Kaip pasakyti kitam nemalonų dalyką

Kalbėti apie nemalonų dalyką yra nemalonu. Maloniu šis procesas netaps. Tai yra faktas, nuo kurio neišsisuksime. Tačiau pakalbėti nemalonia tema galima užtikrintai ir oriai, su minimaliais nuostoliais abiem pusėms, išsaugant galimybę nepabloginti santykių.

Vargu ar kas nors laikosi įsikibęs iliuzijos, kad mūsų gyvenimas susideda tik iš gerų dalykų. Gyvenime pasitaiko nemažai situacijų, kai būname priversti pasakyti kitam žmogui kažką nemalonaus. Pranešti blogą naujieną, papasakoti apie savo klaidą, kuri atneš jam žalos, arba pradėti su juo sunkią kalbą apie santykių problemas.

Tokiais atvejais kyla pagunda išvengti nemalonaus pokalbio, tačiau kuo ilgiau jį atidėliosime neribotam laikui, tuo stipriau kaupsis įtampa, kuri artimuose santykiuose būna labai gerai juntama.

Ką daryti, kad pasikalbėti apie nemalonius dalykus pavyktų užtikrintai bei oriai ir kuo mažiau nukentėtų abi pusės?

1. Pirmiausia reikia įsitikinti, kad pokalbiui yra sudarytos maksimaliai tinkamos sąlygos, parinktas geras laikas ir vieta, kur būtų galima ramiai pasikalbėti. Įsitikinkite, kad kitas žmogus niekur neskuba, nėra pavargęs, neserga ir nenori miego. „Atsiprašau, gal turi dabar kelias minutes laiko?“

2. Išreikškite savo atsakomybės poziciją: „Aš turiu tau kai ką pasakyti...“

3. Parodykite savo neabejingumą ir paruoškite pašnekovą nemaloniam pokalbiui: „Man tai nėra paprasta, tikriausiai ir tau...“

4. Be pauzių, visiškai ir aiškiai išsakykite problemos esmę: „Aš pamečiau / sulaužiau tavo daiktą..“, „Mirė tas žmogus…“ , „Mane išmetė iš instituto…“, „Man nepatinka tai, ką tu darai...“

5. Jeigu jaučiate savo kaltę, pasakykite apie ją ir apie savo pasirengimą kompensuoti skriaudą. „Aš jaučiuosi kaltas ir norėčiau kaip nors ištaisyti situaciją...“, „Ką galėčiau padaryti, kad ištaisyčiau savo kaltę?“

6. Būkite pasirengę kito žmogaus reakcijai. Skirkite laiko, kad suvoktumėte jo jausmus dėl nemalonios situacijos. „Man labai gaila, aš suprantu, kad tau nemalonu… Man ir pačiam sunku.“

7. Jeigu problema reikalauja ieškoti sprendimo, pakvieskite bendradarbiauti: „Apsvarstykime kartu, ką galima padaryti“, „Siūlau aptarti tai ir kartu surasti išeitį“.

Nors toks atviras būdas ir reikalauja dvasinių pastangų, jis bus pagarbiausias ir tausojantis kitą žmogų, kuriam tenka pranešti blogą žinią, ir kartu padedantis išsaugoti gerus santykius.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder