Vaiką auginti yra didžiulių pastangų reikalaujantis darbas ir susitvarkyti su visais kaprizais gali būti nelengvas iššūkis. Specialistai dalinasi, kaip galima sau padėti, norint tinkamai susitvarkyti su vaiko elgesiu.
Nepaisykite erzinančio elgesio
„Mano mėgstamiausias būdas išlikti ramiam ir pagerinti elgesį yra tiesiog į tai nekreipti dėmesio“, – sako Catherine Pearlman, LCSW mokslų daktarė, „The Family Coach“ įkūrėja ir knygos „Ignore It!“ autorė.
Nekreipkite dėmesio į bet kokį elgesį, kuris erzina, reikalauja dėmesio arba atsiranda po to, kai jau pasakėte „ne“ – ir apipilkite savo vaikus dėmesiu, kai jie elgiasi taip, kaip nori, – sako ji.
Atlikite emocinį nusiraminimą
„Kai išmokstate valdyti savo emocijas, galite geriau pasirinkti, kaip reaguosite į savo vaikus“, – sako Tracy L. Daniel, mokslų daktarė, psichologė ir knygos „Mindfulness for Children“ autorė.
Norėdami nusiraminti, tiesiog skirkite kelias minutes per dieną sau ir atlikite šiuos veiksmus:
užsimerkite,
padėkite vieną ranką ant pilvo, o kitą – ant širdies,
stebėkite savo širdies plakimą,
giliai įkvėpkite ir iškvėpkite,
„nuskenuokite“ savo kūną, pajausdami kiekvieną jo dalį,
atsimerkite ir pažiūrėkite, kaip jaučiatės.
Švelniai kalbėkite su savimi
Kadangi mūsų nervų sistema suvokia grėsmę ar kliūtį, kai ruošiamės ją prarasti, svarbu „pranešti savo kūnui ir protui, kad šiuo metu esate saugūs“, – sako Hunteris Clarke-Fieldsas, sąmoningumo treneris ir knygos „Gerų žmonių auginimas“, autorius.
Kelioms akimirkoms atsitraukite ir švelniai sau priminkite, kad viskas gerai ir jūs galite tai išspręsti: „Tai nėra kritinė situacija. Aš galiu su tuo susitvarkyti“ arba „Aš padedu savo vaikui“, – sako ji.
Įsižeminkite
Įvardykite, ką jaučiate, tada atsisėskite ant grindų, skaičiuokite atbuline tvarka nuo 50 iki 1 arba kelis kartus giliai įkvėpkite, sako Devonas Kuntzmanas, vaikų auklėjimo treneris.
Nusipurtykite
Norėdami neutralizuoti kūno reakciją į stresą (padidėjusį kraujospūdį, įtemptus raumenis) ir nusivylimo skatinamą energijos perteklių, papurtykite rankas ir kojas.
Mokslininkai sako, kad daugelis gyvūnų nusipurto dešimtis kartų per dieną, kad sumažintų įtampą ir stresą kūne.
Pabūkite aukštyn kojomis
Kaip sako specialistai, net trumpas pabuvimas aukštyn kojomis padeda nuraminti nervų sistemą, padidina kraujo tekėjimą į smegenis ir pakelia nuotaiką.
Galite padaryti paprastas jogos pozas, tokias kaip „šuo, žiūrintis žemyn“, lenkimasis į priekį, „vaiko poza“ arba trumpai pabūti aukštyn kojomis, atsirėmus į sieną. Norėdami sustiprinti raminamąjį poveikį, giliai įkvėpkite 5–10 kartų.
Pasitelkite humorą
Kai jūsų vaikas, vilkėdamas tik pižamą, išmeta visą dubenį arbūzo ant savęs ir grindų, jūsų pirmasis instinktas gali būti jį aprėkti. Vietoj to, pabandykite nusijuokti. Tai padės ne tik sušvelninti situaciją, taip
išvengiant konflikto, bet ir sumažinti stresą.
Valgykite maistą, kuriame gausu magnio
Specialistų teigimu, streso metu šis gyvybiškai svarbus mineralas išsenka, o būtent tada mums jo labiausiai reikia. „Kai magnio trūksta, sunku nereaguoti ir išlikti ramiam“, – aiškina specialistas Danielis.
Valgykite tamsiai žalius lapinius augalus, tokius kaip špinatai ir lapiniai kopūstai, arba gaminkite kokteilį su bananu ir avokadu, taip pat kartais suvalgykite juodojo šokolado.