Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos moksleiviai dalyvavo jaunimo mainuose Turkijoje
Tema buvo „Tolerancija – pajausk ją“. Išvykti į projektą padėjo organizacija „WE GO“, nuolat rengianti jaunimo mainus ir mokymus tiek užsienyje, tiek Lietuvoje. Po ilgo karantino ir nuotolinio mokymo tai buvo neįkainojama patirtis, kai pagaliau buvo galima ne tik gyvai bendrauti su žmonėmis, bet ir keliauti.
Erasmus+ projekte dalyvavo net 6 šalių atstovai: Lietuvos, Estijos, Slovakijos, Vengrijos, Vokietijos ir Turkijos. Jaunimo mainų metu buvo siekiama tolerancijos temą nagrinėti taikant neformalaus ugdymo metodus.
Moksleiviai turėjo komandos formavimo užsiėmimus, taip pat dalyvavo išankstinių nuostatų, rasizmo, socialinės įtraukties, lytinės diskriminacijos dirbtuvėse bei diskusijose. Visų šalių atstovai galėjo pasidalinti savo šalių ar miestų pavyzdžiais, todėl tokiu būdu buvo galima susipažinti ne tik su kitų kraštų situacija iš pirmų lūpų, bet ir labiau pasigilinti į savo šalies bei kiekvieną supančios aplinkos padėtį, siekiant pristatyti ją bei bandant atrasti, kokių panašumų ir skirtumų turi tiek kaimyninės, tiek viena nuo kitos stipriai nutolusios šalys.
Tokiu būdu gimnazistai galėjo integruoti tiek kalbų, tiek kitų disciplinų žinias, sukauptas mokykloje.
Gimnazijos moksleiviai dalyvavo ne tik neformalaus ugdymo veiklose, bet ir aplankė Turkijos šiaurės vakaruose įsikūrusį miestą Bursą, turintį tiek pat gyventojų, kiek gyvena visoje Lietuvoje. Bursos mieste vyko ekskursijos didžiojoje mečetėje ir „Panorama“ muziejuje, aplankytas Osmanų imperiją sukūrusių sultonų mauzoliejus, o vėliau sekė kelionė į Cumalikizik kaimą, įkurtą dar Osmanų imperijos laikotarpiu, todėl istorijos ir geografijos pamokas buvo galima ne tik išgirsti, bet ir patirti.
Kitą dieną projekto dalyviai buvo pakviesti pakviesti į Gürsu miesto savivaldybę, kur vyko priėmimas dalyvaujant miesto merui ir savivaldybės atstovams. Vėliau aprodyti naujai įrengi neformalaus ugdymo bei sporto centrai, kuriuose Turkijos moksleiviai ir mokytojai įsileido į pamokas bei noriai dalinosi patirtimi.
Be to, ir jaunimo mainų vieta, kurioje vyko pagrindinės veiklos, buvo išties ypatinga. Aukštai ant kalno įsikūręs „Gürsu Adrenalin Park“, kur buvo suplanuotas ir žygis į kalno viršūnę – dar viena neįkainojama patirtis, leidusi išbandyti ir savo fizines galimybes.
Svarbi Erasmus+ projektų dalis visuomet yra ir kitų kultūrų pažinimas per kultūrinius vakarus. Gimnazijos moksleiviai taip pat turėjo vieną vakarą skirtą Lietuvos pristatymui. Buvo išties nepakartojamas jausmas stebėti kaip daugiau nei penkiasdešimt dalyvių iš kitų šalių kartu dainavo lietuviškas sutartines, mokėsi tautinius šokius ar bandė pasakyti lietuviškas greitakalbes.
O po susipažinimo su lietuviška kultūra ir tradicijomis visi noriai ragavo lietuviškus patiekalus, klausė lietuviškos muzikos bei turėjo galimybę išmokti lietuviškų žodžių ar frazių.
Visiems moksleiviams tai buvo pirmoji patirtis dalyvaujant Erasmus+ projekte užsienyje, o kai kuriems –pirmoji kelionė į kitą valstybę. Ir nors buvo sunku nuspėti, kaip atrodo jaunimo mainai dalyvaujant juose pirmą kartą, po projekto visi gimnazistai vienbalsiai teigė, kad tikrai ir toliau būtinai dalyvaus tarptautiniuose projektuose.
Moksleiviai dalinosi, kad čia buvo vieta, kur užsimezgė naujos pažintys, buvo galima pagerinti komunikacijos įgūdžius, išlipti iš komforto zonos, tapti atviresniems naujoms idėjoms, kultūroms ir pasauliui, todėl projekto tikslas – pajusti toleranciją išties buvo pasiektas. Artėjant naujiems mokslo metams projekto dalyviai pasiruošę dalintis įgyta patirtimi mokykloje, tad jaunimo mainų metu įgyti įgūdžiai tikrai neišblėsta grįžus į Lietuvą, o atvirkščiai – praturtina ne tik ten dalyvavusius, bet ir visą mokyklos bendruomenę.
Rašyti komentarą