Klaipėdoje prisiekė per 300 naujų šaulių

Šeštadienį Klaipėdos piliavietės prieigose įvyko Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šaulių 3-osios rinktinės organizuojama iškilminga šaulių priesaikos davimo Lietuvos valstybei ceremonija.

Daugiau kaip šimtmetį skaičiuojanti Lietuvos šaulių sąjunga yra sukarinta visuomeninė organizacija, vienijanti valstybės gyvenimui ir gynybai neabejingus žmones. Ji aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos kariuomene, Lietuvos policija, valstybinės sienos apsaugos tarnyba, savivaldybėmis ir kitomis organizacijomis.

Tūkstančiai norinčiųjų tapti šauliais

Kiekvienas doras Lietuvos pilietis gali tapti Šaulių sąjungos nariu ir save realizuoti veikdamas karybos, sporto bei kultūros srityse. Šauliškoms idėjoms visoje Lietuvoje šiandien neabejingi beveik 11 tūkstančių piliečių nuo 11 metų amžiaus.

Kilus karui Ukrainoje tūkstančiai žmonių visoje Lietuvoje išreiškė norą prisijungti prie Šaulių sąjungos. Klaipėdoje  šeštadienį šaulio priesaiką davė per 300 žmonių.

Priesaiką skandavo

Iškilmingoje ceremonijoje, kurią organizavo Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šaulių III rinktinė, dalyvavo naujųjų šaulių būriai, Lietuvos šaulių sąjungos kovinius šaulius reprezentuojantys būriai, Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados "Žemaitija" padalinių būriai, Lietuvos kariuomenės savanorių pajėgų Žemaičių apygardos III rinktinės būrys, Klaipėdos įgulos dalinių vadai, Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas Ats. mjr. Židrūnas Šadauskis, šaulių artimieji ir svečiai.

Ceremonijos metu buvo pagerbta Lietuvos respublikos valstybinė ir Vakarų jūros šaulių trečiosios rinktinės kovinė vėliava. Palydėta trispalvės vėliavos splavų gėlių kompozicija, kuri bus padėta prie  1923 metų Sukilėlių paminklo Klaipėdos skulptūrų parke, prisimenant šaulius, kurie dalyvavo prijungiant Klaipėdos kraštą prie Lietuvos.

Šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šaulių III rinktinės vadas,  atsargos majoras Rolandas Lukšas išreiškė pagarbą ir pasididžiavimą žmonėmis, kurie nusprendė prisijungti prie Šaulių sąjungos, savo darbais ir jėgomis prisidėti prie tėvynės gynimo ir taikos išsaugojimo.

"Patys suprantate, kad taiką reikia prižiūrėti, saugoti ir ginti. Galbūt kažkas pasakys, kad šiandien ne vieta ir ne laikas kalbėti apie karą, bet aš manau, kad daiktus reikia vadinti savais vardais. Tai nėra invazija, karinė operacija. Tai yra karas ir karo akivaizdoje jūs esate čia. Ukrainiečiai šiandien gina taiką visoje Europoje, o gal visame pasaulyje. Jų ryžtas tikriausiai įkvėpė ir daugelį iš jūsų. Linkiu, kad "Šventus žodžius ištaręs/ Tikru tapk žmogumi./ Prisiek  ne vien tik žodžiais, / svarbiausiai širdimi.", - užbaigė savo kalbą majoras R. Lukšas.

Priesaika iki mirties

Lietuvoje tik kariuomenės nariai ir šauliai savo priesaikoje prisiekia savo gyvybe. Šaulio priesaika parodo ypatingą santykį su tauta ir valstybe. Šis ypatingas aktas užbaigiamas Lietuvos šaulių sąjungos vėliavos pabučiavimu. Priesiekęs pilietis tampa šauliškos šeimos nariu: broliu ar sese.

Prisiekusius šaulius palaimino karo kapelionas jūrų komandoras leitenantas kunigas Remigijus Montvilas, pasveikino Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas atsargos majoras Židrūnas Šadauskis.

Žemaičių apygardos trečiosios rinktinės vadas, pulkininkas leitenantas Linas Idzelis dėkojo, žmonėms, kurie tapdami šauliai, pasiryžta pasiaukoti dėl tėvynės, nes davę šaulio priesaiką asmenys rengiami ginkluotam ir neginkluotam valstybės gynimui.

"Šaulių sąjunga buvo įkurta, kad kiekvienas lietuvis sugebėtų valdyti ginklą. Šaulių sąjungos emblemoje yra šautuvas ir dūdelė. Reikia suprasti, kad ne kiekvienam šautuvas yra duotas. Jeigu neturi kovinio geno - rinkis dūdelę.

Dudelė šiandien gali būti kompiuteris, dronas, sprogmenys. Aš šaulius skirstau į tris grupes pagal jų galimybes: į tuos, kurie gali gavę vado įsakymą peiliu nudurti priešą, nuvalyti peilio ašmenis į kelnių klešnę ir po to su tuo peiliu atsidaryti konservą. Tuos, kurių hobis yra sporto salė ir šaudykla, o ne sofa ir bandelė. Tokie šauliai, turintys kovinį geną, gali dalyvauti kovos būryje.

Kiti gali prisidėti dalyvaudami aprūpinimo sferoje: konstruodami dronus, gamindami sprogmenis, būti komendantiniame būryje, palaikyti viešąją tvarką, kovoti su morodieriais, koloborantais, galbūt sudrausminti savo kaimyną Mogiliovo gatvėje, kuris jungsis prie vietinės koloborantų gaujos.

Trečia grupė žmonių yra atsakinga už logistiką. Medicina, slaugymas, informacijos rinkimas ir perdavimas yra labai svarbu. Kad ir ką jūs pasirinksite, atminkite, kad šaulio priesaika tai kova iki mirties, o kartu ir mirties nuosprendis jūsų artimiesiems", - priesaikos akto svarbą pažymėjo L. Idzelis.  

Po šaulių priesaikos piliavietėje vyko karinės technikos ir ginklų paroda.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder