7 "mandagios" frazės, kurios iš tikrųjų gali įžeisti

Psichologai pataria vengti tokių formuluočių arba bent jau atsižvelgti į situacijos kontekstą.

Tarp mandagumo ir netyčinio grubumo yra plona riba. Kartais frazės, kurias laikome mandagiomis arba pasakytos gera valia, gali pasirodyti įžeidžiančios arba nemandagios.

Dažnai tai susiję su kontekstu, tonu ir garso aukščiu. Leidinyje "Hackspirit" išvardytos 7 tokios frazės, kurias reikėtų vartoti itin atsargiai ir atsižvelgiant į situacijos kontekstą:

Atrodote pavargęs. Sakydami kam nors, kad jis atrodo pavargęs, parodome, kad jis neatrodo geriausiai. Nors norima išreikšti susirūpinimą ar rūpestį, tai lengvai gali pasirodyti kaip neigiamas komentaras apie asmens išvaizdą.

Nenoriu įžeisti, bet. Ši žodžių konstrukcija dažnai vartojama siekiant sušvelninti galimai įžeidžiančio teiginio smūgį. Tačiau būkime realistai.

Dažniausiai tai, kas seka po šios frazės, yra įžeidžiantis arba kritikuotinas teiginys. Jei tikrai norite pateikti atsiliepimą ar išsakyti mintį nebūdami nemandagūs, tiesiog būkite tiesmuki ir dėmesingi.

Nenoriu trukdyti, bet... Nors tai gali atrodyti nekaltas įsikišimo būdas, jis dažnai suvokiamas kaip nemandagus. Taip sakydami pripažįstate, kad pertraukiate kalbėtoją, o tai gali atrodyti nepagarbiai.

Susidaro įspūdis, kad tai, ką norite pasakyti, yra svarbiau už tai, ką dabar kalba kitas asmuo. Mandagiau būtų palaukti, kol pokalbyje bus padaryta pauzė ar pertrauka, ir tik tada išsakyti savo nuomonę. O jei jums tikrai reikia tarti žodį, turėtų pakakti paprasto "atsiprašau".

Jūs numetėte svorio! Ši frazė dažnai vartojama kaip komplimentas, tačiau ji gali netyčia sukelti nepatogumų ar rūpesčių.

Pirmiausia ji reiškia, kad asmuo prieš numesdamas svorio atrodė mažiau patrauklus, o tai gali pakenkti jo savigarbai. Be to, tai reiškia, kad svorio metimas yra tikslas, kurio jis siekė, nors taip gali būti.

Tai buvo tik pokštas. Humoras gali būti puikus būdas pakelti nuotaiką ir suartinti žmones. Tačiau kartais tai, kas vienam žmogui atrodo juokinga, kitą gali įžeisti. Tokiu atveju nesvarbu, ar sąmoningai pasakėte ką nors įžeidžiančio, ar tik pajuokavote.

Nusiraminkite. Karštą akimirką sakydami žmogui "nusiramink", veikiau tik dar labiau paaštrinsite situaciją, nei iš tikrųjų ją nuraminsite.

Ši frazė gali pasirodyti paniekinanti ir nemandagi, nes ji žemina kito asmens jausmus. Taip parodoma, kad jo reakcija yra netinkama arba perdėta, todėl jis gali pasijusti nesuprastas arba pažemintas.

Jūs reaguojate pernelyg jautriai. Ši frazė tikriausiai yra vienas žalingiausių dalykų, kuriuos galite pasakyti žmogui, reiškiančiam savo jausmus.

Pasakymas žmogui, kad jis perdėtai reaguoja, yra tam tikra kito asmens slopinimo forma, nes kvestionuoja jo realybės suvokimą ir paneigia jo emocijas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder