Net jeigu neperkate kvepalų stotelėje esančiame kioske, reikėtų žinoti, kaip atskirti originalą nuo blankios klastotės, juk susidurti su klastote šiais laikas galima ir didelėse parduotuvėse, jau nekalbant apie internetą.
1. Celofano pakuotė
Celofanas, į kurį įpakuota kvepalų dėžutė, turi gerai ją aptempti, nesiraukšlėti ir tvirtai laikytis per siūles. Beje, ant pakuočių neturi būti klijų dėmių, o siūlės turi būti ne storesnės nei 5 mm.
2. Kartonas pakuotės viduje
Originalios parfumerijos gamintojai netaupo ant pakuotės: paprastai į dėžutę jie įdeda papildomą kartotinę konstrukciją, kuri saugo buteliuką nuo kratymo ir pažeidimų.
3. Užrašai ant pakuotės
Pavyzdžiui, pakuotės ekologiškumo ženklas (dvi rodyklės, sudarančios apskritimą) turi atrodyti taisyklingai: tamsi rodyklė turi būti viršuje. Visa poligrafija taip pat turi būti atlikta kokybiškai.
4. Dizainas
Klastočių gamintojai stengiasi padaryti savo produkciją iš išorės panašią į originalą, bet, siekdami išvengti teisminių ginčų, gali apkeisti vietomis raides, šiek tiek pakeisti prekės ženklą ir taip toliau… Būkite atidi!
5. Dangtelis
Originalių kvepalų dangtelis yra visiškai simetriškas (jeigu kitką nenulemia dizainas) su kokybišku apipavidalinimu. Jis turi patikimai užsidėti ant buteliuko ir neklibėti.
6. Serijinis numeris
Serijinis numeris, išspausdintas (ne priklijuotas!) ant buteliuko, turi sutapti su numeriu ant dėžutės.
7. Stiklas
Tai, kaip sakoma, aukštasis pilotažas. Tas, kas kada nors rankose laikė kokybiškų kvepalų buteliuką, supras ką turiu omenyje! Stiklas negali turėti oro burbuliukų ar nelygių paviršių. Siūlės turi būti tvarkingos ir vienodo pločio.
Ir dar vienas patarimas, kuris padės nustatyti kvepalų tikrumą, bet šį patikrinimą galima atlikti jau namuose.
Kuriam laikui įdėkite buteliuką su kvepalais į šaldytuvą: jeigu skystis pasidarys drumstas, rankoje laikote klastotę…
Būkite atidi apsipirkdama ir pasirūpinkite, kad neapsigautų draugai – pasidalinkite su jais šiuo straipsniu.
Rašyti komentarą