Antsvoris – savimeilės išbandymas

Ar jums pažįstamas toks jausmas, kad jumyse apsigyveno kažkoks sunkus svoris? Apsigyveno neprašytas ir išsikraustyti neketina. Tas įsibrovėlis gali būti 5, 10 ar net 20 papildomų kilogramų.

Kokios priežastys skatina kauptis antsvoriui?

Viena populiariausių priežasčių – įprotis visada po ranka turėti ką nors, ką galima būtų sukramtyti ir užpildyti juodą skylę savyje, kuri įtraukia į savo gelmę visas geras emocijas. „Užkrimsti“ – universalus receptas, kaip nuslopinti nuobodulį, liūdesį, neviltį, nusiminimą, bejėgiškumą, apmaudą.

Kada ir kodėl tai prasidėjo? Daug kam vaikystėje. „Suvalgyk viską, kad tuščia lėkštė būtų!“ Šitą frazę visi girdėjome iš tėvų. Mes padarėme išvadą: kad būtume geri, reikia klausyti tėvų. Ir klausėme: valgėme tol, kol suvalgydavome viską iki paskutinio trupinėlio. Suvalgome iki šiol. Paskui pažvelgę į veidrodį gailimės, bet nieko negalime padaryti, nes tėvų priesako reikia laikytis.

Tiems, kurie įpratę aukotis dėl meilės ir gailėtis savęs, maistas – geriausia nusiraminimo priemonė. Nereikia niekur vaikščioti, užtenka nusipirkti ar pasigaminti ir suvalgyti tai, ko trokštame. Tai yra pats lengviausias būdas nusiraminti ir pasitaisyti nuotaiką.

Be to, maistas duoda kūnui ir riebalų, kurie kaip gaubtas paslepia nuo svetimų akių mūsų silpnumą, bejėgiškumą ir vienokią ar kitokią prievartą prieš save.

Jeigu nėra jokių fizinių nutukimo priežasčių, pavyzdžiui,: endokrininių sutrikimų ar kitų ligų, antsvorį visada nulemia judėjimo stoka ir persivalgymas, tapęs ilgamečiu įpročiu. Visi tie saldainiai, pyragėliai, traškučiai, saldžios bandelės kartu su nejudrumu virsta papildomais kilogramais, kurie nedžiugina žmogaus, ypač dailiosios lyties atstovių. Pagalvokite, kiek daug žmonių išspręstų antsvorio problemą, jei kompiuteriai virstų treniruokliais!

Reikia pripažinti , kad dietos ir maisto ribojimas padeda suliesėti tik tada, kai jie derinami su fiziniu krūviu. Ir čia, kaip sakydavo Karlas Lagerfeldas, reikia nuspręsti, ko labiau norime: šveicariško sūrio ar 36 dydžio. Žinoma, paprastai norime ir vieno, ir kito. Šis procesas gali trukti labai ilgai ir trukdyti kovai su antsvoriu. Dauguma gėdingai „tempia laiką“, nepradeda mažinti svorio, nes bijo, kad antsvoris nugalės jų pastangas.

Ne visada mūsų įpročiai būna mums naudingi ir ne visus juo verta palaikyti. Antsvorį galima priskirti prie tokių. Kodėl? Per didelis krūvis širdžiai ir kraujagyslėms. Ir pasirinkti negalavimus ar sveikatą reikia patiems.

Jeigu papildomo svorio priežastys yra psichologinės: savęs nepriėmimas, vidinė tuštuma, nepasitenkinimas savimi, kompleksai, tai nepavyks suliesėti, kol neišmoksite mylėti savęs.

Tai nereiškia, kad kiekvienam, turinčiam antsvorio, reikia skubiai sulieknėti. Išvaizda yra žmogaus asmeninis reikalas. Pasitaiko mielų, moteriškų, linksmų apkūnių damų ir lieknų kaip šakaliai, tačiau niūrių ir piktų moteriškių. Bet jeigu papildomi kilogramai sukelia jums subjektyvų diskomforto jausmą ir slegia, trukdo džiaugtis gyvenimu, tai verta jų atsikratyti. Gyvenkite taip, kad nebūtų gėda dėl savo svorio!

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder