Kalėdų Senelis nebėra svarbiausia švenčių „vinis“

Įpusėjęs gruodis daugelyje ugdymo įstaigų reiškia kalėdinių renginių maratoną. Vaikų švenčių organizavimo darbų tenka ne tik darželių ar mokyklų pedagogams, bet ir tėveliams bei patiems mokiniams.

„Vakarų ekspreso“ kalbinti ikimokyklinių įstaigų vadovai teigė, jog kalėdiniams renginiams darželiuose ruoštis pradedama dar rudenį.

„Po Mokytojų dienos visada pradedame daryti apklausas, kokios šventės tėveliai savo vaikams nori. Kadangi Kalėdų Senelių yra daug ir visokių, mes daug metų juos matome, tad norime konkretaus. Juos reikia užsisakyti iš anksto.

Kviečiame tik iš Klaipėdos miesto. Mylime savo miesto kūrėjus, nes tai yra didelis darbas“, - pasakojo Loreta Vitkauskienė, Klaipėdos lopšelio-darželio „Linelis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai vykdanti įstaigos vadovo funkcijas.

Tiesa, vaikų pasirodymai ruošiami ne tik Kalėdoms.

„Kalėdiniams pasirodymams vaikai ruoštis pradeda turbūt lapkričio antroje pusėje. Tačiau jie visą rudenį gyvena labai intensyviai, nes švenčių yra labai daug, tad kai kurios programos kartojasi. Nesiorientuojame į kiekybę, o į kokybę, tėveliams visada norisi parodyti programas išbaigtas iki galo, tai labai svarbu“, - teigė L. Vitkauskienė.

Panašia kalėdinių renginių organizavimo patirtimi pasidalijo ir Klaipėdos lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorė Aušra Milvydienė.

„Vaikų programų ruošimas yra nepertraukiamas darbas. Daineles, šokius mokosi muzikos valandėlių metu. Nėra taip, kad ta visa valandėlė skiriama tik kalėdinių renginių pasiruošimui. Turime įvairių tradicijų, šeimos šventes visą lapkričio mėnesį, tai, ką vaikai išmoksta toms šventėms, kažkas pasikartoja, kažkas dar naujo atsiranda“, - pasakojo A. Milvydienė.

Tėvelių stengiasi neapkrauti

Ugdymo įstaigos daug dėmesio skiria ir dekoracijoms.

„Mes dekoracijas atnaujiname kiekvienais metais, paskutinius porą metų pradėjome pirkti kokybiškesnes, geresnes dekoracijas, kurios ir šiais metais atrodo kaip naujos. Puošiamės daug, kažką atnaujinti vis tiek reikia, tai šiek tiek kainuoja“, - pasakojo L. Vitkauskienė.

Lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorė pasakojo, jog kai kurios dekoracijos gaminamos ir kabinamos savanorystės principu.

„Įstaiga puošiasi, kiekvienais metais tam skiriame pinigėlių, kad atnaujintume girliandas, žaisliukus. Kiekvienoje grupėje yra papuošta eglutė. Taip pat puošiame langus, bet viską darome daugiausia savanorystės principu“, - pasakojo A. Milvydienė.

Kalbintų įstaigų vadovės sutartinai teigė, jog su vaikų pasirodymais susijusiais rūpesčiais tėvelių stengiasi neapkrauti.

„Tėvelių neapkrauname papildomu stresu dėl kalėdinių pasirodymų, visada su jais pasitariame, juk šis periodas ir taip kupinas lėkimo ir streso. Turime įvairių kostiumų, likusių darželyje, turime darbščias auklėtojas, kurios, jeigu reikia, kažką pasiuva“, - kalbėjo L. Vitkauskienė.

Panašia nuomone dalijosi ir lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorė.

„Tėveliai į vaikų pasirodymus nesikiša, palieka spręsti viską mokytojoms. Galbūt irgi tikisi staigmenos. Kiekviena grupė individualiai sprendžia ir dėl kostiumų, kaip kas puošis“, - teigė A. Milvydienė.

Kalėdų Senelio nori ne visi

Ar per kalėdinius pasirodymus vaikus aplanko Kalėdų Senelis, priklauso nuo tėvelių noro.

„Mes užsiimame visais organizaciniais reikalais, nors tėveliai gali patys parinkti Kalėdų Senelį, bet dažniausiai jie tai padaryti leidžia mums. Esame lietuvių ir rusų kalbomis ugdomas darželis, tad tris grupes aplankė lietuvių kalba kalbantis Kalėdų Senelis, o kitas tris grupes - rusiškai. Rusakalbiai Kalėdų Senelį susirado patys, kadangi jie labai mėgsta švęsti ir jiems reikia didelės šventės, tad mes jiems leidžiame tai padaryti“, - pasakojo lopšelio-darželio „Linelis“ laikinoji vadovė.

Tiesa, dalis tėvelių nusprendė, jog į atžalų pasirodymus Kalėdų Senelio šiemet nekvies.

„Penkios grupės Kalėdų Senelio atsisakė, bet mes parodome savo kalėdinę programą, ką esame paruošę, vaikučiai ateina pasipuošę, tėveliai susirenka, tad ir be Kalėdų Senelio šventė puikiai pavyksta“, - patirtimi dalijosi L. Vitkauskienė.

Panašia patirtimi pasidalijo ir lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorė. Ji samprotavo, jog tėvų apsisprendimui nekviesti Kalėdų Senelio į darželio renginį įtakos gali turėti jų vaikų amžius.

„Mažesnių grupių, pavyzdžiui, lopšelio, vaikai dažniausiai bijo svetimų žmonių, tad ten retai kada būna Kalėdų Senelis, daugiausia kviečia vyresnių grupių vaikams. Vyresni vaikai jau labiau ir supranta, ir žino, kas tas Kalėdų Senelis“, - kalbėjo A. Milvydienė.

Ji pasakojo, jog ir dovanėlės renginių metu priklauso nuo tėvelių iniciatyvos.

„Konkrečiai kalėdinės šventės metu dovanomis vaikučiams rūpinasi tėveliai. Tačiau darželyje turime tradiciją, kad Kalėdų laikotarpiu grupėms perkame dovanėles iš paramos lėšų, kurias įstaiga gauna. Dažniausiai tai būna įvairūs stalo žaidimai, konstruktoriai, knygutės. Paklausiame, ko vaikai norėtų, ką jie labiausiai mėgsta veikti, ir į tai atsižvelgdami perkame“, - tradicija pasidalijo A. Milvydienė.

Švenčia ir mokyklose

Mokyklos kalėdinių renginių metu koncentruojasi į vaikų pasirodymus, Kalėdų Seneliai ir kitos linksmybės tenka mokinių ir tėvelių atsakomybei.

Pasak Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vaidos Vaitilavičienės, mokykloje koncertai jau prasidėjo.

„Šią savaitę vyko kalėdinis teatralizuotas koncertas mūsų socialiniams partneriams, kitą savaitę tas pats teatralizuotas koncertas vyks ir mokyklos bendruomenei“, - pasidalijo „Vyturio“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

Pasak jos, pasirodymuose dalyvauja visos mokyklos mokiniai, kurie lanko kryptingą meninį muzikinį ugdymą, teatro, šokių būrelius.

„Tai lyg meninių būrelių pasirodymas. Visi paruošia savo pasirodymus, tada aš sujungiu ir taip sukuriame teatralizuotą koncertą“, - dalijosi V. Vaitilavičienė.

Tiesa, prieš pat kalėdines atostogas mokykloje vyksta dar vienas renginys - vyresniųjų klasių karnavalas organizuojamas jau pačių mokinių iniciatyva.

„5-8 klasių mokinių karnavalus organizuoja mokinių parlamentas, klasių seniūnai, vaikai pasidaro sau šventę. Visi sugalvoja bendrą temą, tada klasės traukia potemes, pagal kurias turi paruošti pasirodymus, ir jie taip padaro renginį. Pasirodymai vyksta per netradicinio ugdymo dieną“, - papasakojo V. Vaitilavičienė.

Atskiri renginiai vyksta ir pradinėse klasėse.

„Pradinukai savo klasėse organizuoja žiburėlius. Jeigu reikia jiems pagalbos, mes prisidedame, tačiau iniciatyva turi kilti iš vaikų ir tėvelių. Pradinėse klasėse kviečiamas ir Kalėdų Senelis, turbūt labiausiai jis aktualus pirmos klasėms mokinukams, bet čia irgi tėvelių ir mokytojų iniciatyva“, - pasakojo V. Vaitilavičienė.

Vyresnieji organizuoja patys

Gimnazistų kalėdiniai renginiai dažniausiai organizuojami jau pačių.

Pasak kalbintos gimnazijos vadovės, moksleiviai patys imasi iniciatyvos, jie žino, kas jiems įdomu ir ko jie nori.

„Mokykla atskirai jau nieko jiems nebeorganizuoja, jie patys geba viską puikiai pasidaryti. Žinoma, yra kuruojanti mokytoja, kuri padeda, prižiūri. Taip pat ir klasių vadovai šiek tiek prižvelgia ir prisideda prie renginio organizavimo“, - teigė Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos direktorė Živilė Kiškionytė.

Pasak jos, visi renginio elementai dažniausiai sudaryti tik iš mokinių iniciatyva sugalvotų pasirodymų.

„Renginys turi vedėjus, mokiniai klasėse ruošia pasirodymus. Tai būna trumpas vaidinimas ar pristatymas, viskas dažniausiai su humoru. Žinoma, būna ir dainų, ir šokių. Renginys dažniausiai vyksta paskutinę dieną prieš atostogas per netradicinio ugdymo dieną“, - pasakojo „Vėtrungės“ gimnazijos direktorė.

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder