Keliaujant į JAV – labai nemaloni SEB „staigmena“

(2)

Ko gero, vienas nemaloniausių netikėtumų kelionės metu – užblokuota banko kortelė. Šiais laikais, kai vis rečiau naudojame grynuosius, bankinės kortelės yra būtinos bet kuriame pasaulio krašte.

 

Vis dėlto Lietuvos bankai nesidrovi keliaujantiems lietuviams pridaryti problemų.

Neseniai rašytojas Marius Ivaškevičius feisbuke aprašė istoriją, kaip išvykęs į JAV susidūrė su problema. SEB banko klientas, žinojęs apie galimus banko veiklos nesklandumus, iš anksto perspėjo darbuotojus apie išvyką svetur.

Deja, rašytojo mokėjimo kortelė buvo užblokuota, o į kliento problemą sureagavęs robotas problemos neišsprendė.

SEB banko atstovė žiniasklaidai Ieva Dauguvietytė-Daskevičienė patikino, jog M. Ivaškevičiaus išankstinis perspėjimas apie kelionę nėra susijęs su kortelės užblokavimu.

„Dėl nuolatinių sukčiavimų esame įdiegę prevencines sistemas, stabdančias įtartinus mokėjimus.

Jos taip pat užblokuoja ir korteles.

Jei kliento kortelė yra blokuojama siekiant apsaugoti lėšas nuo galimo sukčiavimo, bankas apie tai informuoja SMS žinute su prašymu susiekti kuo skubiau.

Todėl su mokėjimo kortelių nesklandumais klientas gali susidurti tiek būdamas Lietuvoje, tiek ir bet kurioje kitoje pasaulio valstybėje.

Deja, dėl laiko zonos skirtumų mums nepavyko operatyviai susisiekti su M. Ivaškevičiumi, todėl atblokavimo procesas užtruko ilgiau negu įprastai“, – teigė SEB atstovė.

I. Dauguvietytė-Daskevičienė patikino, jog apie keliones į užsienio valstybes bankui pranešti nebūtina. Išimtis galioja tik tokiais atvejais, kai kelionės metu reikės grynintis pinigus iš bankomatų.

Prieš vykstant į Tailandą ar JAV bankui būtina pranešti

Anot Lietuvos bankų asociacijos (LBA) komunikacijos vadovės Valerijos Kiguolienės, bankai siekdami užkirsti kelią neteisėtiems atsiskaitymams užsienyje taiko operacijų apribojimus.

Todėl, neinformavus banko apie savo planuojamą išvyką ar nepakoregavus kortelės nustatymų per interneto banką, galima susidurti su nesklandumais svetur.

„Mokėjimo operacijų ribojimai gali būti taikomi Šiaurės ir Pietų Amerikos valstybėse, Afrikos, Azijos bei Australijos šalyse, tačiau valstybių sąrašas nuolatos kinta.

Dėl to prieš išvyką patariame išsinagrinėti, kokius ribojimus taiko jūsų bankas ir ar yra būtina perspėti apie planuojamą kelionę“, – pasakojo LBA atstovė.

„Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovė Giedrė Blazgienė pabrėžė, jog klientams rekomenduoja iš anksto pranešti apie planuojamas keliones į tolimus kraštus.

„Siekiant išvengti galimų sutrikimų, mokėjimo kortelių naudotojams patariame banką įspėti apie planuojamus mokėjimus Kinijoje, Tailande, JAV, Indijoje ar kitose šalyse.

Tokiu būdu dažni atsiskaitymai užsienio šalyje nebūtų pastebimi kaip įtartini“, – teigė „Luminor“ atstovė.

G. Blazgienė atkreipė dėmesį, jog didžioji dalis kortelių vagysčių bei neteisėtų atsiskaitymų įvyksta būtent kelionių metu.

Dėl to keliaujantiems rekomenduoja itin akylai saugoti savo mokėjimo kortelę: vienoje vietoje nelaikyti mokėjimo kortelės ir jos PIN kodo, o naudojant elektroninę piniginę („Apple Pay“ ar „Google Pay“) užtikrinti saugų autentifikacijos metodą.

Anot mažmeninės bankininkystės vadovės, „Luminor“ klientų mokėjimo kortelių blokavimas gali būti visiškai laikinas – banko darbuotojai, įsitikinę, jog kliento lėšos yra saugios, iš karto atblokuos kortelę.

„Šiuo metu „Luminor“ banke yra nuolat stebimas mokėjimų kortelėmis sukčiavimas.

Todėl tik pastebėję įtartinus procesus, pavyzdžiui, mokėjimus klientui neįprastomis sumomis ar neįprastose vietose, galime laikinai sustabdyti mokėjimo kortelės veikimą.

Apribodami kliento naudojimąsi bankine kortele įsitikiname, jog jis netapo vagystės ar sukčiavimo auka“, – pasakojo mažmeninės bankininkystės vadovė.

alfa.lt

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder