Kuponas - dovana, kuriai dažniausiai pritrūkstama laiko

(1)

„Ar tik aš nukišu dovanų kuponus ir pamirštu jų galiojimo datas? O kai bandau prasitęsti, išgirstu: “Pražiopsojote, niekuo negalime padėti.„ Galvoju, kiek tokių “orinių„ pinigų nuplaukia“, - sako „Facebook“ paskyroje aktualią diskusiją pradėjusi klaipėdietė choreografė, balerina ir vertikalaus šokio kūrėja Inga Briazkalovaitė.

„Eilinį kartą susizgribau nepanaudojusi 100 eurų vertės dovanų kupono. Tiesa, kuponas gautas buvo seniai ir net jo galiojimo laikas buvo iki šių metų pradžios. Paprasčiausiai buvo užkištas už statulėlės ir pamirštas. Tačiau vis tiek apmaudu, nes gavome jį už tai, kad laimėjome I vietą šv. Magdalenos bėgime. Kuponas buvo privačios klinikos. Manau, kad tokia įstaiga tikrai galėjo suteikti kokį tyrimą ar gydytojo konsultaciją ir po kupono galiojimo laiko. Būčiau jiems už tai dar papildomai nemokamą reklamą padariusi, tačiau kai pasakė ne - tai ne. Nesu iš tų žmonių, kurie galva sieną daužytų“, - pasakojo „Vakarų ekspresui“ I. Briazkalovaitė.

Pašnekovė sakė, kad tai ne pirmas atvejis, kai dovanų kuponas liko nepanaudotas.

Sunku suderinti laiką

"Įteikti dovanų kuponą dažnai renkamės tada, kai nežinome, ką žmogui padovanoti, bijodami, kad konkretus daiktas ar paslauga gali nepatikti, įtikėję, kad geriau suteikti galimybę dovaną pasirinkti jos gavėjui. Tačiau realybė tokia, kad didelė dalis dovanų kuponų lieka nepanaudoti, o jeigu ir panaudojami, nebūtinai suteikia džiaugsmo jį gavusiajam.

Man asmeniškai būna labai sudėtinga suderinti laiką, kad gaučiau paslaugą už dovanų kuponą, nes dažniausiai dirbu ir savaitgaliais. Pavyzdžiui, esu gavusi dovanų masažą, bet laikas, kada galėjau į jį užsiregistruoti, buvo tik dienos metu. Tad pasirinkau jį tik tam, kad neprapultų kuponas, bet po masažo ėjau riebaluota galva į darbą", - atviravo šokėja.

Dar sudėtingiau, anot pašnekovės, būna suderinti su dovanų kuponu gautų sezoninių pramogų laiką.

"Kadangi mėgstu ekstremalias patirtis, dažnai gaunu dovanų kuponus išbandyti ką nors naujo. Ar jie pasiteisina? Sakyčiau, 50 proc. Esu gavusi dovanų pasiplaukiojimą vandens motociklu.

Pasiplaukiojimo laiką derinome ir keitėme tiek ilgai, kad kitas žmogus jau turbūt būtų ranka numojęs.

Taip pat sunku buvo suderinti ir pasivažinėjimą vėjarogėmis, bet buvo verta. Pati niekada nebūčiau sugalvojusi įsigyti tokios pramogos, o pasivažinėjimas mūsų pajūriu, kurį taip mylim, buvo visai kitokia ir geriausių įspūdžių kupina patirtis", - dalijosi I. Briazkalovaitė.

Pati choreografė sakė, jog kitiems žmonėms dovanų kuponus teikti vengia.

„Galvoju, kad šiais laikais geriausia dovana yra laikas, praleistas kartu, bendravimas. Manau, kad geriau žmogų nusivesti į restoraną ir apmokėti jo sąskaitą, užuot dovanojus jam šventinės vakarienės kuponą, arba kartu nueiti į spektaklį, užuot dovanojus kvietimą į teatrą“, - savo išvadą padarė I. Briazkalovaitė.

REALYBĖ. Dovanų kuponas nėra geriausia dovana, nes jį gavusieji dažnai pražiopso jo galiojimo laiką. Asociatyvi www.pexels.com nuotr.

REALYBĖ. Dovanų kuponas nėra geriausia dovana, nes jį gavusieji dažnai pražiopso jo galiojimo laiką. Asociatyvi www.pexels.com nuotr.

Negali būti taikomas galiojimo terminas?

Šokėjos įrašas socialiniuose tinkluose sulaukė gausybės komentarų. Moterys skaičiavo, jog „pražiopsotos“ dovanų kuponų sumos viešbučių paslaugoms, masažams, kvepalams tam tikroje parduotuvėje siekia tūkstančius eurų.

Viena iš prekyboje dirbusių komentatorių paaiškino, jog dovanų čekiams apkritai negali būti taikomas galiojimo terminas.

„Dovanų kuponas - tai tik avansinis mokėjimas. Pinigams galiojimo nėra. Prekybininkai parašo galiojimo laiką, norėdami, kad pirkėjas greičiau panaudotų tą avansinį mokėjimą. Žinoma, yra ir tokių, kurie tikisi, kad žmonės nežinodami įstatymų nesikreips dėl dovanų čekio pratęsimo, ir avansinį mokėjimą tiesiog užsiskaito kaip pardavimą“, - buvo teigiama viename iš komentarų.

„Žinia, kad kupono galiojimo terminą galima pratęsti, man buvo naujiena. Vis dėlto mano atveju tokia galimybė nepasitvirtino“, - sakė I. Briazkalovaitė.

Sąlygos - skirtingos

Pradėjus domėtis populiarių dovanų kuponų galiojimo terminais, paaiškėjo, kad kai kuriuos iš jų galima pratęsti. Tiesa, sąlygos yra skirtingos.

UAB „Gera dovana“ atstovas Ernestas Vasiliauskas pažymėjo, kad įspūdžio pramogų dovanų čekiais galima pasinaudoti ištisus metus.

„Toks laikotarpis parinktas neatsitiktinai - iš savo ilgametės praktikos matome, kad tai optimalus terminas, kai tiek klientai gali išbandyti konkrečias pramogas, tiek paslaugų teikėjai įsipareigoti suteikti paslaugas, išvengdami kainų pokyčių“, - teigė pašnekovas.

E. Vasiliauskas paminėjo, kad bendrovėje „Gera dovana“ dovanų čekių galiojimą galima pratęsti ar nemokamai pasikeisti į kitą paslaugą.

Įmonės svetainėje klientai informuojami, kad dovanų čekių galiojimo laiką pratęsti galima, jeigu jo galiojimas jau baigėsi ir nuo jo galiojimo pasibaigimo nepraėjo daugiau nei 3 mėnesiai.

Pratęsti dovanų čekio galiojimo terminą galima tik vieną kartą ir už pratęsimą taikomas nuo 2 iki 8 eurų pratęsimo mokestis, priklausomai nuo paslaugos.

UAB „Laisvalaikio dovanos“ dovanų kuponai galioja 3 metus.

„Pirmuosius 12 mėnesių kuponas galioja įprastai, likusius 24 mėnesius kuponas tampa tos pačios vertės dovanų čekiu, kurį galima išnaudoti pasirinktai pramogai. Pasibaigus dovanų kupono galiojimo laikui paslauga nėra suteikiama ir pinigai negrąžinami. Dovanų kuponai, įsigyti už dovanų čekį, galioja tiek, kiek galiojo dovanų čekis. Sezoninių pramogų kuponai, kurių teikimo sezoniškumą lemia metų laikai ir klimatinės sąlygos, galioja vieną sezoną“, - informuoja klientus bendrovė.

„Beta.lt“ dovanų kuponų galiojimo terminą leidžia pratęsti, jei nuo kupono galiojimo pabaigos nėra praėję daugiau nei keturios savaitės ir jeigu tam neprieštarauja paslaugos tiekėjas.

PC „Akropolis“ informuoja, kad jo dovanų kortelės galioja 6 mėnesius nuo jos įsigijimo dienos. Kortelės galiojimo pradžios ir pabaigos datą galima patikrinti šio prekybos centro interneto svetainėje arba informacijos centruose. Pasibaigus dovanų kortelės galiojimo terminui, ją galima pratęsti papildomam 6 mėnesių laikotarpiui kortelių prekybos vietose už vienkartinį 1,45 euro mokestį. Dovanų kortelės pratęsimas galimas tik per vienų metų laikotarpį nuo dovanų kortelės įsigijimo datos.

Pažymima, kad „Akropolio“ dovanų kortelė nėra grąžinama ar keičiama į pinigus.

Jeigu PC „Akropolio“ dovanų kortelę įsigijote ar gavote dovanų 2020 ar 2021 m., reikėtų suskubti ją panaudoti, nes visų jų galiojimas baigsis šių metų gruodžio 31 d.

Gina pardavėjus

Valstybinės vartotojų teisių tarnybos Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Dalia Malinauskienė „Vakarų ekspresui“ aiškino, kad vartotojas prieš įsigydamas kuponą turėtų susipažinti su dovanų kuponų pardavėjų patvirtintomis taisyklėmis.

"Kupono galiojimo terminas - taip pat yra viena iš sąlygų, apie kurias verslininkas turi informuoti vartotoją. Jei verslininkas netinkamai vykdo pareigą informuoti apie kupono sąlygas, vėliau, jei kiltų ginčas tarp vartotojo ir verslininko, pastarasis turėtų įrodyti, jog atitinkamą informaciją vartotojui pateikė.

Taigi, jei yra aiškiai nurodytas kupono galiojimo terminas, vartotojas kuponą turėtų panaudoti iki to termino pabaigos.

Jei kupono galiojimo terminas yra pasibaigęs, vartotojas kuponą galėtų panaudoti tik verslininkui sutikus.

Kupono grąžinimo sąlygos taip pat turėtų būti aiškiai nurodytos vartotojui", - teigė pašnekovė.

Pasak D. Malinauskienės, klausimų dėl dovanų kuponų tarnyba sulaukia daugiau šventiniu periodu, tad Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba yra paskelbusi net atmintinę vartotojams: https://www.vvtat.lt/vartotojams/atmintines/817#c-18/t-260

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder