„Albanai labai paslaugūs, draugiški. Nors vargingi, bet dalijasi viskuo. Dažnai galite pasijusti kaip šeimos narys. Kaip ir visur, kaime žmonės nuoširdesni, paprastesni. Vyraujanti religija - islamas. Tie, kas lankėsi musulmoniškose šalyse, nustebsite, kad albanai nėra labai religingi ir moterų su burkomis itin mažai. Tad lankydamiesi šioje šalyje nesisielokite dėl aprangos, nes ir vietiniai čia atsipalaidavę“, - pasakoja Greta ir dalijasi patarimais, kurie pravers sumaniusiems aplankyti šią įdomią šalį.
Sutuoktiniai skrido iš Vilniaus į Corfu. O ten sėdo į keltą ir plaukė į Sarandą su „Finikas Lines“ greituoju keltu. Kelto bilietas žmogui kainavo 20 eurų į vieną pusę, plaukti reikėjo beveik valandą.
„Automobilį nuomavomės iš “Saranda holiday rent a car„. Už “Suzuki Jimny„ dienai teko mokėti apie 30 Eur. Siūlau nuomotis džipuką. Keliai tikrai neblogi, bet džipas nepakenks, nes taip tikrai galėsite privažiuoti visur“, - patarė Greta.
Pasak jos, šalis nėra turtinga, bet užtat labai svetinga.
„Tiek maistas, tiek viešbučiai tikrai pigūs. Jokių viešbučių neužsakinėjome iš anksto. Pasitikrindavome per “Booking.com„ adresą ir važiavome tiesiai. Viskas labai paprasta. Sarande mieste susiradome “Vodafone„ saloną ir už 15 eurų nusipirkome SIM su 21 GB. Vietoje sudėjo kortelę ir aktyvavo. Tada telefoną nustatėme kaip “HotSpot„ ir taip galėjom abu naudotis internetu“, - patarimais dalijosi lietuvė.
Pora pakrante apvažiavo visą Albaniją nuo pietų iki šiaurės, kartais išsukdami pasižiūrėti, kas giliau šalyje.
„Siūlome Albaniją rinktis prieš arba po sezono, taip išvengsite balagano, nes dauguma turistų atvyksta iš aplinkinių Balkanų šalių“, - patarė sutuoktiniai.
Nors vietinė Albanijos valiuta - lekas, pasak lietuvaičių, visur galima atsiskaityti ir eurais. Tiesa, grąžą bet kuriuo atveju gausite lekais.
„Tikrinome ir niekur net nebandė apgauti. Nenustebkite, jei pinigus kai kur pasiūlys išsikeisti, kad ir šalia esančiame garažiuke, kavinėje ir t. t. Saugu, patikrinta. Beje, geriau turėkite grynųjų, nes kortelių skaitytuvų beveik niekas neturi. Bankomatų yra, bet atsargiai rinkitės kur išsiimti, nes tik vienas bankas “Credins Bank„ neima komisinio mokesčio“, - pasakojo Greta.
Pasiteiravus apie nakvynes, pora perspėjo, kad Albanijoje neverta tikėtis „luxury“ tipo viešbučių, nes jų čia mažai.
„Apskritai rekomenduojame gyventi ir valgyti labiau pas vietinius, kad pajustumėte jų svetingumą ir palaikytumėte ir taip neturtingus albanus“, - patarė sutuoktiniai.
Be nuostabios gamtos, kuri lydėjo visą kelionę, pora aplankė daugybę Albanijos lankomiausių taškų ir buvo pakerėti.
„Leiskite sau paklaidžioti, nes nežinote, koks stebuklas gali tykoti už kampo. Leiskite sau neskubėti, nes kelionės serpantinais užtruks. Kelią dalinsitės su ožkomis, avimis, asiliukais ir laukiniais šunimis. Keliuose nemažai lėtų krovininių mašinų, senų mersedesų ir šiaip keistų transporto “samadėlkių„. Eismas chaotiškas, bet labiau tai pajusite miestuose ir sezono metu, kai keliai pilni turistų iš Kosovo ir kitų aplinkinių valstybių. Visur gana dideli greičio apribojimai, kurių niekas nesilaiko. Keliuose pilna policijos, bet turistų nestabdo“, - pasakojo pora ir palinkėjo kiekvienam atrasti savąją Albaniją.
Daugiau Gretos ir Ainio Stankaičių nuotykių galite rasti instagrame: @gretaplay
Rašyti komentarą