Kaip teisingai pasirinkti partnerį, kad tokių klaidų nebūtų? Tam reikia atsižvelgti į septynias taisykles.
1. Svarbiausia taisyklė, kuria reikia vadovautis: meilė – dar ne priežastis santykiams.
Jeigu nuo pirmo susitikimo jus apima euforija, atrodo, kad esate tiesiog sutverti vienas kitam, nereikia tuo tikėti.
Šio žmogaus jūs dar visiškai nepažįstate ir jūsų euforija gali būti pagrįsta bet kuo, taip pat ir vaikiškomis psichologinėmis traumomis.
Jeigu išaugote šeimoje, kurioje buvo nelabai palanki atmosfera ar nesveiki santykiai, tokią euforiją gali sukelti žmogus, kuris atkurs analogiškus santykius, todėl ja nereikia pasitikėti.
2. Nefantazuokite ir neplėskite kito žmogaus vaizdinio pagal savo pageidavimą.
Kai du žmonės tik pradeda bendrauti, jie būna linkę prigalvoti ir priskirti kitam nebūtų savybių, kurių nepatvirtina realybė.
Jiems atrodo, kad kitas yra toks idealus, kokio norėtų. Tai labai pavojingas dalykas.
Todėl orientuotis reikia tik pagal faktus ir poelgius.
Jeigu vyras atrodo labai atsakingas, bet dažnai keičia darbus, nesugebėjo įgyti aukštojo išsilavinimo, netesi savo duotų pažadų, tai jūsų supratimas apie jį yra fikcija.
3. Su kitais jis toks, o su manimi bus kitoks (arba ji).
Taip manyti yra labai neapdairu. Kodėl žmogus su jumis turi elgtis kitaip, nei su visais?
Jeigu vyras neištikimas savo žmonai su jumis, tai kodėl manote, kad jis bus ištikimas jums? Jeigu vyras pirmoje santuokoje gėrė, tai kodėl turi liautis antroje?
Žmonės praktiškai nesikeičia visą gyvenimą. Ir nereikia manyti, kad galėtumėte pakeisti partnerį . Tai yra neįmanoma.
4. Suartėkite lėtai. Maksimaliai lėtai.
Įsimylėjimo ir suartėjimo periodas – proga geriau pažinti kitą žmogų. Neverta pereiti prie intymių santykių anksčiau nei po mėnesio ar poros.
Iš pradžių kurkite santykius galvos lygyje, paskui turi sekti emocinis artumas ir tik po to – fizinis. Ši taisyklė padės pajusti žmogų, sužinoti, ar galima su juo tartis, kokios jo vertybės, kuo jis gyvena, surasti bendrą kalbą.
Taip pat neverta apsigyventi po vienu stogu anksčiau nei po 3-4 mėnesių. Pavaikščiokite vienas pas kitą į svečius, apsižiūrėkite, ar tikrai tinkate vienas kitam.
5. Iš uosio sėklos neišauga apelsinai.
Pasistenkite sužinoti, kokioje šeimoje išaugo potencialus partneris. Neįmanoma neišsinešti iš tėvų šeimos santykių modelio. Tėvų santykiai negali nedaryti įtakos jo asmenybei.
Brandus ir suaugęs žmogus turi būti atsiskyręs nuo tėvų fiziškai ir emociškai. Jeigu tikitės savo meile ištraukti „mamytės sūnelį“ iš jo šeimos, tai labai apsirinkate.
6. Stebėkite jo draugus ir jo santykius su jais.
Mes ne atsitiktinai pasirenkame bendravimo ratą, mes pasirenkame tuos, kurie mums tinka ir su kuriais mums jauku, su kuriais sutampa mūsų vertybės, normos ir interesai. Stebėdami jo draugus, galite daug sužinoti apie patį asmenį.
7. Niekada neįkalbinėkite savęs.
Jeigu žmoguje aptinkate kažkokią savybę, kuri tikrai nesiderina prie jūsų supratimo apie pageidaujamą partnerį, nereikia pateisinti ir ieškoti būdų, kaip su tuo susigyventi.
Reikia būti sąžiningiems ir savo atžvilgiu, ir partnerio.
Nereikia į nieką užmerkti akių, jeigu jūsų vidus kažkam priešinasi.
Svarbi sėkmingo santuokinio gyvenimo sąlyga: partneriai turi turėti vienodą supratimą apie gyvenimo normas, šeimą ir santykius.
Jeigu jums yra nepriimtina atvira agresija ir isterija, o partneris tai sau leidžia, nekurkite iliuzijų, kad bus kitaip. Jeigu jūs netinkate vienas kitam pagal savo seksualinį aktyvumą, tai vargu ar kada nors kas nors pasikeis.
Jeigu vyras mano, kad kalbėtis apie santykius yra beprasmiškas laiko gaišinimas, o jūs be to negalite, vadinasi, jis jums netinka.
Geriau nusivilti ant santuokos slenksčio, nei tai, kai jau bus šeima ir vaikai.
Rašyti komentarą