7 dalykai, kuriuos reikia padaryti iki 30-mečio

Kiekvienas jubiliejus gyvenime žymi tam tikrą ribą. Galbūt paauglystėje galvojote, kad, būdami trisdešimties, su kuprine keliausite po pasaulį ar tapsite tūkstančius sekėjų turinčiu nuomonės formuotoju?

Nieko baisaus, jeigu šių svajonių nepavyko įgyvendinti – sakoma, kad 30-ies gyvenimas tik prasideda. Vis dėlto iki 30-mečio patartina padaryti keletą svarbių dalykų.

Duokite kraujo

Daugelis yra girdėję apie kraujo donorystę, tačiau tik mažuma kraujo duoda patys. Kraujo perpylimas gali išgelbėti gyvybę, pagerinti sunkiomis ligomis sergančių žmonių gyvenimo kokybę bei prailginti gyvenimo trukmę.

Jeigu jums daugiau nei 18 metų, sveriate daugiau nei 50 kg ir esate geros sveikatos, galite tapti kraujo donoru. Daugiau informacijos rasite interneto svetainėje https://kraujodonoryste.lt.

Profilaktiškai pasitikrinkite sveikatą

Sveikatą profilaktiškai reikia pasitikrinti ir nejaučiant jokių negalavimų. Šiuolaikinės diagnostikos priemonės padeda nustatyti ankstyvas, dažniausiai nejuntamas ligų stadijas ir laiku paskirti gydymą.

Dėl būtent jums aktualių tyrimų geriausia pasitarti su savo šeimos gydytoju arba, jeigu leidžia galimybės, pasinaudoti privačių klinikų siūlomais profilaktiniais tyrimais, kurie suskirstyti pagal pacientų amžių ir lytį.

Savanoriaukite

Būsimi darbdaviai vis dažniau kreipia dėmesį ne tik į kandidatų išsilavinimą, darbo patirtį, bet ir gyvenimo aprašyme išvardytas savanorystes – tai yra laiką ir pastangas, skirtas neatlygintinai veiklai.

Savanorystė svarbi ne tik karjerai. Ji suteikia gyvenimui daugiau prasmės, padeda pasijusti reikalingam, didina savivertę, dovanoja naujų pažinčių ir įspūdžių.

Sudarykite gyvybės draudimo sutartį

Laikas nėra mūsų sąjungininkas – su amžiumi sveikata prastės, todėl geresnio laiko sudaryti gyvybės draudimo sutartį nei šiandien nebebus. Gyvybę geriausia apsidrausti iki trisdešimties, kol esate jauni ir sveiki.

Priklausomai nuo draudimo rūšies, sudarę gyvybės draudimo sutartį, ne tik apsidrausite gyvybę ir galėsite turėti papildomas apsaugas (pvz., nuo traumų ar kritinių ligų), bet ir pasirinkti dalį įmokų skirti kaupimui ateičiai.

Kai kurie jauni žmonės sako, kad draustis jiems dar per anksti, bet specialistai įspėja – gyvybės draudimą geriau turėti 10 metų per anksti, nei viena diena per vėlai, nes ta diena gali būti lemtinga.

Sudarykite savo šeimos genealoginį medį

Pasikalbėkite su vyriausiais savo giminės atstovais, užsirašykite senelių ir prosenelių vardus bei jų gyvenimo istorijas. Jūsų vaikai ir anūkai už šią informaciją kada nors bus labai dėkingi.

Išdrįskite keliauti solo

Daugybė žmonių vis dar nedrįsta išsiruošti į kelionę vieni ir būtinai ieško bendrakeleivių, taip prarasdami daug galimybių. Keliaudami vieni, galėsite pamatyti viską, ką norite, nesitaikydami prie kito žmogaus tempo ir interesų.

Be to, solo kelionės leidžia susipažinti su naujais žmonėmis, galbūt net susirasti draugų. Galiausiai, keliaudami vieni ir neturėdami kuo pasikliauti, būsite priversti išeiti iš savo komforto zonos ir išbandyti naujus dalykus.

Pamatykite bent vieną iš 7 naujųjų pasaulio stebuklų

Senovės graikai tikėjo, kad septynetas simbolizuoja tobulumą. Daugelį senovės pasaulio stebuklų sunaikino žmonės ir laikas, tačiau galite aplankyti vieną iš naujųjų, kurių taip pat yra septyni:

Didžioji kinų siena, Tadžmahalas Indijoje, Koliziejus Italijoje, Petros miestas Jordanijoje, Kristaus statula Brazilijoje, Maču Pikču Peru ir Čičen Ica miesto griuvėsiai Meksikoje.

Sąrašas nėra ilgas, todėl jame nebus sunku padėti bent vieną varnelę – „aplankyta".

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder