MO muziejus pradeda renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklą

MO muziejuje prasideda renginių ir susitikimų ciklas, skirtas emocinei sveikatai. Ne kartą akcentavę meno ir kultūros teikiamą naudą bei svarbą, MO atstovai drauge su specialistais ir psichinės sveikatos ekspertais nori analizuoti įvairius šios naudos aspektus ir poveikį visuomenei. Taip pat kvies pagalvoti ir apie būdus, kaip kultūros ir meno teikiama nauda galėtų būti labiau išnaudojama kasdieniame gyvenime bei medicinos praktikoje.

Pirmasis virtualus pokalbis su psichiatru, Vilniaus universiteto profesoriumi Dainiumi Pūru įvyks balandžio 13 dieną. O jau šį šeštadienį, balandžio 10 dieną, MO muziejus drauge su kitais užsienio muziejaus jungiasi prie tarptautinės lėtojo meno dienos (angl. Slow Art Day) ir kviečia į 4 nemokamus virtualius MO edukatorių vedamus užsiėmimus – MO pokalbius.

Psichinės ir emocinės sveikatos svarba

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai.

„Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, tuo nėra galbūt pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės jausmas bei stiprėja psichikos sveikata. Taigi pradedame pokalbių ir susitikimų apie emocinę sveikatą ciklą", – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

MO direktorė taip pat priduria, kad MO muziejuje nuo pat atidarymo jau vyksta emocinio intelekto ugdymui skirti užsiėmimai įvairaus amžiaus grupių vaikams ir jaunimui, planuojami dėmesingo įsisąmoninimo (angl. mindfulness) užsiėmimai. Muziejuose gali vykti įvairių formų mokymasis, prisidedantis prie įvairiapusio emocinio ir psichinio augimo.

Pirmasis pokalbis – su psichiatru Dainiumi Pūru

Pirmasis pokalbis apie emocinę sveikatą įvyks su psichiatru, Vilniaus universiteto profesoriumi Dainiumi Pūru.

Pokalbio metu bus analizuojama, ar jau pradedama Lietuvoje labiau rūpintis emocine sveikata, taip pat ar lengvai prieinama kita pagalba nei vaistai. Bus ieškoma atsakymų į klausimus, kokia situacija Lietuvoje, kai gydytojai susiduria su pasirinkimu: vaistai ar terapija. Koks gali būti meno vaidmuo terapijoje, ar medikai jį rekomenduoja bei kokias galima matyti perspektyvas meną labiau integruojant į sveikatos priežiūros sistemą.

D. Pūras daug metų gilinasi į suaugusiųjų ir vaikų psichikos sveikatą, psichikos sveikatos politiką, yra gerai susipažinęs su pasaulio valstybių pasiekimais ir nesėkmėmis siekiant kurti sveiką visuomenę. 

Psichiatrą kalbins Tomas Vaiseta, kultūros istorikas, tyrinėjęs psichiatrijos istoriją Lietuvoje ir monografijoje „Vasarnamis" analizavęs sovietmečio psichiatrijos sistemą bei jos pacientų patirtis. 

Pokalbis įvyks balandžio 13 dieną 18:30 ir bus tiesiogiai transliuojamas MO muziejaus Facebook paskyroje. Daugiau informacijos: https://mo.lt/ivykiai/live-pokalbis-su-dainiumi-puru/

MO jungiasi prie tarptautinės lėtojo meno dienos

MO muziejus drauge su kitais muziejais šiemet taip pat jungiasi prie tarptautinės lėtojo meno dienos (International Slow Art Day).

Balandžio 10 dieną virtualiai MO edukatoriai organizuos net 4 nemokamus virtualius užsiėmimus – MO pokalbius. Jie vyks lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Daugiau informacijos ir registracija: https://mo.lt/ivykiai/emocine-sveikata-mo-pokalbiai/

Lėtojo meno dienos (Slow Art Day) pagrindinė idėja yra kiekvieno galimybė mėgautis menu be jokių išankstinių žinių ar nurodymų, kur žiūrėti ir ką pamatyti. MO pokalbiai – lyg žvelgimas į gyvenimą per meno prizmę. Juose laukia atviros diskusijos be jokio išankstinio pasiruošimo, be jokių reikalavimų ar žinių apie meną. 

„Žiūrėjimas į meno kūrinius skatina sustoti ir būti dėmesingiems. O kad tai padaryti būtų paprasčiau ir lengviau, virtualiai tą padaryti padės MO edukatoriai. Drauge su jais bus galima atrasti savo autentišką ryšį bei asmenines sąsajas su tuo, ką matote meno kūriniuose. O taip pat reflektuoti save ir supančią aplinką", – sako M. Ivanauskienė.

Dėmesingo įsisąmoninimo (angl. mindfulness) užsiėmimai

MO muziejaus planuose – ir dėmesingo įsisąmoninimo (angl. mindfulness) užsiėmimai muziejuje. Suplanuoti dar praėjusiais metais, bet atšaukti dėl karantino, šiuo metu jie įgyja dar didesnę svarbą ir reikalingumą.

Dėmesingo įsisąmoninimo užsiėmimai – galimybė pažinti save, suprasti, kaip reaguojate į meną, atsiverti aplinkos patyrimui. Šios praktikos padeda mažinti įtampą, palaikyti tvirtesnius tarpasmeninius santykius.

Artimiausią mėnesį – dar daugiau pokalbių apie emocinę sveikatą

MO muziejuje vyks ir daugiau susitikimų, kuriuose bus kalbama apie įvairius psichinės ir emocinės sveikatos klausimus.

Balandžio 20 dieną vyks virtualus susitikimas su psichologe-psichoterapeute, „Paramos vaikams centro" steigėja ir vadove Aušra Kuriene. Emocinis raštingumas, gebėjimas suprasti ir tinkamai išreikšti savo emocijas, įvairios galimybės prakalbinti vaikus apie jų emocijas bei kaip tą padaryti padeda menas – tik dalis temų, kurios bus aptariamos su A. Kuriene.

Muziejaus atstovai pažada ir daugiau susitikimų bei pokalbių apie emocinę sveikatą. Naujausios informacijos ieškokite MO muziejaus tinklalapyje – mo.lt.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder