5 raudonos vėliavos, rodančios, kad jūsų partneris yra narcizas

(3)

Specialistai teigia, kad narcisizmas gali būti įvairus. Štai kaip atpažinti, ar jūsų partneris į jį patenka.

1 Iš pradžių jie atrodo pernelyg geri, kad būtų tiesa.

Vienas iš pagrindinių požymių, kad jūsų partneris ar būsimasis partneris gali būti narcizas, yra tai, kad jūsų santykių pradžioje jis yra pernelyg žavus ir charizmatiškas.

"Asmuo atrodo pernelyg geras, kad būtų tikras, jus prie jo traukia, ir jis atrodo "tobulas" daugeliu atžvilgių", - sako Lindsey Ferris, MS, LMFTA, licencijuota Vašingtono santuokos ir šeimos terapeuto asistentė.

"Tai nereiškia, kad kartais taip nutinka ir su žmonėmis, kurie nėra narcizai, tačiau pažindami šį žmogų turėkite omenyje, kad narcizai įtraukia jus į savo tinklą atspindėdami jūsų poreikius ir norus."

Narcizai taip elgiasi todėl, kad jiems reikia užmaskuoti savo tikrąjį "aš", kad jus užkariautų. Taip jie priverčia jus pasitikėti jais, kol jie nepradėjo rodyti aiškesnių narcisizmo požymių. "Jums bus sunkiau pastebėti juos, kai jie jus užkariaus", - priduria Ferrisas.

2 Jie mano, kad yra pranašesni už kitus.

Vieni didžiausių požymių, kad jūsų partneris yra narcizas, yra susiję su tuo, kaip jis bendrauja su kitais.

Pavyzdžiui, "narcisistai dažnai mano, kad yra pranašesni už kitus dėl savo pasiekimų, turto, statuso ar išvaizdos", - sako Colleen Wenner, LMHC, MCAP, LP, "New Heights Counseling & Consulting" įkūrėja ir klinikinė direktorė.

"Jie tiki, kad visi kiti jiems pavydi ir pavydi jų sėkmės."

Dėl šio įsitikinimo jie elgiasi teisėtai ir mano, kad nusipelno ypatingo elgesio. Jų didaktiškumo atmosfera erzina aplinkinius ir dėl to narcizas sunkiai priima kritiką.

3 Jie niekada nepriima kaltės ir neatsiprašo.

Panašiai ir narcizas retai atsiprašys. "Kaltinti kitus ir neprisiimti atsakomybės - tai skiriamieji narcisizmo bruožai, sukuriantys spąstus, kurie trukdo sveikam emociniam augimui ir mokymuisi", - sako Nikki Eisenhauer, MEd, LPC, LCDC, psichoterapeutė ir "Emotional Badass Podcast" vedėja.

"Narcisizmas sukuria savęs pateisinimo kilpą. Iš esmės, jei aš visada teisus ir visada esu tas žmogus kambaryje, kuris turi geriausių idėjų, kodėl aš kada nors būčiau priverstas nusižeminti, pažvelgti į veidrodį, nuryti pasididžiavimą, pasiūlyti atleidimą sau ar kitiems, išmokti ko nors naujo?"

Toks mąstymo būdas reiškia, kad narcizas niekada nesimoko ir neieško būdų, kaip tobulėti. "Narcizo teisybė sukasi ratu, jis nesuinteresuotas emociškai tobulėti, kaip tai daro žmonės, pasižymintys sveikesne empatija", - priduria Eš

"Iš esmės narciziškiems žmonėms reikia jaustis geresniems už kitus žmones, kad jaustųsi vertingi. Gauti pagyrimai padeda puoselėti mintį, kad asmuo yra pranašesnis už kitus."

Jei jūsų partneris nuolat žvejoja komplimentus apie savo išvaizdą prieš svarbų vakarą arba apie savo karjeros sėkmę bendrame pokalbyje, gali būti, kad reikia aptarti didesnę problemą.

5 Jie jus "gesina".

Kadangi narcizai negali jausti empatijos, jie aplinkinius žmones priverčia emociškai išgyventi. Vienas iš būdų, kaip tai gali pasireikšti, yra "gaslighting", t. y. įtikinėjimas, kad jūsų jausmai ar išgyvenimai yra neteisingi.

"Kvestionuojant žmogaus patirtį, kyla abejonių - abejonių savyje dėl savęs, - sako Sarah E. F. O'Brien, LCSW, LCSW-C, CCATP, CTMH, licencijuota klinikinė socialinė darbuotoja. "Tai palieka erdvės narcizui perimti kontrolę. Žmonių ir aplinkybių kontrolė yra narcizo tikslas".

Jei įtariate, kad tarp jūsų ir jūsų partnerio vyrauja tokia dinamika, turėtumėte susisiekti su specialistu.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder