1 Sutelkite dėmesį į malonumą, o ne į orgazmą.
Wyatt aprašo linijinį sekso modelį - bučiniai, prisilietimai, drabužių nusirengimas, oralinis seksas, lytinis aktas ir orgazmas - ir rekomenduoja žmonėms atidėti šią sampratą į šalį.
"Turime sutelkti dėmesį į malonumą, o ne į orgazmą", - sako Viatas, aiškindamas, kad "malonumas yra puikios seksualinės patirties matas, o kai sutelkiame dėmesį į malonumą, galime mąstyti ratu".
"Psychology Today" įspėja, kad šis linijinis sekso modelis "ignoruoja seksualinį potraukį" ir reikalauja orgazmo, o tai, anot svetainės, yra nerealu:
"Jis yra visiškai fiziologinis, neminint santykių veiksnių, kultūrinių nuostatų ar bet kokių kitų išorinių veiksnių, kurie gali būti labai svarbūs svarstant seksualinį atsaką."
Sumaišę šį linijinį sekso modelį, galime "įsitraukti į tabu ar rizikingas seksualines išraiškas, jas sustabdyti, pasukti, padidinti ir sumažinti", - sako Wyatt.
"Tol, kol tai išlaiko malonumo centrą, turėsite geresnę, labiau susijusią, mažiau nerimo keliančią seksualinę patirtį."
2 Tyrinėkite savo pojūčius.
"Mūsų pojūčiai yra tiesiausia linija į malonumą ir įsitraukimą į seksualinę išraišką, - sako Wyatt.
"Seksas yra kur kas daugiau nei tik aktas - turime daugybę priežasčių būti seksualūs!"
Jos teigimu, šios priežastys gali būti susijusios su siekiu pajusti ryšį, galią ar paklusnumą, taip pat atkurti pasitikėjimą ir padėti išspręsti stresą. Be to? "Kartais tiesiog norisi susidomėti."
Prevencija siūlo atsigręžti į savo jausmus ir neskubėti. "Neskubėkite", - rašoma svetainėje. "Nepamirškite, kad preliudija gali vykti vakarienės metu, nes įjungsite regos, kvapo ir skonio pojūčius, o jei gamindami maistą klausysitės muzikos ir prisiliesite prie partnerio, taip pat įjungsite garso ir lytėjimo pojūčius."
"Kad ir dėl kokios priežasties užsiimate seksu, pagalvokite, kodėl to norite, ką norite jausti, ką norite, kad jaustų jūsų partneris (-ė), ir kodėl viskas malonu arba ne", - aiškina Wyatt.
"Kai tai pastebėsite, turėsite keletą variantų tiems atvejams, kai negalėsite savęs seksualiai išreikšti mėgstamu būdu."
3 Išsilavinkite ir sąmoningai.
Wyatt įspėja, kad daugelis vyresnių nei 60 metų žmonių negavo išsamaus lytinio švietimo.
"Jie gavo lytinį švietimą, kuris buvo persmelktas kultūrine mitologija, patriarchaliniais pagrindais ir tiesiog neteisingu mokslu", - sako ji.
J. Wyatt mano, kad mokymasis apie mūsų kūnus gali padėti pagerinti lytinį gyvenimą, "ypač apie tai, kaip lytiškumas atrodo per visą mūsų gyvenimą", - sako ji.
"Pavyzdžiui, ar žinojote, kad tam tikri lubrikantai, kurių dažnai prireikia moterims menopauzės metu, iš tikrųjų prisideda prie makšties gleivinės pažeidimo ir plonėjimo? Arba kad varpa yra porėtas organas ir sugeria drėgmę?"
Wyatt taip pat pataria: "Mums nereikia erekcijos, kad būtume seksualūs. Mums nereikia orgazmo, kad seksualinė patirtis būtų visavertė ar sėkminga."
4 Kreipkitės pagalbos, jei jums jos reikia.
Ieškoti pagalbos už miegamojo ribų gali reikšti daug įvairių dalykų - nuo sekso terapeuto paieškos iki skaitymo šia tema.
"Yra keletas būdų, kaip rasti gerą sekso terapeutą", - pataria "WebMD".
"Pirmiausia klauskite tų, kurie dirba konsultavimo srityje ir kurių profesinė etika paprastai garantuoja konfidencialumą: pavyzdžiui, pastoriaus, esamo ar buvusio bendrojo profilio terapeuto arba gydytojo."
Svetainėje pažymima, kad seksualinės problemos gali kilti dėl sveikatos būklės ar šalutinio vaistų poveikio, todėl siūloma pirmiausia pasitarti su gydytoju:
"Pirmiausia atlikus medicininį įvertinimą, kad būtų atmestos fizinės seksualinių problemų priežastys, galima sutaupyti laiko ir sumažinti nerimą."
"Seksas tampa labiau susijęs su kelione, o ne su tikslu", - pataria svetainė. Ir bendravimas apie seksą yra labai svarbus, primena Wyatt. "Jums reikia apie tai kalbėtis!"
Rašyti komentarą