7 būdai pakeisti santykį su savimi

Daug visai nereikalingų kančių žmonės sukelia patys sau, kai pernelyg nuvertina save, nepasitiki savimi, nežino savo vertės, kritikuoja save ir dažnai užsiima savigrauža. Ir kaip pagerėtų jų gyvenimo kokybė, jeigu jie sugebėtų tiesiog pakeisti požiūrį į save.

Kol žmogus yra susiskaldęs savo viduje, jis kritikuoja ir smerkia arba kitus, arba – save. Jeigu tokie žodžiai ir veiksmai nukreipti į išorinį pasaulį, tai bus agresija, o kai į save – autoagresija. Skirtumo jokio, tik puolamas objektai yra kitas. Nei viena, nei kita nesuteikia žmogui ramybės ir pasitenkinimo.

Paprastai tokia elgsena būdinga žmonėms, nepasitikintiems savimi. Nors iš pradžių atrodo, kad tas, kuris atvirai išreiškia savo agresijos protrūkius kitų atžvilgiu, yra labiau pasitikintis savimi. Bet tai mitas! Agresija ir pasitikėjimas – nesuderinami dalykai.

Bėda ta, kad žmonės, kurie aktyviai išlieja savo agresiją į išorinį pasaulį, nepripažįsta savo nepasitikėjimo ir nesikreipia pagalbos, Dažniausiai jie būna užsispyrę ir egoistiški.

Kitas dalykas yra tie, kurie „graužia“ save. Štai jie įžvelgia problemas savyje, kenčia, išgyvena ir trokšta pagalbos.

Ir vis tiek geriau truputį nuvertinti save, nei pervertinti. Jeigu jūs save nepakankamai įvertinate, tai turite augimo potencialą. Nepasitenkinimas sukuria įtampos jausmą ir skatina veiksmams.

Norite vystytis, tobulinti save, vadinasi, nestovite vietoje, augate (bent mintyse). Žinojimas apie tai padeda jums suprasti, kad jūs judate į priekį, nors galbūt tempas jūsų nepatenkina.

Kitas dalykas, jūs turite savyje didelės jėgos, jeigu sugebate kontroliuoti emocijas ir „neišversti“ jų ant aplinkinių. Gerai pagalvoję, galite surasti būdų, kaip panaudoti vidinę jėgą savo augimui ir raidai.

7 būdai pakeisti santykį su savimi

1. Žinokite, kad esate unikalūs ir nepakartojami.

Dievas sukūrė jus būtent tokį, koks esate. Ir jeigu nemylite savęs dabar pat, tai įžeidžiate Dievą, juk jis taip stengėsi sudėti į jus visa, kas geriausia, ką galėjo, kad jūs atsirastumėte šiame pasaulyje. Jūs iš prigimties turite didelį potencialą.

2. Darbštumas

Nors Dievas ir pasistengė dėl jūsų gimimo, žinokite, kad be savų pastangų jūs nieko nepasieksite. Jeigu pradėsite nors po truputį daryti dėl savęs ką nors naudingo, tai pastebėsite, kad pamažu imsite keisti požiūrį į save.

3. Liaukitės lyginti save su kitais!

Tai toks nedėkingas užsiėmimas. Jūsų nepasitikėjimas savimi dėl to tik stiprės. Tai kam jums to reikia? Jūs nesate nei geresni, nei blogesni už kitus. Įsivaizduokite, kad žmonija Žemėje– tai smiltelės dykumoje.

Ar gali viena smiltelė būti geresnė už kitas. Argi jos lygina save su kitomis? Kiekviena smiltelė reikalinga būtent tokia, kokia yra. Geriau lyginti save šiandieninį su savimi vakarykščiu: ką šiandien padariau tokio, kad priartėčiau prie savo svajonės?

4. Suraskite savo privalumus.

Jeigu sunku pamatyti juos savyje, tai galima daryti jų sąrašą, kasdien vis prirašant po naują privalumą, kol nesusidarys įprotis matyti savyje ne tik trūkumus. Nebūna žmonių, kurie susidėtų tik iš trūkumų arba tik iš teigiamų savybių.

5. Treniruokitės matyti pasaulį visapusišką, o ne juodai baltą.

Kaip atsiranda toks dalijimas: trūkumai – tai blogai, o privalumai – tai gerai. Noras visą laiką viską vertinti sukelia kančias. Pavyzdžiui, būti užsispyrusiai – gerai ar blogai? Skirtingose situacijose šis bruožas turi dvi puses.

6. Kentėjimas prasideda tada, kai akcentuojamas „blogis“.

Išmokite įžvelgti gėrį net ir blogiausiame dalyke ir sujungti tas dvi puses. Tai vadinama išmintimi.

7. Jūs esate daugiau už savo kūną.

Dauguma tapatina save su kūnu ir galvoja, kad su kūno ribomis mes ir baigiamės. Iš čia kyla toks perdėtas dėmesys išorinei išvaizdai. Bet mes esame daugiau nei mūsų kūnas, mintys ir jausmai. Toks žinojimas padeda įveikti mirties ir vienatvės baimę.

Jeigu praktikuositės, tai toks žinojimas vieną kartą taps jūsų. Laimė slypi viduje, o ne išorėje. Tereikia atverti jos šaltinį.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder