"Facebook" išlieka populiariausias socialinis tinklas Lietuvoje

Kodėl žmonės priklausomi nuo socialinių tinklų

Priklausomybė nuo interneto ir nuolatinis lindėjimas socialiniuose tinkluose gali būti susijęs su FOMO - vadinamąja prarastos naudos baime, leidiniui „The Conversation" papasakojo Čarlzo Darvino universiteto psichologas ir žmogiškųjų priklausomybių tyrinėtojas Kimas M.Kodvelas.

Jis paaiškino, kad FOMO (Fear of Missing Out - prarastos naudos baimė) verčia žmones per daug naudotis internetu, nes jie patys nebesugeba kontroliuoti savo emocijų.

Prarastos naudos baimė pati savaime yra įtempta psichologinė būsena, kai žmogus bijo nepastebėti įdomaus ar svarbaus įvykio.

Pasak mediko, FOMO dažnai lydi toks reiškinys kaip „nuolatinis neigiamas naršymas", kuomet žmogus „panyra" į blogas naujienas skelbiančių portalų svetaines.

Turintys tokią priklausomybę asmenys nuolat stengiasi gauti informaciją apie šokiruojančius ar negatyvius įvykius, vykstančius tiek pasaulyje, tiek konkrečioje socialinėje aplinkoje.

Kimas M.Kodvelas pažymėjo, kad FOMO kaip priklausomybės nuo interneto forma gali pasireikšti esant stresinei situacijai, kurią potencialiai iššaukia tarpasmeninių santykių problemos.

Aktyvus interneto naudojimas leidžia žmonėms gauti nuolatinę psichologinę paramą, jeigu to siekiama. Taip pat nuolatinis buvimas internete ir naujienų suvestinių atnaujinimas sukuria integracijos į visuomenę pojūtį - žmogus ima jaustis naujausių įvykių dalimi.

Negebėjimas su atsiradusia emocine įtampa tvarkytis savarankiškai ir skatina žmones ieškoti neigiamos bei destruktyvios informacijos.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder