9 nuostabūs saunos privalumai sveikatai: tai stebuklas jūsų kūnui ir sielai

Geras prakaitas yra naudingesnis, nei kada nors galėjote įsivaizduoti.

1. Tai širdžiai naudingas įprotis

2018 m. Rytų Suomijos universiteto atlikto tyrimo duomenimis, 30 minučių trukmės pirties seansas gali turėti tokį patį poveikį širdžiai ir kraujagyslėms kaip ir vidutinio sunkumo fiziniai pratimai, todėl dažnai besilankančiųjų pirtyje kraujospūdis būna mažesnis, širdies ritmas dažnesnis, o širdies ligų rizika mažesnė.

Prakaitavimas, kaip paaiškino tyrėja Tanjaniina Laukkanen, pasižymi "natūraliu diuretiniu poveikiu - mažina kraujospūdį ir širdies darbo krūvį".

2. Padeda išlaikyti aštrias smegenis

Laukkanen komanda nustatė, kad reguliariai besimaudantys pirtyje rečiau serga Alzheimerio liga ir demencija, o tai iš esmės susiję su tuo, kad pirtis mažina kraujospūdį.

"Ir širdžiai, ir smegenims reikia geros kraujagyslių funkcijos, - sakė Laukkanenas.

3. Ji palaiko jūsų kraujo judėjimą

Tyrime dalyvavo 102 keturiasdešimtmečiai ir penkiasdešimtmečiai žmonės, kurie nesirgo širdies ligomis, bet turėjo jų rizikos veiksnių, tokių kaip aukštas kraujospūdis, didelis cholesterolio kiekis kraujyje ar nutukimas, ir buvo veikiami vieno suomiškos pirties seanso.

Nustatyta, kad vos vieno seanso metu vidutinio dalyvio kraujospūdis sumažėjo septyniais punktais, išsiplėtė arterijos ir širdies ritmas nuo 65 dūžių per minutę padidėjo iki 81.

Medicinos mokslų daktaras Džošua Libermanas (Joshua Liberman), kardiologas ir Amerikos kardiologų koledžo Viskonsino valdytojas, teigė, kad ilgalaikę dažnų pirties seansų naudą širdies ir kraujagyslių sistemai galima paaiškinti tuo, kad dėl mažomis dozėmis gaunamo didelio karščio atsipalaiduoja kraujagyslės ir padidėja kraujotaka.

4. Tai atpalaiduoja

Visi, kurie kada nors įžengė į sporto salėje esančią sauną, žino, kad gulėjimas užmerktomis akimis šioje šiltoje ir sausoje patalpoje gali būti itin meditatyvus, ir tai iš dalies lemia, kad sauna yra tokia gydanti.

Padeda ir tai, kad į sauną negalima atsinešti elektroninių prietaisų, todėl galite iš tikrųjų pabėgti ir atsipalaiduoti nuo išorinio pasaulio.

5. Ji palengvina raumenų skausmą

Tai ypač aktualu, jei pasirenkate vantą, t. y. vandenyje išmirkytų beržo lapų ryšulėlį, kurį patyręs "plakėjas" švelniai patapšnoja per visą kūną.

Nors tai gali atrodyti keista, tačiau vantos procedūros poveikis iškart stulbinantis, nes ji padidina vidinę kūno šilumą, mažina raumenų skausmą, gerina kraujotaką ir išvalo plaučius.

6. Jūsų oda švytės

Pirtis gali padėti "atverti poras ir padidinti kraujo bei limfos cirkuliaciją, o tai veiksmingai padės suminkštinti odą", - aiškina sveikatos ir grožio tyrinėtojas Qurratulain Zaheer.

"Pastebėsite sveiką rausvą odos švytėjimą, dėl kurio atrodysite jaunesni, todėl ne tik gerai jausitės, bet ir atrodysite atjaunėję."

Vieno seanso metu taip pat galima atsikratyti juodų taškelių ir išplauti toksinus, todėl oda bus lygi ir sveika.

7. Tai gali padėti numesti svorio

Nors tai nepadės jums sudeginti riebalų, prakaitavimas pirtyje padeda numesti šiek tiek vandens svorio, todėl galite jaustis gerokai lengvesni, ypač po savaitgalio, kai persivalgėte maisto ir gėrimų.

8. Šaltas pasinėrimas suteikia energijos

Jei norite maksimaliai išnaudoti pirties teikiamą naudą, po pirties seanso būtinai turite greitai pabėgioti šaltu oru, nusiprausti po lediniu dušu arba pasinerti į ledinį vandens telkinį.

Pradžioje tai gali būti nemalonu, ir tai tikrai šokas sistemai, tačiau staigus šaltis priverčia odos kraujagysles staigiai susitraukti ir iš tiesų priverčia kraują įsibėgėti.

Vėliau galite pajusti, kaip kraujagyslės pulsuoja gyvybe, ir matyti, kaip nuo odos kyla garai. Jaučiatės nenugalimi ir tuo pat metu kaip niekada anksčiau gyvi ir atsipalaidavę.

"Dėl šalto panardinimo pirtyje padidėja širdies ritmas, adrenalinas ir endorfinai, kurie palengvina jūsų skausmą ir praskaidrina nuotaiką", - sako medicinos mokslų daktaras Markas Tinnermanas.

"Dėl didelio šalčio receptorių tankio odoje šaltas dušas siunčia elektrinius impulsus iš periferinių nervų galūnių į smegenis, o tai sukelia antidepresinį poveikį."

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder