5 patarimai, kaip paruošti telefoną vasarai: padės vandeniui atsparūs dėkliukai ir daugiau dėmesingumo

Orams šylant ir kalendorinei vasarai artėjant, ekspertai pataria tinkamai paruošti savo išmaniuosius telefonus, kad atostogų nesugadintų skilęs įrenginio ekranas ar netikėtai prarasti duomenys. Telefoną apsaugoti padės programėlių atnaujinimai, teisingai sukurti slaptažodžiai, kelios įrenginio naudojimo taisyklės ir vandens nepraleidžiantys maišeliai.

„Išmanieji telefonai šiandien yra tarsi asmeniniai mūsų asistentai, kuriems nepataisomai sugedus, stringa daug kasdienių procesų. Tad artėjant bene aktyviausiam ir nerūpestingiausiam metų laikui, geras metas atostogoms paruošti savo išmaniuosius. Tam nereikės beveik jokių papildomų investicijų, pakaks žinoti svarbiausius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį“, – sako Šarūnas Urbonas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje.

1. Atsinaujinkite slaptažodžius

Norint užtikrinti telefone esančių duomenų saugumą, rekomenduojama periodiškai atnaujinti telefono ir pagrindinių paskyrų slaptažodžius. Vasarą tą padaryti ypač svarbu, nes dažnai pernelyg atsipalaiduojame ir galime palikti telefoną be priežiūros, o aktyviai leisdami laisvalaikį ir netikėtai pamesti.

„Tokiais atvejais ypač svarbus tampa telefono ekrano užraktas, tad jei to dar nepadarėte, pirmiausia, įrenginį apsaugokite stipriu slaptažodžiu. Verčiau rinkitės ne standartines keturių, bet šešių skaičių kombinacijas arba ženklų kodo užraktą. Tas leis būti tikriems, kad kitų žmonių rankose atsidūręs telefonas nebus atrakintas be jūsų žinios. Norintiems papildomos apsaugos, rekomenduojama naudoti biometrinių duomenų reikalaujančius užraktus – piršto antspaudą ar veido nuskaitymo funkciją“, – sako Š. Urbonas.

Lygiai taip pat svarbu atsinaujinti ir svarbiausių paskyrų slaptažodžius, kad nerūpestingų atostogų nesugadintų žinios apie duomenų vagystę.

„Kuriant naujus paskyrų slaptažodžius, taip pat svarbu laikytis kelių esminių taisyklių. Pirmiausia, nenaudokite jokių asmeninių duomenų – vardo, pavardės, ar gimimo metų. Taip pat, nesirinkite pernelyg paprastų kombinacijų, pavyzdžiui, 0000, 1111 ar 1234. Verčiau rinkitės jokios logikos neturinčią ženklų seką, į kurią įtraukite ne tik raides, skaičius, bet ir kitus simbolius, pavyzdžiui, @, !, {} ar panašius“, – pataria Š. Urbonas.

2. Saugokite įrenginius nuo karščio

Nors Lietuvoje saulė dar nėra tiek kaitri kiek egzotiniuose kraštuose, jos šilumos visiškai pakanka, kad pakenktų telefono baterijai. Perkaitusi ji gali būti negrįžtamai sugadinta.

„Svarbu pasakyti, kad iš anksto  prevenciškai pasiruošti telefono apsaugai nuo karščio nepavyks. Šiek tiek gelbėti gali tik geras telefono dėkliukas, tačiau net ir su juo per ilgai saulės spinduliuose paliktas įrenginys perkais. Tad prasidedant vasarai svarbu sąmoningai galvoti apie tai, kur laikote telefoną. Pavyzdžiui, pietaudami lauko kavinėje, nepalikite įrenginio ant stalo, o dienos metu nešiokitės „vėsesnėse“ vietose – ne kelnių kišenėje, bet rankinėje ar kuprinėje“, – sako Š. Urbonas.

Taip pat kaitriomis dienomis verta atidžiau stebėti išmaniųjų įrenginių veikimą. Jei matote, kad jis ima šiek tiek strigti, sulėtėja ar jaučiate, kad rankoje kaista, nedelsiant šį išjunkite – taip leisite telefonui greičiau atvėsti. Tam atvejui galite įjungti „skrydžio režimą“ – taip telefonas bus mažiau apkraunamas ir atvės greičiau, tik nebegalėsite naudotis ryšio reikalaujančiomis paslaugomis.

„Labai svarbu nesiimti kardinalių telefono vėsinimo priemonių, pavyzdžiui, paliekant jį šaldytuve ar prie kondicionieriaus. Telefonams ypač kenksmingas staigus temperatūrų pokytis, o šaldiklyje į įrenginį papildomai gali patekti ir pavojingos drėgmės“, – pataria Š. Urbonas.

3. Atsinaujinkite programėles

Šį žingsnį verta atlikti dviem etapais – pirmiausia, atsinaujinti turimų programėlių versijas, o vėliau – atsisiųsti naujas reikalingas programas.

„Programėles periodiškai atnaujinti būtina, nes su naujomis jų versijomis kūrėjai ne tik pristato naujus funkcionalumus, bet ir taiso galimas veikimo ar saugumo spragas. Įprastai, programėlės atnaujinamos automatiškai, bet jei tokia funkcija jūsų įrenginyje neaktyvuota, tiesiog rankiniu būdu programėlių parduotuvėje atnaujinkite dažniausiai naudojamas“, – sako Š. Urbonas.

Taip pat, peržiūrėkite visas programėles ir nebenaudojamas ištrinkite, o jas pakeiskite tomis, kurių gali prireikti vasarą, pavyzdžiui, fotografavimo pagalbininkais.

„Štai, programėlė „Meitu“ į vieną vietą jungia visas reikalingas funkcijas – nuo socialiniams tinklams naudojamų spalvų filtrų ir efektų, iki fotomanipuliacijos ir montažo įrankių. Vartotojai jau spėjo įvertinti programėlės teikiamą naudą ir „AppGallery“ parduotuvėje ją atsisiuntė daugiau nei 4 mln. kartų. O mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, pravers lietuvių sukurta „#walk15“, kuri pasiūlys vaizdingiausius maršrutus pasivaikščiojimui ir padės sekti aktyvumo rodiklius“, – sako Š. Urbonas.

4. Apsaugokite nuo vandens

Vasara bene didžiausiu telefonų priešu tampa vanduo – įrenginiai netikėtai išsprūsta iš rankų ir atsiduria ežero ar baseino dugne arba apliejami gaiviais gėrimais. Kaip ir apsaugos nuo karščio atveju, iš anksto įrenginio nuo sušlapimo apsaugoti greičiausiai nepavyks.

„Nors naujausi išmanieji telefonai ir yra atsparūs vandeniui, nuo smūgio į vandens telkinio dugną gali būti pažeisti ir tokiu būdu vanduo pateks į kritines vietas, kuriose drėgmė įrenginį sugadins negrįžtamai. Tad naudingiausia prie vandens telkinių telefonais naudotis kiek atsargiau, o norint žengti papildomą žingsnį, įrenginį įdėti į vandeniui atsparų  dėkliuką“, – sako Š. Urbonas.

Apliejus įrenginį svarbu kuo skubiau išjungti, nusausinti ir padėti ant skystį sugeriančios medžiagos, pavyzdžiui, servetėlės ar šluostės. Jokiu būdu telefono nevartykite, kad vanduo neįsiskverbtų į giliausias įrenginio vietas

5. Pasirūpinkite išorės apsauga

Vasarą įprastai daugiau laiko aktyviai leidžiame lauke, tad padidėja rizika, kad telefonas gali netikėtai išsprūsti iš rankų ar kišenės ir nepataisomai sudužti. Nuo to apsisaugoti padės du daiktai – apsauginis telefono stikliukas ar plėvelė ir telefono dėklas.

„Apsauginis stiklas ekraną saugo ne tik nuo dūžių, bet ir įbrėžimų. Pastarieji gali atsirasti ypač paprastai, pavyzdžiui, įrenginį padėjus ant gruoblėto paviršiaus ar į kišenę, greta aštrių daiktų. Todėl renkantis apsauginį stiklą svarbiausia atkreipti dėmesį, kad jis dengtų ne tik ekraną, bet ir aplink esančią zoną. Svarbu išsirinkti ir atsparų dūžiams – toks stiklas po smūgio ne dūžta, o tik eižėja, tad padeda apsisaugoti nuo papildomų sužeidimų“, – sako Š. Urbonas.

Renkantis dėklą principas išlieka panašus – svarbu, kad jis apsaugotų ne tik telefono nugarėlę, bet ir ekraną. Be to, būtų patogus laikyti ir rankoje neslydinėtų.

„Dėklo kraštai turėtų būti kiek iškilę ir šiek tiek apgaubti telefono korpusą – tokiu atveju telefoną padėjus ekranu žemyn šis net nesilies prie paviršiaus ir bus papildomai apsaugotas. O patogiam laikymui svarbu, kad dėklas būtų pagamintas iš neslidžios medžiagos – tokiu būdu rankoje neslidinės ir laikysis tvirtai“, – sako Š. Urbonas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder