Kiek laiko praleidžiate internete?

Virtualaus privataus tinklo „NordVPN“ birželio mėnesį atliktas tyrimas atskleidė, jog per savo gyvenimą lietuviai internete praleidžia 25 metus 3 mėnesius ir 5 dienas. Tai - kiek daugiau nei trečdalis lietuvių vidutinės gyvenimo trukmės, kuri, pasak Statistikos departamento, šiuo metu siekia 75 metus.

Vidutiniškai lietuviai naršyti internete pradeda 8.38 val. ryte, o paskutinis prisijungimas vidutiniškai fiksuojamas tik 22.17 val. Atliktas tyrimas parodė, jog daugiausia laiko lietuviai praleidžia socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip „Facebook“, „Instagram“, „TikTok“. Taigi apklausos dalyvių pasiteiravome, kiek jie laiko praleidžia internete.

Vaida RAUGELĖ, Klaipėdos miesto tarybos narė

Internetas yra užvaldęs mūsų gyvenimą, bet dabar stengiuosi riboti laiką, praleistą internete. Pati dariau eksperimentą sustabdydama savo „Facebook“ anketą daugiau nei mėnesiui. Rezultatas nustebino mane pačią, net nelabai norėjosi grįžti į „Facebook“, nes tiesiog supratau, kad galiu gyventi ir be socialinių tinklų, atsirado daug daugiau laiko kitiems dalykams.

Taigi mano laikas, praleidžiamas internete, sulig kiekviena diena vis trumpėja, tad einu „sveikimo nuo interneto“ link. Pastebėjau ryškią negatyvo skleidimo tendenciją socialinėje erdvėje. Susikiršinusi visuomenė ir skirtingų nuomonių priešprieša tik dar labiau skatina atsiriboti nuo internetinės erdvės ir ieškoti pozityvo kitose veiklose.

Remigijus ŽIOGAS, renginių organizatorius

Visas gyvenimas dabar verda internetinėje erdvėje. Susirašinėjimai, įvairios paslaugos, darbas, viskas šiuo metu vykdoma skaitmeniniu būdu, taigi internete praleidžiu vidutiniškai 8 valandas per dieną.

Žinoma, renginio metu laiko internetinėje erdvėje praleidžiu mažiau, tačiau bet kokiu atveju mano darbas yra atsakinėti į žinutes, skelbti įrašus socialiniuose tinkluose, stebėti įvykius ir panašiai, taigi laiko internete praleidžiu tikrai yra nemažai.

Kadangi esu aktyvus žmogus, karantino laikotarpiu eidavau pabėgioti ar užsiimti kokia kita aktyvia veikla, taigi tikrai pavyko išvengti to sėdėjimo namuose prie išmaniųjų įrenginių. Esu mėgėjas skaityti knygas, tad laisvu nuo darbo metu mieliau skaitau knygas nei naršau internete.

Socialiniuose tinkluose savęs neapsikraunu negatyviomis žinutėmis, daugiau stebiu, kaip džiaugsmu dalijasi mano draugai ir pats dalijuosi pozityvu su kitais.

Giedrė VAIČEKAUSKIENĖ, SMK dėstytoja

Kasdien internete praleidžiu apie keturias valandas, o tai, manau, yra tikrai daug. Man labai sunku atskirti, kada laikas yra praleidžiamas tik socialiniuose tinkluose, o kada - darbo tikslais.

Socialiniuose tinkluose galima gauti labai įdomių žinių, o vėliau jas panaudoti ir darbinėje veikloje, todėl aš neišskirčiau socialinių tinklų tik kaip erdvės, skirtos žmonių komunikacijai.

Žinoma, to bendravimo ten yra, tačiau man socialiniai tinklai yra labiau globalių naujienų stebėjimo vieta, tai tarsi hibridinė žiniasklaida, kurioje ne tik pramogauju, bet ir seku įdomią informaciją.

Aš jau dešimt metų dirbu dėstytoja, tad pastebėjau, jog pastaruosius 5-6 metus aš nuolat esu „prijungtyje“, nes su studentais bei kolegomis bendrauju ir elektroniniu paštu, kuris sujungtas su mano išmaniuoju telefonu.

Karolis RUPKUS, laisvai samdomas žurnalistas, muzikantas

Mano darbas yra susijęs su informacijos tikrinimu, tad internete praleidžiu tikrai daug laiko. Per dieną, užsiimant darbiniais reikalais, tikrai tenka internete praleisti bent jau šešias valandas. Tai sudaro maždaug 90 proc. viso mano laiko internete.

Žinoma, po darbo norisi kažkiek laiko užsiimti ir savais reikalais, tai iš viso, manau, internete praleidžiu gal net aštuonias valandas per dieną.

Tiek įprastai, tiek karantino metu, manau, pavyko išlaikyti tą optimalų laiką, praleistą prie išmaniųjų įrenginių, galbūt per karantiną laikas, praleistas internete, minimaliai padidėjo, tačiau tikrai ne tiek, jog galėčiau teigti pajutęs didelį skirtumą.

Agnė KIŠONAITĖ, profesionali menininkė

Internete praleidžiu vidutiniškai dvi valandas per dieną, karantino laikotarpiu laikas, praleidžiamas internetinėje erdvėje, taip pat išliko toks pat. Daugiausia laiko skiriu socialiniams tinklams, naujų būsimų projektų bei idėjų paieškoms.

Sugalvojusi kokią nors naują kūrybinę mintį, aš visada žiūriu, ar jau yra sukurta kas nors panašaus, ar nėra mano minties analogų, visuomet stengiuosi sukurti kažką naujo. Tai yra darbinė mano praleidžiamo laiko internete pusė, na, ir, žinoma, - socialiniai tinklai. Aš pati prižiūriu savo socialinių tinklų paskyras, skelbiu savo kūrybines naujienas. Tuo aš užsiimu, kai netapau, neprojektuoju ir nelipdau.

Eglė RUKAVIČIENĖ, nagų dizaino specialistė

Internete praleistas laikas kasdien yra skirtingas. Darbo dienomis internetui skiriu vos dvi ar tris valandas, tačiau savaitgalį socialinėje erdvėje praleidžiu 5-6 valandas per dieną. Manau, tai taip pat labai priklauso nuo sezono.

Pavyzdžiui, žiemą internete praleidžiu kur kas daugiau laiko nei vasarą. „Facebook“ ir „Instagram“ platformose dažniausiai užsiimu reklama bei komunikacija darbo tikslais, neseku skandalingų įvykių ir nesidomiu tuo, ką veikia kiti, tiesiog pamačiusi vieną ar kitą skirtingų žmonių pozityvų įrašą pasidžiaugiu kitų džiaugsmu.

Akvilė ZDANEVIČIŪTĖ, kosmetologijos studentė

Internete praleidžiu apie aštuonias valandas per dieną, dažniausiai tai būna laikas socialiniuose tinkluose. Atkreipiau dėmesį, jog karantino laikotarpiu naršymas internete savo malonumui tapo beveik visiškai lygus naudojimuisi internetu darbo tikslais. Žinoma, pasibaigus karantinui, laiko pasiskirstymas socialinėje erdvėje kiek pakito - mažiau laiko skiriu domėjimuisi tuo, kas man ne taip aktualu.

Temos, kuriomis domiuosi, irgi labai skirtingos. Pavyzdžiui, savaitgaliais dažniausiai domiuosi naujienomis, susijusiomis su koronaviruso pandemija, o darbo dienomis mane labiau domina įvairios pasaulio aktualijos.

 

 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder