1. Sumažėjo jūsų savivertė
Dauguma žmonių, užmezgusių meilės santykius, negali sulaukti, kada galės parodyti savo naująjį partnerį draugams bei šeimai, ir spinduliuoja naujai įgytą pasitikėjimą savimi, kai su jais elgiamasi gerai.
Tačiau toksiškus santykius palaikantys asmenys negali būti toliau nuo tiesos. Merilendo licencijuota terapeutė Curren Trusty mano, kad tai yra pirmasis ženklas, rodantis nesveikus santykius.
„Grėsmė kad jūsų santykiai yra toksiški, kyla tuomet, kai jūsų savivertė pastebimai sumažėjo dėl bendravimo su jūsų antrąją puse[EJ1] “, – sako ji.
„Kritika ir įžeidinėjimai gali pakirsti žmogaus savigarbą. Dėl to galite labiau izoliuotis, mažiau užsiimti dalykais, kurie žinote, kad jums sekasi arba nepasitikėti savimi taip, kaip anksčiau nedarėte. Tai, savo ruožtu, gali dar labiau padidinti savigarbos sumažėjimą.“
2. Jūsų partneris nuolat užkerta jums kelią
Ar įsivėlę į ginčą su antrąja puse paprastai pasidalinate savo mintimis ir jausmais, ar tylite? Pasirodo, kad bendravimo nutraukimas su partneriu pokalbio ar konflikto metu iš tikrųjų yra emocinės prievartos forma, vadinama „stonewalling“.
„Stonewalling“ yra įprastas toksiškų santykių požymis ir pasireiškia tada, kai jūsų partneris nustoja jūsų klausytis, tvirtina, kad nenori kalbėtis, ir į nieką nereaguoja po jūsų ginčo“, – sako Marley Howard, licencijuota šeimos ir santuokos terapeutė.
Pasyvus agresyvumas yra dar vienas bruožas, į kurį, pasak jos, tokiose situacijose reikėtų atkreipti dėmesį.
3. Santykiuose apskritai trūksta pagarbos
Pasitikėjimas ir pagarba antrajai pusei yra labai svarbūs norint turėti sveikus ir meilės kupinus santykius. Deja, pagarbos trūkumas pernelyg dažnai pasitaiko toksiškuose santykiuose ir gali sukelti didelę sumaištį.
„Vienas pagrindinių požymių, kad jūsų santykiai toksiški, yra pagarbos vienas kitam trūkumas. Jei pastebite, kad jūs ir (arba) jūsų antroji pusė negerbia kito minčių, jausmų ir nuomonių, tai gali būti emocinio toksiškumo santykiuose požymis“, – sako El Forestal, FindBlackTherapist.com įkūrėja.
„Jei jūsų antroji pusė akivaizdžiai nepaiso jūsų nuomonės, nuvertina jūsų jausmus arba menkina jus kitų akivaizdoje, tai tikras ženklas, kad santykiai krypsta į toksiškumą“, – priduria Harman Awal, pažinčių ir santykių ekspertė iš cupidandcuddles.com.
4. Nesveikas pavydas
Visi esame vienu ar kitu metu jautę pavydą dėl savo santykių, tačiau jis gali tapti destruktyvus ir žalingas. Pavydas gali greitai peržengti ribą nuo nekalto iki vieno asmens bandymo kontroliuoti kitą ir įgyti galios jo atžvilgiu.
„Šiek tiek pavydo santykiuose nėra neįprasta – paprastai tai reiškia, kad vienam asmeniui labai rūpi jo partneris ir jis nenori, kad šis jį paliktų dėl ko nors kito“, – sako Awal.
„Tačiau jei pavydas perauga į savininkiškumą arba ima daryti įtaką jūsų elgesiui ar laisvei santykiuose, tai gali būti ženklas, kad jūsų santykiai tapo nesveiki ir toksiški.“
Partnerio pavydo modeliai gali būti įvairūs: nuo kaltinimų neištikimybe, nuolatinio jūsų socialinių tinklų paskyrų tikrinimo iki leidimo bendrauti tik su tam tikrais žmonėmis, kurių jūsų antroji pusė nelaiko grėsme.
5. Tarp jūsų ir partnerio nėra pasitikėjimo
Visi žinome, kad norint su kuo nors turėti tvirtus santykius s, reikia pasitikėjimo. Ypač meilės partnerystėje pasitikėjimas yra esminis meilės santykių raktas.
Licencijuotas psichologas Davidas Tzallas mano, kad pasitikėjimo stoka su savo antrąja puse yra esminis požymis, rodantis, kad santykiai nėra tvirti ar saugūs.
„Kai kuo nors pasitikime, esame užtikrinti, kad tai yra saugi aplinka“, – sako D. Tzallas.
„Esame užtikrinti, kad mūsų niekas nesmerkia, nieko nesitiki ir neskaudina. Pasitikėti kuo nors reiškia kam nors atsiverti ir atsikleisti savo silpnybes.
Pasitikėjimas nėra lengvai suteikiamas ar įgyjamas. Jei partneris jumis nepasitiki, tai yra įspėjimas, kad kažką reikia koreguoti. Santykiai negali būti ilgalaikiai, jei nesilaikoma esminių partnerystės savybių.
[EJ1]Žodžių junginys antroji pusė tinka apibūdinti tiek vyrams, tiek moterims
Rašyti komentarą