Į Salantus – džiugios žinios net iš Japonijos

Salantų miestas šį pavasarį apsipylė ne vien žiedais, bet ir jaunųjų talentų laimėjimais, o džiugios žinios atskriejo net iš sakurų šalies Japonijos: tarptautiniame vaikų piešinių konkurse „World Children's Picture“ Salantų meno mokyklos dailės skyriaus mokinė Paulina Vaičiulytė laimėjo aukso medalį.

Laimėjo tarp 9 tūkst. darbų

Moksleivė piešinyje pavaizdavo augančias gėles – labai ryškias ir išraiškingas, tarsi sužmogintas – su akelėmis. Konkursui Pauliną parengė Salantų meno mokyklos dailės mokytoja Ingrida Taujanskienė. Jos žodžiais, P. Vaičiulytė piešė spalvotu tušu, darbas atliktas itin kruopščiai.

„Sunku nuspėti, kuo komisiją sužavėjo būtent Paulinos darbas: komisijos narių būna visas būrys, jie darbus atrenka per kelis etapus. Džiugu, kad Paulinos darbas ne tik patraukė komisijos dėmesį, bet ir buvo pripažintas geriausiu tarp geriausių“, – kalbėjo pedagogė.

Šių metų konkursas iš viso sulaukė 9 tūkst. 313 dalyvių darbų iš 56 šalių, buvo atrinkta 210 laimėtojų, ypatinga sėkmė nusišypsojo P. Vaičiulytei.

Šis konkursas, anot I. Taujanskienės, rengiamas nuo 1993 metų, kaip dalis IE-NO-HIKARI asociacijos kultūrinės veiklos, siekiant skatinti jaunų žmonių supratimą apie gamtos ir žemės ūkio svarbą, taip pat skatinti draugystę tarp vaikų visame pasaulyje.

Anksčiau šio konkurso laimėtojomis yra tapusios salantiškės Neda Varpukauskaitė, Urtė Martišiūtė ir Fausta Kelpšaitė.

„Visai mūsų mokyklai – tai didžiulis ir labai reikšmingas pasiekimas, labai didžiuojuosi Paulinos ir jos mokytojos Ingridos laimėjimu, – „Pajūrio naujienoms“ sakė Salantų meno mokyklos vadovė Silvija Piluckienė.

– Tai tarsi įrodymas, kad mūsų mokykla yra atvira grožiui ir menui. Kūryba ugdo mokinių vaizduotę, emocinę inteligenciją, minties laisvę, gebėjimą kritiškai mąstyti, bendrauti ir būti savarankišku.“

 

Atvėrė tradicinius vario vartelius

Tai atspindėjo ir tradicinis, surengtas 16-ąjį kartą, respublikinis mokinių kūrybinių darbų konkursas „Pravėriau vario vartelius“, įvykęs virtualioje erdvėje. Jį jau daugel metų rengia Salantų meno mokykla ir jis yra gerai žinomas visoje Lietuvoje. Šio renginio sumanytoja ir koordinatorė – taip pat dailės mokytoja I. Taujanskienė.

Šiemet organizatoriai sulaukė 264 darbų iš 54 ugdymo įstaigų, mokinius ruošė 72 pedagogai. Darbai pateikti iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių, tarp jų – ir Kretingos rajono, bendrojo ir neformaliojo ugdymo įstaigų.

Kūrybinius darbus vertino konkurso organizatorių sudaryta vertinimo komisija: Rima Baukaitė, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos dailės mokytoja ekspertė, ji – ir šio konkurso pirmininkė; Lina Nikartienė, Kretingos meno mokyklos dailės mokytoja metodininkė; Kristina Pocevičienė, Klaipėdos Gedminų progimnazijos dailės mokytoja metodininkė; I. Taujanskienė buvo komisijos sekretorė.

„Šio konkurso tikslas – skatinti mokinius pažinti tautos kultūros paveldą, ugdyti pagarbą etninės kultūros tradicijoms, poreikį jas tęsti, puoselėti mokinių kūrybinius ir meninius gebėjimus“, – sakė S. Piluckienė.

– Jaučiu didelį dėkingumą mokytojams, kurie įkvėpė ir paskatino savo mokinius kūrybai, taip pat – jauniesiems kūrėjams, kurie stebino savo idėjomis ir meistriškumu bei padovanojo pačias geriausias emocijas.“

Tapytų vinilinių plokštelių paroda

Kūrybingieji salantiškai gebėjo nudžiuginti ir Klaipėdos miesto meno mėgėjus: balandžio vidury Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos audiotekoje buvo surengtas Salantų meno mokyklos mokinių koncertas ir pristatyta Dailės skyriaus mokinių vinilinių plokštelių interpretacijų paroda „Spalvų ritmu“.

„Biblioteka parūpino vaikams senų nebenaudojamų vinilinių plokštelių, vaikai eksperimentavo, kurdami akriliniais dažais laisva tema.

Tai užtruko nemažai laiko, tačiau vyravo labai puiki atmosfera, vaikai džiaugėsi, savo kūryba galėdami dalintis ir su uostamiesčio žmonėmis“, – renginio svarbą apibūdino I. Taujanskienė. Ši paroda veiks iki gegužės 31 d.

Po koncerto dar buvo surengtos spalvotų apyrankių iš popieriaus gamybos dirbtuvės, kurių iniciatorės – taip pat salantiškės mokytojos Vita Baužytė, Jekaterina Samulionienė, Sigutė Kryžauskienė.

---

„Smagu, kad mūsų mokinių skleidžiama muzika, kūrybiniai darbai keliauja po šalį ir pasaulį. Manau, kad talentas yra dovana, o kartu – ir atsakomybė tarnauti gėriui, kurti gražesnį pasaulį. Talentingą vaiką užauginti ir motyvuoti reikia drąsos, išminties, kantrybės ir mokytojo profesionalumo.

Džiaugiuosi ir didžiuojuosi puikiais mūsų mokinių pasiekimais ir jų iniciatyviais mokytojais“, – kalbėjo Silvija Piluckienė. 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder