5 būdai, kaip atkurti draugystę (arba ją nutraukti, jei ji toksiška)

5 būdai, kaip atkurti draugystę (arba ją nutraukti, jei ji toksiška)

Kai draugystė atsiduria aklavietėje, kaip žinoti, ar verta dirbti su santykiais, ar juos palikti?

Gali būti viliojanti mintis leisti draugystei išblėsti, užuot susidūrus su konfliktu - ypač, kai gyvenimas slegia kitais aspektais, nes konfliktai yra sudėtingi. Tačiau jau dabar susiduriame su vienatvės epidemija, o biologinių įrodymų akivaizdoje santykių atkūrimas tampa dar aktualesnis.

Santykių svarba yra įrašyta mūsų DNR, kaip mes esame sukurti. O tai reiškia, kad draugystė nėra pasirinkimas ar prabanga - tai būtinybė, kuri yra labai svarbi mūsų gebėjimui pasiekti sėkmę ir klestėti.

Jei per pastaruosius metus praradote ryšį su gerais draugais arba nutolote vienas nuo kito, gali būti, kad atėjo laikas išsiaiškinti sužeistus jausmus ir nesusipratimus. Šį darbą laikykite santykių ir savęs priežiūros forma, nes įstrigimas konfliktuose atima vertingą energiją.

Štai penki būdai, kaip atkurti draugystę - arba ją nutraukti, jei ji toksiška.

1. Pamąstykite ir užsirašykite gerus prisiminimus

Prieš susidurdami su sudėtingu pokalbiu su draugu, padarykite pauzę ir pamąstykite. Pagalvokite apie konkrečią akimirką, kai ši draugystė jums suteikė džiaugsmo ar jaudulio. Pasidalykite šiuo sąrašu pokalbyje su draugu.

Pradėję santykių atstatymą nuo dėkingumo ir pozityvumo, pokalbį padarysite daug prasmingesnį.

Nesvarbu, koks bus rezultatas, teigiama intencija išliks. Net jei vis dar išliks įtampa ir net jei vis dar reikės daryti draugystės pertrauką ar net ilgą (ar nuolatinę) pertrauką nuo laiko praleidimo kartu, šis dėkingumas labai padės ugdyti empatiją ir abipusį supratimą.

2. Pasirinkite kitokį bendravimo būdą

Žmonės džiaugiasi gavę laišką, kuris nėra reklama ar sąskaita. Siųskite daugiau atvirukų, rašykite daugiau laiškų arba nusiųskite žmogui knygą, kuri, jūsų manymu, jam patiktų.

Jis taip pat pasiūlė giliau pažvelgti į laiškų rašymą. Pabandykite rašyti vienas kitam laiškus prieš pradėdami kalbėtis. Laiške nurodykite, kodėl manote, kad santykiai jaučiasi nepatogūs - ir kodėl norite juos pataisyti.

Toks požiūris gali padėti įgyti empatijos ir pagerinti bendravimo įgūdžius. Galbūt suprasite, kad jūsų draugas išgyveno kažką, ko jūs nežinojote. Pradėsite labai svarbią išklausymo praktiką, dar prieš susėsdami kalbėtis.

3. Duokite laiko ir pabandykite dar kartą

Žmonės skirtingai sprendžia konfliktus, todėl nepamirškite, kad prieš bandydami dar kartą, draugystei gali tekti duoti šiek tiek atsikvėpti.

Vašingtone dirbanti psichologė ir draugystės ekspertė Maria Franco pažymėjo, kad po konflikto draugystei gali prireikti laiko, kol ji vėl taps normali, o išliekantiems nemaloniems jausmams gali prireikti papildomo dėmesio.

Jei vis dar jaučiama įtampa, tai gali reikšti, kad ne visi turėjo galimybę pasidalyti savo nuomone ir pasijusti išgirsti.

Taip pat svarbu prisiminti, kad galite daryti tik tai, ką galite.

Jei draugas mieliau nenorėtų pasitaisyti, galite didžiuotis savimi, kad elgiatės sąžiningai. Atminkite, kad nekontroliuojate kitų žmonių, bet iš savo pusės padarėte viską, ką galėjote.

4. Ne visos draugystės - amžinos

Vienas iš iššūkių ilgametėse draugystėse yra tas, kad mes užstringame ties mintimi, kokie santykiai buvo anksčiau.

Tikrovė yra tokia, kad mes visi keičiamės, nes keičiasi mūsų aplinkybės ir prioritetai.

Jei bandėte pataisyti draugystę ir nemanote, kad viskas gali grįžti į prieš konfliktą buvusią padėtį, Denvortas pasiūlė apsvarstyti, ar galite likti draugais.

Ne visos draugystės tęsiasi visą gyvenimą, ir tai yra gerai. Evoliuciniai biologai nustatė, kad kokybiškiems ryšiams būtini trys dalykai - jie turi būti ilgalaikiai, pozityvūs ir bendradarbiaujantys. Jums reikia visų trijų.

5. Sekite raudonas vėliavėles

Kartais draugystė nukenčia dėl nesusikalbėjimo, o kartais problemos yra daug didesnės.

Specialistai ragina žmones neleisti, kad draugystę sužlugdytų viena problema. Konfliktas yra galimybė iš naujo subalansuoti ir patobulinti draugystę, jis perteikia abipusį investavimą.

Tačiau specialistai taip pat patarė atkreipti dėmesį į raudonas vėliavėles. Jei atsitraukę nuo draugystės pastebėsite, kad ji daro daugiau žalos nei naudos, pavyzdžiui, draugas nesiekia jūsų sėkmės, tyčiojasi iš jūsų, yra nepagarbus, jaučiatės jo nuskriaustas ar nesuprastas... gali būti, kad laikas ne taisyti, o nutraukti draugystę.

Labai svarbu įvertinti žalos ir naudos pusiausvyrą.

Draugystės mokslas rodo, kad ambivalentiški santykiai nėra naudingi mūsų sveikatai. Kitaip tariant, gėris nebūtinai nusveria blogį, jei blogio yra per daug. Būkite sąžiningi su savimi dėl draugystės ir nesilaikykite jos vien dėl senų laikų, jei ji kitaip jums kenkia.

Kai gyvenimas atrodo sunkus, artėjimas prie nepatogių ar skausmingų pokalbių dažnai atsiduria mūsų darbų sąrašo apačioje. Tačiau žmogiškasis ryšys yra labai svarbus - metas priimti nepatogumus, būti sąžiningiems, išklausyti ir pasinerti į juos.

Šaltinis: https://edition.cnn.com

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder