5 santykių problemos, kurias dauguma ignoruoja

Pagal kokius simptomus galima suprasti, kad poros santykiams iškilo grėsmė? Juos svarbu nustatyti laiku, kad suspėtume imtis atitinkamų priemonių jiems išsaugoti. 5 signalai, kad reikia susirūpinti.

Visi santykiai eina per pakilimus ir nuolydžius. Iš pradžių įsimylėję partneriai tiesiog negali pasisotinti vienas kitu. Po tam tikro laiko aistros nuslūgsta.

Tai nereiškia, kad santykiai baigėsi. Tačiau atsirado būtinybė skirti jiems daugiau dėmesio.

Mintis apie galimą santykių nutrūkimą ar skyrybas gąsdina. Ji gali atrodyti kaustanti. Stengsitės negalvoti apie tai, bet nieko neišeis. Santykių problemos jus vis tiek pasivis. Jeigu taip yra, reikia kažką daryti.

5 nerimą keliantys poros problemų signalai

1. Jūs gyvenate kaip kambario kaimynai, bet ne kaip pora.

Taip atsitinka lengvai ir nepastebimai. Jūs užsiėmę darbu, vaikais, namais… Įsipareigojimai, reikalai, rūpesčiai, darbų daugėja. Puiku, kad jūs surandate laiko visoms toms gyvenimo sferoms ir dėl to šaldytuve yra maisto. Tik kada jūs paskutinį kartą leidote laiką dviese?

Laikas suplanuoti bendrą laisvalaikį. Praleiskite jį kokybiškai kaip pora – tai bus geriausias dalykas, kurį galite padaryti dėl savo santuokos.

2. Jums jau nebebūna linksma kartu.

Linksmybės – rišančioji santykių medžiaga. Jos padeda išsilaikyti drauge sunkiu metu. Kada jūs paskutinį kartą su sutuoktiniu paprasčiausiai juokėtės dviese?

Prisiminkite santykių pradžią, kai linksmumas buvo paprastai ir natūralus dalykas. Jūs nekantraudami laukdavote susitikimo su savo antrąja puse po darbo.

3. Jūs negalite atsikratyti to neigiamo požiūrio į santykius, kuris atsirado.

Taip būna tada, kai negatyvas ima dominuoti, užgoždamas pozityvą. Net tada, kai jūsų partneris nuoširdžiai daro kažką gero, jūs to nepastebite arba ignoruojate kaip blogį. Čia galima priskirti nuoskaudų naštą ir partnerio kaltinimus dėl visko.

Jeigu taip yra, tai jums reikėtų konsultuotis su porų santykių psichologu. Tai padėtų suprasti, iš kur atsirado ši našta, paleisti ją ir judėti į priekį.

4. Jums nėra dėl ko bartis.

Labai retai kada galima pamatyti santykius, kuriuose nėra barnių ir nesutarimų. Konfliktas iš tikrųjų yra komunikacijos forma.

Kai atsiranda abejingumas santuokos partneriui, konfliktai baigiasi. Kai kyla nesutarimai ir jūs sugebate juos spręsti, jūs daug sužinote apie savo partnerį. Tai iš tikrųjų gali padėti sukurti saugumo jausmą santykiuose, kai nesutarimai sprendžiami su pagarba.

5. Jūs kalbatės su savo draugais daugiau, nei su savo sutuoktiniu.

Jūsų partneris turėtų būti ir jūsų patikėtinis, ir geriausias draugas. Turite turėti galimybę pasikalbėti su savo partneriu apie bet ką..Jūs neturite bijoti, kad jis pasmerks, ignoruos ar išjuoks jus.

Jeigu jūs dažniau kreipiatės į draugus nei į savo partnerį, tai kyla klausimas kodėl.

Jeigu galite patvirtinti bet kurį iš šių punktų, tai jūsų santykiams gresia pavojus.

Gera naujiena yra ta, kad tai galima ištaisyti. Tačiau teks sunkiai ir atkakliai dirbti, nes nėra tokios stebuklingos lazdelės, kuri vienu mostelėjimu pataisytų santykius.

Poros, kurios negaili pastangų dėl savo santykių, išlieka kartu ir mėgaujasi ilgų ir sveikų santykių privalumais.

Archyvų nuotr.

Alfa.lt

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder