Jubiliejiniame gamtosaugos forume - moksleivių mintys apie Žemę
Asociacijos “Žalia banga”, Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos organizuotame forume šiais metais dalyvavo įvairių uostamiesčio ugdymo ir mokslo įstaigų atstovai.
Renginio pradžia pažymėta prie Uosto direkcijos pastato iškeliant Žemės dienai skirtą vėliavą. Šis uždavinys buvo patikėtas Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos mokiniams.
“Fantastiška šventė, sakyčiau. Bet kartu tai diena, kuri mus labai įpareigoja Žemę mylėti, tausoti, globoti. Šiandien matant tokį būrį žmonių, manau, kad Žemė gali būti gana rami, nes vykstantis jau dešimtas aplinkosauginis forumas ir gausus jūsų būrys rodo, kad ji yra globojama”, - į forumo dalyvius kreipėsi Uosto direkcijos vadovas Algis Latakas.
Į forumo dalyvius kreipęsis aplinkos ministras Simonas Gentvilas pabrėžė, kad lietuviai gyvena intensyviai ir naudoja labai daug išteklių, tai lemia ir didelę taršą.
“Užteršiame tai, kas yra prieš mūsų akis - Baltijos jūrą. Tačiau pradedame suvokti, kokią turime ekosistemą ir ką turėtume daryti. Prieš gerą trisdešimtmetį buvo aiškiai pradėta kalbėti, kas yra darnus vystymasis, buvo suformuluota nuostata, kad darnus vystymasis yra gyventi taip, kad gamta sugebėtų atsigauti, atnaujinti išteklius, sugerti emisijas. Šiandien, reikia pasakyti, tikrai gyvename ateities sąskaita, jūsų sąskaita. Kai jūs būsite mano amžiaus, gamtoje bus žymiai mažiau išteklių, nes ši karta nesugebėjo gyventi savo išteklių ribose”, - apie nedžiugią situaciją moksleiviams kalbėjo ministras.
Asociacijos “Žalia banga” vadovė Dalia Žukienė džiaugėsi aktyviais moksleiviais. Pasak forumo puoselėtojos, siekiama skatinti jaunimo domėjimąsi gamtosauginėmis temomis, įsigilinti į tam tikras sritis.
“Šiemet forumo dėmesys - Lietuvos jūrinės valstybės istorijos akcentams, padedantiems jaunimui formuoti jūrinės kultūros sampratą. Tikslas yra skatinti mokinius domėtis Lietuvos valstybės jūrine istorija ir suvokti Baltijos jūros ekologinės būklės problematiškumą”, - teigė D. Žukienė.
Pasak jos, forumo metu skaitomi 8-12 klasių moksleivių pranešimai yra tikrai aukšto lygio ir prilygsta bakalauro studijų studentų darbams - tai rodo, kad mokiniai atsakingai ruošiasi ir įsigilina į nagrinėjamas temas.
Šiemet pristatyti pranešimai apie Lietuvos laivyno tradicijų pradžią, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos rengiamus specialistus Lietuvai ir pasauliui, Kuršių marių vandens kokybinius rodiklius, klaipėdiečių ir jūros santykį, mokomąjį karo laivą “Prezidentas Smetona”, Baltijos gintaro kelią iki šių laikų, jūrų kadetus, klimato kaitos įtaką Baltijos jūrai, cheminių medžiagų ftalatų pavojų žmogui ir gamtai, būtinybę mažinti plastiko naudojimą namuose ir pramonėje.
Jubiliejiniame forume dalyvavo moksleiviai iš Klaipėdos “Ąžuolyno”, “Vėtrungės”, “Aukuro”, “Vaivorykštės tako”, Baltijos gimnazijų, Klaipėdos licėjaus, M. Gorkio, “Versmės” progimnazijų, Gargždų “Vaivorykštės” gimnazijos, Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos. Taip pat pranešimus parengė Klaipėdos technologijų mokymo centro, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centro atstovai.
Rašyti komentarą