Fotografų simpoziumas „NIDA. Sutikti fotografiją“ kviečia visus į Neringą

Rugsėjo 11–17 d. jau 46-ąjį kartą vyks Lietuvos fotomenininkų sąjungos organizuojamas vienas didžiausių fotografijai skirtų renginių „NIDA. Sutikti fotografiją“.

Rugsėjo 11 d. prasidės pagrindinė tarptautinio fotografijos simpoziumo „NIDA. Sutikti fotografiją“ programa.

Su nedidelėmis pertraukomis vykstančio renginio ištakos siekia 1973-iuosius, kai Lietuvos fotomenininkų sąjunga savo nariams pirmą kartą surengė kuklų seminarą Nidoje.

Nuolat plečiantis programai jis tapo vienu didžiausių fotografijai skirtų renginių Baltijos šalyse, sutraukiančiu kultūros lauko atstovus iš įvairių pasaulio kraštų.

Per daugiau nei keturis dešimtmečius dėl Nidos simpoziumo susiformavo kelios reikšmingos kūrėjų ir teoretikų kartos.

Siekiama, kad Nida taptų svarbia vieta Europos fotografijos renginių žemėlapyje, aktualizuojančia fotografijos meno procesus regione.

Šiandien renginys atviras tiek profesionalams, tiek mėgėjams, besidomintiems „optika grįstu menu“, tad organizatoriai kviečia į rudenėjančią Nidą, kur visą savaitę įvairiose vietose vyks Lietuvos ir užsienio menininkų paskaitos, peržiūros ir pristatymai.

Teorinės paskaitos yra tapusios pagrindine simpoziumo „NIDA. Sutikti fotografiją“ ašimi, ir tai leidžia menininkams ne tik suvokti savo kūrybą platesniame vizualiosios kultūros kontekste, bet ir susipažinti su naujomis kūrybos interpretacijomis bei vertinimais.

Renginio dalyviai šiemet klausysis tokių Lietuvos akademinio pasaulio lyderių kaip Agnė Narušytė, Natalija Arlauskaitė, Skaidra Trilupaitytė, Monika Krikštopaitytė ar Tomas Pabedinskas įžvalgų.

Savo patirtimi dalysis kultūros organizacijų – Šiuolaikinio meno centro, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus ir kitų – darbuotojai Neringa Bumblienė, Vilma Šileikienė ir Eglė Piščikaitė.

Taip pat bus galima išgirsti svečių iš užsienio pranešimus. Prancūzijos nacionalinės bibliotekos fotografijos kuratorė Dominique Versavel apžvelgs savo kuruojamą kolekciją ir Lietuvos fotografiją joje.

Tarptautinio fotografijos festivalio TIFF steigėjas Franekas Ammeras gilinsis į fotografinių knygų performatyvumo aspektą.

Teorines paskaitas keis popietiniai menininkų prisistatymai, kuriuose autoriai ne tik demonstruos savo sukurtus darbus, bet kartu ir kalbės apie kūrinių atsiradimo intencijas bei prielaidas.

Šiuose susitikimuose bus galimybė pabendrauti su menininkėmis ir menininkais iš Lietuvos – Dariumi Žiūra, Dovile Dagiene, Elena Grudzinskaite, Janina Sabaliauskaite, Ieva Baltaduonyte, susitikti su fotografijos kolekcininku ir menininku iš Kanados Micheliu Campeau, kuris daug metų dokumentuoja fotografų laboratorijas, taip pat su Thomu Sauvinu iš Prancūzijos, turinčiu didelį Kinijos fotografijos archyvą.

Claudia Heinermann iš Vokietijos ir Olandijos jau yra kiek žinoma Lietuvos auditorijai su savo serijomis „Vilko vaikai“ ir „Sibiro tremtiniai“.

Dar išgirsime pasakojimą, kaip belgas Antonas Kustersas penkerius metus fotografavo mėlyną dangų virš buvusių koncentracijos stovyklų.

Olandė Daphne van de Velde ir latvis Alnis Stakle ves trijų dienų dirbtuves ir vėliau pristatys savo kūrybą plačiau. Taip pat bus galima pabendrauti ir su jau kelintus metus analogines fotografijos dirbtuves vedančiu Artūru Šeštoku.

O muzikantas ir menininkas Antonas Lukoszevieze pasakos apie garso ir atminties vaizdines kompozicijas jo abstrakčioje fotografijoje.

Ilgametis Lietuvos fotomenininkų sąjungos renginys šiemet oficialiai prasidėjo pavasarį, kai buvo baigta vykdyti atranka Nidos fotografijos rezidencijai Nidos meno kolonijoje.

Joje dalyvavęs menininkas iš Lenkijos Michalas Siarekas atidarys parodą prie Thomo Manno memorialinio muziejaus Nidoje. Meno rezidencija – nauja programa tarptautinio fotografijos simpoziume.

Jos įgyvendinimą užtikrino privatūs rėmėjai, o rezultatas yra vienas labiausiai laukiamų rudeninių simpoziumo įvykių.

Tą pačią dieną, rugsėjo 12-ąją, atidarysime ir Antono Lukoszevieze parodą „Atminties žemėlapiai“ Kuršių nerijos istorijos muziejuje ir Svetlanos Baturos tyrimo parodą apie Giedraičių šeimos rastą archyvą „Išnykusi istorija“.

Nidoje taip pat vyks tradiciniai projekcijų ir kino vakarai. Šiais metais fotografijų projekcijai buvo tradiciškai atrinkta 20 dalyvių iš įvairių pasaulio šalių.

O kino vakarai pakvies į Vytauto V. Landsbergio filmą „Antanas Sutkus. Scenos iš fotografo gyvenimo“, Dariaus Žiūros filmą „Gustoniai Gustoniuose“ ir į filmą apie Thomo Sauvino kolekciją „Kinijos atsiminimai“.

Renginį vakare pratęs Franeko Ammero muzikinis duetas „Eternal Shipping Ltd.“ iš Lenkijos, o savaitės gale jį perkusijos garsais užbaigs Vladas Dieninis.

Visa programa: https://www.photography.lt/lt/seminarai/nida-2023/programa_2804.html

Per daugelį metų Tarptautinis fotografijos simpoziumas „NIDA. Sutikti fotografiją“ keitėsi, taikėsi prie laikmečių ir išaugo į renginį, sutraukiantį menininkus, kritikus bei meno istorikus iš Lietuvos ir užsienio į nuostabiąją Kuršių neriją prie Baltijos jūros.

Simpoziumo „NIDA. Sutikti fotografiją“ metu vyks paskaitos, meninės dirbtuvės, menininkų prisistatymai, parodų atidarymai, naktinės projekcijos Nidos viešosiose erdvėse, neformalūs susitikimai su lektoriais ir svečiais. Fotomenininkui, dirbančiam pajūrio tema, bus įteikta Neringos miesto mero premija.

Renginį organizuoja Lietuvos fotomenininkų sąjungos fotografijos fondas, remia Lietuvos kultūros taryba, Neringos miesto savivaldybė, privatūs rėmėjai.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder