7 įpročiai, vagiantys jūsų laimę

(1)

Įprotis – antroji prigimtis. Ji taip smarkiai mus veikia, kad rodo viso mūsų gyvenimo kryptį. Vos keli įpročiai, ir gyvenimas arba palengvėja, arba labai pablogėja. Pateikiame 7 įpročius, kurie greičiausiai padarys jūsų gyvenimą nelaimingą – atsikratykite jų, ir akimirksniu pajusite jėgų bei energijos antplūdį:

Tobulumo siekis

1. Viskas visada sudėtinga, jeigu žmogus perfekcionistas. Vargu ar jis kada nors jausis laimingas, nes netgi kelias į tikslą turi būti tobulas. Visada atsiras tas, kuris, perfekcionisto suvokimu, turės kažką geriau – namus, butą, karjerą, šeimą, šukuoseną.

Tokio žmogaus laimės momentai labai trumpi ir reti – tik tada, kai pajuto, kad padarė kažką tobulai, ir tik tol, kol pamatė, kad kažkas padarė tai dar geriau.

Bendravimas su amžinai viskuo nepatenkintais žmonėmis

2. Žmogus – sociali būtybė. Mes negalime visiškai atsiriboti nuo kitų žmonių ir gyventi kaip atsiskyrėliai. Žmonės, su kuriais bendraujame, daro mums didelę įtaką. Kaip galima jaustis laimingam, jeigu aplink nuolat šneka, kad gyvenimas sunkus ir dažniausiai neteisingas bei žiaurus?

Kai kurie žmonės nuolat yra tokios nuotaikos. Stenkitės jų vengti ir atsisakyti šio informacinio triukšmo. Bet jeigu taip kalba jūsų vidinis balsas, teks gerokai padirbėti su savimi.

Nuolatinės mintys apie praeitį ir ateitį, o ne apie dabartį

3. Visiems žinoma taisyklė „čia ir dabar“. Susitelkdami į mintis apie praeitį arba ateitį mes prarandame galimybę mėgautis gyvenimu, kuris vyksta svarbiausiu laiku – dabar. Mes dažniau koncentruojamės į negatyvius dalykus ir rečiau prisimename malonius momentus, nuolat galvojame, kodėl mums kažkas neišėjo, kodėl kažkas mums atsakė, kodėl pasielgėme neteisingai.

Senos nuoskaudos ir nesėkmės temdo geriausią dalyką – laimę būti čia ir dabar. Viskam savas laikas – paliūdėjome, išanalizavome, padarėme išvadas ir judame pirmyn.

Savęs ir savo gyvenimo lyginimas su kitais

4. Visada kažkas turi kažką geresnio, net jeigu kitose gyvenimo srityse viskas blogiau negu pas jus. Nuolatinis savęs lyginimas su kitais – siaubingas įprotis.

Susitelkimas į negatyvius gyvenimo momentus

5. Nereikia toli eiti – pastovėkite eilėje, kurioje daug pensininkų ir beveik pensinio amžiaus tetulių, kurios pagrindines naujienas sužino iš televizijos ir radijo laidų. Visi pokalbiai – tik apie tai, kad aplink visi vagia, žudo, atleidžia iš darbo, o geriausi „draugai“ nuvilioja svetimus vyrus bei žmonas.

Toliau seka standartinis monologas, kad „sovietmečiu buvo geriau“. Močiutė šioje tikrovėje gyvena kiekvieną dieną, žinios ir yra jos gyvenimas. Lygiai taip pat jos močiutė kalbėjo, kad sovietmečio jaunimas tapo amoralus, ir taip iki pasaulio sukūrimo pradžios laikų.

Priklausomybė nuo aplinkinių nuomonės

6. Prieš ką nors darydami nuolat pagalvojate: „O ką pagalvos (pasakys) žmonės?“ Jums gali atrodyti, kad esate daugelio žmonių dėmesio centre, ir įprastų ribų peržengimas gali paleisti pasmerkimo mechanizmą. Jeigu ir bandote daryti ką nors kitaip, tai darote paslapčia. Nuolatinis gręžiojimasis atgal ir aplinkinių nuomonės paisymas trukdo vystytis asmenybei ir atitinkamai – laimei.

Gyvenimo apsunkinimas

7. Gyvenimas – įdomus ir labai sudėtingas dalykas. Bet įdomiausia yra tai, kad daugumą sunkumų ir „neįveikiamų“ kliūčių sugalvojame patys.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder