Lietuvos prezidentas įsitikinęs, kad Klaipėdos uostas turėtų grąžinti miestiečiams tai, kas jiems priklauso

(11)

Antradienį Klaipėdoje lankėsi Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda bei pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Prezidentas ryte Klaipėdos miesto savivaldybėje susitiko su Klaipėdos miesto meru Arvydu Vaitkumi. Ten aptarė sveikatos įstaigų reformos, švietimo bei kitus klausimus.

„Labai smagu, kad prieškalėdiniame laikotarpyje radote laiko ir parodėte dėmesį Klaipėdai. Klaipėda yra strateginis miestas, pagrindinis transporto mazgas ir dėmesys valstybiniu lygmeniu labai svarbus“, - susitikime sakė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Prezidento nuomone, Lietuva, būdama pramonine valstybe, turi gerus pagrindus stiprinti tradicinės jūrinės ekonomikos pasiekimus ir skirti daugiau dėmesio besivystančioms perspektyvioms industrijoms, orientuotoms į atsinaujinančią energetiką, vandenilio technologijas, aukštos pridėtinės vertės inžinerinius produktus, jūrinę biotechnologijų sferą.

„Lietuva yra jūrinė valstybė. Ambicingi jūrinės infrastruktūros planai, susiję su jūros vėjo parku ir uosto plėtra sausumoje, su tuo susijęs darbo vietų skaičiaus augimas, investuotojų dėmesys suteiks pozityvų impulsą Klaipėdos miesto, regiono ir visos valstybės ekonomikai“, - teigė prezidentas, pabrėždamas, kad Lietuvoje atėjo laikas vykdyti konkretesnę politiką vystant jūrinę ekonomiką.

Po pietų prezidentas dalyvavo susitikime Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje, skirtame jūrinės ekonomikos, Klaipėdos uosto infrastruktūros ir uosto pasirengimo veikti kilus krizei ar grėsmei klausimams aptarti.

Uosto direkcijos vadovas Algis Latakas susitikime pristatė esminius Klaipėdos uosto pasiekimus ir ateities viziją - didžiuosius projektus, jų įtaką bei poveikį ekonomikai.

Prezidentas G. Nausėda sakė, jog Klaipėdos uostas turėtų tapti alternatyva ukrainietiškiems kroviniams, tam valdžia turėtų skirti dėmesį tariantis su Europos Sąjunga.

Pasak prezidento, tai, kad kroviniai iš Ukrainos į Klaipėdos uostą keliauja apie tris mėnesius, yra „akibrokštas“.

„Valdžios dėmesys svarbus, pirmiausia kalbantis su Europos Sąjunga. Man ypač svarbu, kad galėtume tapti jeigu ne pačia patraukliausia alternatyva vežti ukrainietišką krovinį, tai visgi ta alternatyva būti. Šiuo metu dėl daugybės priežasčių, deja, taip nėra“, - antradienį Klaipėdoje po susitikimo su uosto įmonių vadovais žurnalistams sakė G. Nausėda.

Pirmoji ponia D. Nausėdienė po pietų lankėsi Klaipėdos universiteto ligoninėje.

Neonatologijos centre ji atidarė asociacijos „Neišnešiotukas“ įrengtą Šeimos kambarį, taip pat įžiebė geradarių dovanotą kalėdinę eglutę.

Prezidentas taip pat dalyvavo gabiausių Klaipėdos mokinių apdovanojimo renginyje.

Vakare prezidentas ir pirmoji ponia susitiko su Klaipėdos miesto senjorų bendruomene.

Tiesa, viešėdamas Klaipėdoje prezidentas pareiškė nepritariantis sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio minčiai, jog Lietuvoje reikia didinti privalomojo sveikatos draudimo įmokas, jos šiuo metu nesiekia Europos Sąjungos vidurkio.

„Tai - pats lengviausias kelias.

Kuomet aš pasiklausau ministro, tai nuolat kažkas kaltas: tai daktarai, kad ne taip gydo, tai ligoniai, kad serga, tai dabar fondas, kuris per mažas ir kurį reikia papildyti įmokomis“, - uostamiestyje antradienį sakė šalies vadovas.

Lietuvos prezidentas įsitikinęs, kad Klaipėdos uostas turėtų grąžinti miestiečiams tai, kas priklauso

Šalies vadovas Gitanas Nausėda užsiminė, jog uostas turėtų labiau atsiverti miestui.



Pasak jo, kai kurios uosto dalys turėtų atsivertų miestiečių poreikiams, turėdamas galvoje Žiemos uostą, kurį šiuo metu nuomoja Jūros krovinių kompanija „Klasco“.

Anot prezidento, „Memelio miesto” teritorija galėtų būti sujungta su nepakankamai efektyviai išnaudojama krantine.

Lietuvos prezidentas užsiminė, kad jam atrodo, kad „Klasco“ yra labiau negu anksčiau pasiruošusi ieškoti bendro sprendimo ir sutinkanti kalbėtis šia tema.

Pasak Gitano Nausėdos būtų puiku, jei miestiečiams pavyktų susigražinti tai, kas jiems ir priklauso. 

Lietuvos prezidentas priminė, kad yra klaipėdietis ir klausė kodėl mes negalime tapti tikrais vakariečiais ir atverti tam tikras erdves visiems klaipėdiečiams ir miesto svečiams.

G. Nausėda mano, kad uostas yra ne tik komercinė įmonė ir Uosto direkcija neturėtų siekti tik finansinio rezultato,

Pasak jo, komerciniai interesai neturėtų užgožti miesto gyventojų ir svečių interesų.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder