„Stebuklai SPA“ eksponuojama meno kolekcija kviečia į išskirtinę ekskursiją Nidoje

Nidoje nuo šiol galima pasimėgauti besikeičiančiomis šiuolaikinio meno ekspozicijomis. Šiemet kurorto svečiai kviečiami apsilankyti naujojoje „Stebuklai SPA“ erdvėje ir apžiūrėti 15 menininkų kūrinių kolekciją.

„Stebuklai Art Space“ nėra tipinė galerija, kur ne visuomet jauku užeiti. Tai - bendruomenė, kuri poilsio erdvėse leidžia laisvalaikį ir palaipsniui atranda, kaip suprasti, pajausti ir prisijaukinti čia pat eksponuojamą meną", - pasakoja meno kuratorė Giedrė Selenytė.

Įkvėpta pajūrio

Nidoje esanti naujoji „Stebuklai SPA“ erdvė tampa savotišku tiltu tarp meno ir kasdienio gyvenimo, kur kūriniai tampa ne tik estetine patirtimi, bet ir galimu interjero elementu, artefaktu ar prisiminimu iš atostogų.

Kuratorės teigimu, visi atrinkti darbai yra glaudžiai susiję su pajūriu, poilsiu ir meditacija. „Vieni nuramina, kiti įkvepia. Bet kuris iš jų gali tapti ir jūsų interjero dalimi,“ - pasakoja kuratorė.

„Džiaugiamės, kad lankytojams galime pasiūlyti ne tik meno patirtį, bet ir galimybę pasinerti į tas erdves, kur paprastai ne kiekvienas gali patekti“, - pasakoja G. Selenytė.

Naujos technikos

Atrinkta kolekcija išsiskiria savo formų įvairove: nuo fotografijos iki tapybos, keramikos bei tekstilės darbų, taip pat jie atstovauja skirtingoms menininkų kartoms. Pavyzdžiui, čia galima susipažinti su įspūdingais Kazės Zimblytės kūriniais - šios menininkės darbus šiemet įsigijo ir Pompidou centras Paryžiuje.

Japonų menininko Kodo Chijiiwa darbai kviečia panirti į nostalgiją ir gamtos vaizdinius. „Gamta jo darbuose tik atrodo melancholiška, išties ji slepia virpesius ir kismą, kurie yra nuolatiniai kiekvienos mūsų ir gamtos išgyventos akimirkos lydintys aspektai“, - pastebi G. Selenytė.

Imantas Selenis ir Vsevolodas Kovalevskis tyrinėja šviesą. Imantui šviesa yra įrankis, kuris statiškus vaizdus padaro gyvais, o Vsevolodo Kovalevskio fotografijos technikos, kurios šaknys siekia fotografijos priešistorę, dovanoja lankytojams nepakartojamų vienetinių vaizdų.

„Kiekvienas vaizdinys yra unikalus ir neatkartojamas. Jo pasirinkta technika neatsitiktinė. Kūrėjas ieško šviesos prigimties tarp tikrovės ir iliuzijos“, - apie Kovalevskio darbus pasakoja parodos kuratorė.

Greta jų rikiuojasi Kunigundos Dineikaitės tapyba, kurioje atsispindi jos kasmetinis kūrybinis dialogas su pajūrio gamta ir jūra. Jos kūriniai, kaip ir pati menininkė, yra glaudžiai susiję su pajūriu.

„Ekstravagantiška kūrėja Aurelija Bulaukaitė nugramzdins į savo peizažų pasaulį. Ji kviečia nerti į kerintį kolektyvinį ir individualų potencialą bei patikėti savo likimu“, - priduria G. Selenytė.

Tarp eksponatų lankytojų dėmesį patraukia ir Tomo Martišauskio kūriniai, kuriuose dominuoja mėlyna spalva ir subtilūs grafikos elementai. 

Jo kūryba tyrinėja melo teoriją. Melas yra kiekvienos kultūros dalis, todėl neatsiejama nuo mūsų kasdienybės.

Tvarumas ir inovacijos

Martynas Gediminas smagiai eksperimentuoja su tradiciniais formatais, tačiau naudoja netikėtas, inovatyvias medžiagas. 

Nors šios medžiagos nebūtinai yra tvarios įprastine prasme, Gediminas pabrėžia jų ilgaamžiškumą, kuris ir kuria tvarumo jausmą jo darbuose. Evaldo Bubino kūriniams, įskaitant tapybą, keramikos darbus ir net kilimą, irgi būdinga pakartotinio panaudojimo praktika.

Nidos ir „Stebuklai SPA“ lankytojai pamatys ir Ervino Blažio parodą „Saulašarė“. Jos kūrybos procese autorius naudojo savitą techniką. 

„Stebuklai SPA“ erdvėje Blažio kūriniai atsiskleidžia visiškai naujai ir leidžia lankytojams priartėti prie kūrybos proceso bei pažvelgti į jo darbų detales iš arčiau.

Unikalesnė patirtis laukia iš anksto užsiregistravus [email protected] ekskursijai su pasakojimu.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder