „pragaro cherubinais", yra rekordininkai pagal kūno modifikacijų skaičių (sutuoktinių poros). Jų kūnų modifikacijos - tatuiruotės, įverti žiedai, odos implantai, dantų implantai ir pan. 2023 m. buvo fiksuota 91 modifikacija: Viktoro - 41, Gabrielos - 50, iš viso 91. Abiems sutuoktiniams dabar - po 53 metus, ir jiems labai patinka eksperimentuoti su savimi.

Kelionė Niujorko metro

Niujorko metro yra didžiausias ir painiausias pasaulyje, tačiau tai nesustabdė Keitės Džons (Kate Jones). Moteris pasiekė rekordą, apvažiavusi visas 472 stotis per 22 val. ir 14 minučių. Pasak jos, sunkiausia buvo išlikti žvaliai be poilsio pertraukėlių ir normalaus pavalgymo. Taip pat moteris pranešė, kad visoje metro sistemoje veikė vos 8 tualetai, o tai taip pat apsunkino užduotį.

Sportininkas su cerebrinio paralyžiaus diagnoze bėgo maratoną

Ispanijos gyventojas Aleksas Roka Kampiljas (Alex Roca Campillo) įrašytas į Gineso rekordų knygą kaip pirmasis žmogus pasaulyje su diagnoze „vaikų cerebrinis paralyžius", bėgęs maratoną. Jam liga buvo diagnozuota vos pusės metų, gydytojai iš pradžių netikėjo, kad berniukas gyvens. Tačiau vyrui dabar jau 32 metai, ir jis sugebėjo įveikti 42 km distanciją per 5 val, ir 50 min.

Vestuvinė suknelė su 50 tūkst. kristalų

Tikras šedevras buvo sukurtas Italijoje, vestuvinių suknelių salone „Michela Ferriero". Šis prekės ženklas yra gerai žinomas mados pasaulyje, nes specializuojasi kurti unikalias ir gana brangias sukneles. Šiai suknelei pasiūti prireikė 50 tūkst. Svarovskio kristalų ir daugiau kaip 200 darbo valandų.

Rūmai iš kortų

Arnavas Daga pastatė kortų namelį, kurio ilgis - 12,21 m, aukštis 3,47 m ir plotis - 5,08 m. Statyba truko 41 dieną, buvo sunaudota apie 143 000 kortų (be lipnios juostos ir klijų).

Ugningas rekordas

Suvalgyti 50 čili pipirų per 6 minutes ir 49,2 sekundes gali tik Maikas Džekas (Mike Jack) iš Kanados!

Garsiausia murklė

14-metė Bela iš Dž.Britanijos pripažinta garsiausiai murkiančia namine kate (54,59 decibelai).

Garsiausias atsiraugėjimas (moterų)

Rekordo autorė - JAV gyventoja Kimberli Vinter (Kimberly Winter). Atsiraugėjimo galingumas siekė 107,3 decibelų pagal C skalę. Rekordo dieną ji ryte papusryčiavo, o paskui išgėrė kavos ir alaus.

"
Viktoras Hugas Peralta ir jo žmona Gabriela yra rekordininkai pagal kūno modifikacijų skaičių. www.guinnessworldrecords.com nuotr.



 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder