Kaip ruošiamės artėjantiems rinkimams?

Šiemet užderėjo rinkimų - bus net treji. Greičiausiai, gegužės 12 d., rinksime Respublikos prezidentą, birželį - į Europos Parlamentą, o spalio 13 d. - į Lietuvos Seimą. Vieni žmonės rinkimams ruošiasi rimtai - seka spaudą, žiūri televizijos laidas, klauso debatus, kiti nusprendžia paskutinę minutę, o treti turi savo favoritus ir už juos balsuoja metų metais. Teiravomės, kaip elgiasi Klaipėdos krašto gyventojai.

Dr. Rosita VAIČIULĖ, Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto docentė
Dr. Rosita VAIČIULĖ, Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto docentė

Mano veikla įpareigoja bent šiek tiek domėtis politika. Klausau debatų, žiūriu laidas, susipažįstu su programomis. Stebiu politikų gyvenimą. Tikrai nesu abejinga rinkimams, nesu ta, kuri teka paskui upelį. Analizuoju, kritiškai vertinu ir t. t. Kiekvienas žmogus sprendimą turi priimti įjungęs kritinį mąstymą, prisiminęs situaciją, kurioje mes gyvename, kokie buvo praėję, užpraėję metai.

Kadangi vyks treji rinkimai, manau, informacijos bus per daug. Dėl per didelio informacinio lauko žmonės gali nebesigilinti, tad kyla klausimas, ką mes išsirinksime.

Man svarbūs visi trys rinkimai. Ką rinksiu prezidentu, sprendimą priėmiau stebėdama visą politinį lauką. Manau, kad į prezidento rinkimus eina tie žmonės, kurie labiau orientuojasi ne į prezidento postą, o į kitus Europos Parlamento rinkimus.

Esant tokiai geopolitinei situacijai labai svarbu, kokie žmonės atstovaus Lietuvai Europos Parlamente. Praėjusių rinkimų patirtis rodo, jog mums atstovavo žmonės, kurie netgi buvo įtariami neteisėta veika. Tai ne tik kenkia valstybės įvaizdžiui, tai tiesiog nesusipratimas. Valstybė yra kaip žmogaus organizmas, todėl tiek Seimas, tiek valstybės vadovas, tiek mūsų deleguoti žmonės į Europos Parlamentą yra labai svarbūs.

Kas penkerius metus mes vis laukiame pokyčių. Aš esu už stabilumą. Manyčiau, kad valstybės stiprybė yra ne pokyčiai, o stabilus ėjimas nusimatyta krypti. Reikia protingų, logiškų sprendimų, kurie darytų mūsų valstybę patrauklią gyventi ne tik mūsų piliečiams, bet ir tiems, kurie nori integruotis į mūsų visuomenę.

Saulius LIEKIS, socialinis darbuotojas
Saulius LIEKIS, socialinis darbuotojas

Turiu išankstinę nuomonę, laikausi tam tikros pakraipos. Debatus stengiuosi pažiūrėti, paklausyti, kas ką kalba. Nepasakyčiau, kad debatai keičia nuomonę, gal tik sutvirtina apsisprendimą. Yra tokių politikų, už kuriuos niekada nebalsuočiau.

Gal tai, kad vyks treji rinkimai, suaktyvins žmones. Labai norėtųsi, kad klaipėdiečiai gausiau ateitų į rinkimus, kad šie būtų ne kaip vargas, o kaip šventė ir malonumas.

Reikšmingiausi, ko gero, bus Seimo rinkimai. Dėl prezidento rinkimų, man atrodo, kad jau viskas nuspręsta. Žmonės jau net sąmokslo teorijas pradėjo kurti. Pats dar nesu apsisprendęs, už ką balsuosiu, nes partija, kuriai aš priklausau, neturi kandidato.

Man nesinorėtų, kad po rinkimų prasidėtų drastiški keitimai. Žmonės ir verslai tik prisitaikė - ir vėl nauja tvarka, vėl reforma po reformos...

Darius SADECKAS, Gimnazijos seniūnaitis

Visada balsuoju už tuos pačius kandidatus, kurie man patinka. Ko gero, patys svarbiausi bus rinkimai į Seimą. Žinoma, svarbu ir kas bus prezidentas, ir kas keliaus į Europos Parlamentą, bet manau, kad didžiausias rinkėjų srautas plūstels spalį.

Dėl prezidento jau esu apsisprendęs, debatus pažiūrėsiu, nors manau, kad jie bet kokiu atveju mano nuomonės nepakeis.

Valdžia turi keistis. Va, Klaipėdoje pasikeitė ir stebimas ryškus pagerėjimas.

20 metų dirbu su nekilnojamuoju turtu. Mane stebina nenaudojami tušti pastatai, kurie priklauso Turto bankui ar Savivaldybei. Už jų šildymą, komunalinius mokesčius mokame mes, mokesčių mokėtojai. Kreipiausi į Turto banką kaip seniūnaitis norėdamas gauti kokias nors patalpas, kategoriškai atsisakė, o Herkaus Manto gatvėje didžiausi pastatai, didžiausios patalpos stovi tuščios. Kodėl neleidžiama verslininkams dirbti, mokėti pinigus į biudžetą, kad nereikėtų jų imti iš biudžeto? Ir tokių objektų Klaipėdoje yra daug. Bandžiau kelti tą problemą su viena partija, bet nieko neišėjo.

Zita TALLAT-KELPŠAITĖ, žurnalistė, rašytoja, menininkė
Zita TALLAT-KELPŠAITĖ, žurnalistė, rašytoja, menininkė

Iki šiol balsuoti eidavau. Bet dabar mano apygarda yra Klaipėdoje, gyvenu Šventojoje, nežinau, kaip bus, žiūrėsiu, kokia bus nuotaika.

Laikausi aiškios krypties - niekada nebalsuoju už jokią partiją, man partijos nerūpi, jeigu yra tinkama asmenybė, visada renkuosi ją.

Debatų neklausau, nes jie būna žiauriai nuobodūs. Daugelis jų dalyvių nemoka gražiai lietuviškai šnekėti, mane labiausiai erzina kirčiavimo klaidos. Kitas dalykas - jau 20 metų neturiu televizoriaus. Jeigu turėčiau, kai pradėtų netaisyklingai šnekėti, iš karto išjungčiau.

Žinoma, rinkimai yra svarbu. Bet nežinau, ar mes, būdami maža tauta, neturime iš ko rinktis, ar tie žmonės, kurie galėtų ką nors padaryti vertingo ir kurie turi tinkamą išsilavinimą, patirties ir išminties, tiesiog nedalyvauja rinkimuose. Labai svarbu, kas Europos Sąjungoje mums atstovauja, kad nebūtų gėda pasakyti, kad tai mūsų atstovas. Nesu tikra, kad mes turime iš ko rinktis.

Norėčiau, kad pasaulyje nebūtų karų, kad žmonės taptų išmintingi. Ta daugybė pinigų, kurie dabar visame pasaulyje skiriami karams, ginklams, mes galėtume panaudoti nepagydomoms ligoms gydyti, išradimams, mokslui remti. Didžiuojamės, kad statome gamyklą, kuri gamins šovinius. Negaliu tuo džiaugtis, nors suprantu, kad to reikia. Mano viso gyvenimo pagrindinė idėja - taikos, bendradarbiavimo, kūrybos, mokslo skatinimas. O dabar mes einame visiškai priešinga kryptimi, visas pasaulis, Lietuva taip pat. Man tiesiog liūdna dėl to.

Vytautas TENKUTIS, verslininkas
Vytautas TENKUTIS, verslininkas

Turiu savo kryptį ir neklaidžioju. Debatus stebiu, bet šiemet jie labai vangūs, tiksliau sakant, jų labai trūksta. Rinkimai į Europos Parlamentą nėra patys populiariausi. Manau, didžiausio susidomėjimo sulauks Seimo rinkimai, nes vis dėlto esame parlamentinė valstybė.

Jau esu apsisprendęs dėl prezidento rinkimų. Yra du kandidatai, kurie man labiausiai imponuoja. Nuomonės nekeisiu.

Norėčiau, kad centrinė valdžios ašis nesikeistų. Mano nuomone, judame teisinga linkme tiek karinėje, tiek socialinėje srityje. Aš už stabilumą, nes šiais neramiais dėl geopolitinės situacijos laikais reikalingas tęstinumas, stabilumas. Va, Klaipėdoje pasikeitė valdžia ir ką mes turime? Poliklinikos nebestato, vietoje jos - socialinis būstas. Aš prieš tokius dalykus, kai stabdomi infrastruktūros projektai nežinia dėl ko, nes kažkas taupo klaipėdiečių pinigus.

Linas POŠKA, klaipėdietis
Linas POŠKA, klaipėdietis

Nebalsuoju už tuos pačius. Per 30 metų daug kas keitėsi. Stengiuosi analizuoti ir rinktis protu, o ne jausmais. Mano įsitraukimas į rinkimus didesnis nei vidutinis, turiu neblogą atmintį, atsimenu, kas ką kada yra sakęs, tad sprendžiu ne pagal debatus, o pagal darbus ir pareiškimus.

Mano manymu, į Seimo rinkimus žmonės rimčiausiai žiūri, ir man jie svarbiausi. Pirmuose dviejuose rinkimuose pasitreniruosime. Ką rinkti prezidentu, jau esu apsisprendęs. Aišku, kokie nors netikėti įvykiai gali pakeisti mano nuomonę, bet tai maža tikimybė.

Mano amžiaus žmonėms rūpi, kad nebūtų blogiau, nei yra. Jeigu nebus blogiau, man tai bus patenkinamas rezultatas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder