Kokių augalų erkės nemėgsta ir kokie augalai traukia šiuos pavojingus padarus

(1)

Erkės visada kelia rūpesčių ne tik žmonėms, bet ir naminiams gyvūnams. Todėl svarbu prisiminti, kurie augalai erkes traukia, o kurie, priešingai, gali jas atbaidyti visam laikui.

Kas traukia erkes į jūsų sklypą

Erkės dažnai renkasi vietas, kur žolė gana aukšta. Ten jos gali rasti jaukią ir vėsią buvimo vietą. Taip pat mėgstamos šių pavojingų padarų slėptuvės yra krūmai ir sausų lapų krūvos.

Vaismedžiai taip pat traukia erkes, nes jos gali daugintis ir augti. Drėgni, tamsūs, miškingi sodo kampeliai yra ideali terpė erkėms veistis. Ten jos gali ramiai pasislėpti.

Ką sodinti sode, kad erkės nepatektų į sodą

Svarbiausia sode auginti augalus, kurie pasižymi erkes atbaidančiomis savybėmis. Pavyzdžiui, levandų sudėtyje yra eterinių aliejų, kurie gali atbaidyti erkes, kandis, vabzdžius, uodus ir kt. Stiprus levandų kvapas pasižymi antiseptinėmis savybėmis, be to, jos visai nereikalauja per daug sunkios priežiūros.

Pelargonija taip pat yra veiksminga repelentė. Joje yra lakiųjų aliejų, kurie gali atbaidyti įvairius kenkėjus. Ji ypač naudinga vazonuose, nes juos galima pastatyti prie namų, balkone, ant palangės. Tuomet šios vietos bus visiškai apsaugotos nuo erkių.

Citrinžolėje yra limoneno ir citralo, o šios medžiagos pasižymi stipriomis repelentinėmis savybėmis. Tačiau reikia pažymėti, kad šiam augalui reikia šilto ir švelnaus klimato. Vėsesniuose regionuose jį galima auginti tik vazonuose.

Stipraus aromato ir eterinių aliejų turi eukaliptas. Jis puikiai apsaugo sklypą nuo uodų ir erkių.

Eukaliptas mėgsta saulėtas vietas, kuriose yra daug vietos augti, todėl vėsesniuose regionuose jį taip pat geriausia auginti vazonuose ir tik šiltuoju metų laiku perkelti į lauką.

Pipirmėtės, ypač pipirmėtės, turi kvapą, kuris gali atbaidyti erkes nuo vietovės. Rozmarinas pasižymi antiseptinėmis ir erkes atbaidančiomis savybėmis. Jiems nereikia ypatingos priežiūros.

Taip pat antiseptinių savybių ir gebėjimo atbaidyti erkes turi žinomas česnakas. Nors jis retai auginamas kaip repelentas, tačiau aštrus šio augalo aromatas geba kovoti su erkėmis, vabzdžiais ir kitais kenkėjais.

Šaltinis: tsn.ua

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder