Pučinio opera sutrumpinta beveik perpus, kad pritrauktų „TikTok“ kartą

Rugsėjo 13 d. Perudžoje įvyks adaptuotos Džiakomo Pučinio (Giacomo Puccini) operos „La Boheme“ premjera. Adaptacijos tikslas – pritraukti į teatrus jaunus žiūrovus, kurie nėra susipažinę su operos žanru arba negali ištverti ilgų spektaklių

Todėl adaptuota „La Bohème“ versija – tai 90 minučių trukmės spektaklis, iš kurio pašalinami ilgieji intarpai, o arijos pagreitinamos.

Kaip rašo „The Times“ leidinys, trumposios operos „Operacorto“ idėjos autorius yra italų tenoras Gianluca Terranova. Jis sutrumpino operą „La Bohème“, kurią sudaro keturi veiksmai ir kuri paprastai trunka 2 valandas ir 40 minučių, iki pusantros valandos.

Pasak dainininko, kuris adaptuotoje „Bohemoje“ atliks pagrindinį – poeto Rudolfo – vaidmenį, būtina atsižvelgti į tai, kad „TikTok“ karta nesugeba taip ilgai išlaikyti dėmesio, taip pat reikia stengtis pritraukti tuos žmones, kurie neina į operą, bijodami, kad nieko nesupras, ir pan.

Trumpojoje „La Boheme“ operoje tarpus tarp arijų užpildys pasakotojas, sutrumpindamas tarpus tarp scenų ir paaiškindamas siužetą. Tekstą tam parašė pats G. Terranova, o jį skaitys viena iš operos herojų, aktorė Miuzetė.

Be to, būsimuose pasirodymuose idėjos autorius ketina pagreitinti soprano arijų atlikimą. Tenoras įsitikinęs, kad pats Pučinis būtų laimingas, jei jo kūrinys pasiektų kuo platesnę publiką, ne tik tą išsilavinusią, kuri dabar dažniausiai lankosi operoje.

Anot jo, operos klausymasis ne tik ugdo, bet ir leidžia jaunimui, kuriam neretai klauso labai garsią muziką, išgirsti nuo scenos be mikrofono dainuojančius atlikėjus. Dar vienas pliusas, pasak tenoro, yra tai, kad tokias operas statyti yra pigiau. O tai gali leisti atgaivinti ir provincijos teatrų tinklą.

Tuo tarpu trumposios operos idėja patinka ne visiems. Štai, pasak muzikos kritiko Alberto Matioli (Alberto Mattioli), 1896 m. „Bohema“ yra tobula opera ir prie jos nieko negalima nei pridėti, nei sumažinti.

„Kiekviena Pučinio parašyta nata yra šventa“, – įsitikinęs jis. Pasak kritiko, geriau šviesti jaunimą ir aiškinti jam, kad Pucčinis savo kūriniuose kalba apie mus, o ne apie kažką tolimo, nesuprantamo ir nuobodaus.

Tuomet, sako A. Matioli, jaunimas eis į teatrą. „Būtent žmones reikia pakelti iki Pučinio lygio, o ne Pučnį nustumti iki neišsilavinusių lygio“, – sakė kritikas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder