Kartais nėra jokio reikalo gaišti laiko su kitu žmogumi: kuo greičiau išsiskirsite, tuo greičiau turėsite progą užmegzti naujus santykius, kuriuose galbūt jausitės kur kas geriau. Taigi, kokie požymiai signalizuoja apie gresiančias skyrybas?
Artumo stoka
Psichologai kalba ne vien tik apie seksą: santykiuose taip pat labai svarbūs šilti prisilietimai, noras apkabinti, bučiuoti savo partnerį, ir kt. Santykių pabaigoje neretai yra įvardijama, kad partneris tapo gana šaltas, dažnai atsisako mylėtis, netinkamai reaguoja į prisilietimus, ir t.t. Žinoma, kartais norą mylėtis sumažina slegiantys rūpesčiai (patirtas nemalonus įvykis darbe, nelaimė šeimoje, ir kt.), tačiau tuomet, jei partneris jus nuolatos atstumia, vertėtų pasidaryti atitinkamas išvadas. Kartais padeda tiesiog nuoširdus pokalbis, tačiau nutinka ir taip, kad tenka pasukti skirtingais keliais.
Keliami pernelyg aukšti reikalavimai
Jei jaučiate, kad partneris iš jūsų reikalauja kur kas daugiau nei galite jam duoti, tai yra ženklas, kad anksčiau ar vėliau jums teks išsiskirti. Keliami pernelyg aukšti reikalavimai ne tik vargina, bet taip pat verčia jaustis nepilnaverčiu, todėl turėtumėte pagalvoti, ar jums su partneriu tikrai pakeliui.
Jei nuolat lyginant savo partnerį su kitu asmeniu, arba nuolatos iš jo kažko tikitės, reikalaujate, galite net neabejoti, kad anksčiau ar vėliau jūsų antroji puselė nuo to pavargs ir pradės pokalbį apie skyrybas.
Pernelyg skirtingi pomėgiai
Žinoma, labai sveikintina, jei jūs abu turite tam tikrų pomėgių, ir jiems skiriate savo laisvą laiką. Jums tikrai nebūtina viso savo laisvalaikio skirti vien tik savo partneriui, tačiau tuomet, jei daugiau laiko praleidžiate atskirai, nereikėtų stebėtis, kad vienas iš partnerių anksčiau ar vėliau atšąla. Kartais nutinka ir priešingai: partnerių pomėgiai yra tokie panašūs, kad jie nejučia pradeda konkuruoti vienas su kitu. Nors tam tikrose situacijose tai gali būti savotiškai įdomu, tačiau kartais konkurencija žudo meilę. Visuomet vertėtų ieškoti aukso viduriuko: labai svarbu, kad abu turėtumėte mėgstamą veiklą, tačiau kartais naudinga šiek tiek laiko praleisti atskirai.
Nuolat pykstatės
Nors turbūt teisinsitės ir sakysite, kad nėra namų be dūmų, tačiau nuolatiniai barniai prie gero nepriveda. Nieko tokio, jei kartais susipykstate, tačiau ypatingai svarbu tai, kaip kivirčo metu elgiatės vienas su kitu. Jei jūsų santykiuose yra normalu šaukti ir įžeidinėti savo partnerį, tai yra rimtas ženklas, kad jūsų santykiai ilgai nesitęs. Nepamirškite, kad būtent pagarba yra santykių pagrindas, tad net ir susipykę pasistenkite neperžengti ribos.
Užsitęsę pykčiai
Kad ir kaip pyktumėte ant savo partnerio, psichologai pataria prieš miegą apsikabinti jį ir pabučiuoti: toks elgesys padės užglaistyti kivirčą, o ryte jis atrodys tarsi nereikšminga smulkmena. Deja, partneriai kartais pernelyg ilgai laiko pyktį, ir santykiams tai yra tikrai ne į naudą: kad ir kaip širstumėte, tikrai nereikėtų savo partnerio bausti „nekalbadieniais“.
Kartais partneriai ima ginčytis dėl vienos priežasties, o vėliau tai perauga į konfliktą dėl visai kitų dalykų. Jei jaučiate, kad širdį vis dar slegia kažkoks akmuo, turėtumėte apie tai atvirai pasikalbėti. Neleiskite, kad nuoskaudos nuodytų jūsų santykius, nes tai anksčiau ar vėliau tikrai prives prie skyrybų.
Varginanti kontrolė ir nepagrįstas pavydas
Manote, kad partneris jums yra neištikimas, todėl imatės jo kontrolės (tikrinate jo telefoną, sekate kiekvieną jo žingsnį, ir t.t.)? Darote labai didelę klaidą, nes tokiu savo elgesiu galite tik pastūmėte partnerį sukti į kairę. Jei dažnai jaučiate savo partnerio kontrolę, tikėtina, kad tai jūsų nedžiugina. Pabandykite išsiaiškinti priežastis, kodėl partneris taip elgiasi, ir ar tam yra rimtas pagrindas.
Nuolatos kaltinate vienas kitą
Kiekvienuose santykiuose kartais tenka susidurti su problemomis ir labai svarbu įsivertinti, kaip jos dažniausiai sprendžiamos. Jei esate linkę nuolatos kaltinti vienas kitą, tai yra rimtas signalas, kad viskas klostosi netinkama linkme. Nuolatinis kito žmogaus kaltinimas dažniausiai reiškia negebėjimą prisiimti atsakomybės: tokiu būdu ji tiesiog perkeliama partneriui ant pečių. Toks elgesys ne tik kenkia santykiams, bet taip pat neleidžia išspręsti problemų.
Pasikeitęs bendravimas
Atrodo, kad dar vakar laikėtės už rankų ir šnabždėjote vienas kitam meilės žodelius, o šiandien partneris yra užsisklendęs ir nori pabūti vienas... Kiekvieno mūsų gyvenime pasitaiko geresnių ir blogesnių dienų, todėl ne visada norisi bendrauti net ir su savo partneriu, tačiau tuomet, jei tai tęsiasi pernelyg ilgai, vertėtų išsiaiškinti pasikeitusio bendravimo priežastis. Deja, gana dažnais atvejais tai reiškia, kad jums teks pasukti į skirtingas puses.
Rašyti komentarą