ISM profesorė apie darbuotojų motyvavimą: vieniems svarbi nauda gali visiškai nemotyvuoti kitų

Pasaulinės tendencijos darbo rinkoje perdėliojo net tik darbdavių, bet ir darbuotojų prioritetus.

ISM universiteto profesorė Raimonda Alonderienė pastebi, kad įmonių žvilgsnis šiemet krypsta į naudas, susijusias su žmogaus psichologine sveikata bei emocine savijauta, tačiau pasaulinės tendencijos diktuoja ir visiškai naujas motyvavimo priemones, tokias kaip namų tvarkymo paslauga, įmonės akcijų suteikimas ar net lėšų nevaisingumo gydymui kompensavimas.

„Organizacija į darbuotojų gerovę turi žiūrėti įvairiapusiškai. Žmogus turi jaustis gerai fizine, emocine, asmeninio augimo bei socialine prasme. Į visus šiuos elementus atsižvelgiame, galvodami apie kiekvieną komandos narį.

Rūpestis žmonėmis yra kiekvieno vadovo darbas. Tad laimi tos kompanijos, kurios supranta stiprios organizacinės kultūros ir stiprių vadovų svarbą. Vadovai nuolat ieško sprendimų, kaip išsiskirti rinkoje ir užtikrinti visokeriopą darbuotojų gerovę.

Tačiau būna situacijų, kai vieniems svarbi nauda gali visiškai nemotyvuoti kitų“, – sako R. Alonderienė.

Švedijoje darbus vykdančios fasadų apdailos įmonės „Kovenda“ veiklos vadovė Rita Kucinienė įsitikinusi, kad motyvavimo priemonės turi būti personalizuotos.

„Per tiek metų perėmėme skandinaviškas darbo tradicijas, svarbiausias dalykas čia – gyvenimo ir darbo balansas. Vieniems kolegoms svarbiau dažniau grįžti į Lietuvą, kiti siekia užsidirbti daugiau.

Be to, laikomės taisyklės, kad tavo problema – visų problema. Švedijoje įprasta atvirai kalbėtis apie sunkumus ir kartu ieškoti sprendimų.

Pavyzdžiui, mūsų įmonės vadovas, pastebėjęs, kad vienai darbuotojai sunkus metas, pasiūlė sudalyvauti sveikatinimo stovykloje. Vienam ta programa padėjo atsikratyti antsvorio, kitam sustiprino pasitikėjimą savimi, trečiam suteikė daugiau energijos“, – pasakoja R. Kucinienė.

IT įmonės „Devbridge“, priklausančios „Cognizant Softvision“ kompanijai, Žmonių ir organizacijos vystymo direktorė R. Alonderienė pasakoja, kad atstovaujamoje įmonėje reguliariai atliekamos darbuotojų apklausos apie tai, kaip kolegos vertina esamas naudas ir kokių trūksta.

„Kai vis dažniau buvo minimas noras turėti daugiau atostogų, darbuotojams buvo pridėtos dvi papildomos atostogų dienos. Ši nauda yra viena iš labiausiai vertinamų mūsų darbuotojų.

Taip pat teikiame neribotas galimybes naudotis psichologo ir psichoterapijos paslaugomis. Viena populiariausių naudų, kuria didžiuojamės, tai kartą per mėnesį asmeniniam darbuotojo tobulėjimui skiriama diena, kurios metu jis gali visą dieną skirti savo kompetencijų tobulinimui, nevaržomai mokytis.

Tačiau naudos neturi tapti svarbiausia motyvavimo priemone, darbuotojas nori būti svarbus, gauti dėmesio ir daryti tai, kas jam patinka.

Tad išlaikant darbuotojus yra svarbus vadovo dėmesys ir nuolatinis kontaktas (ne tik pokalbiai apie darbą). Darbuotojai nori būti svarbūs ir vertinami įmonėje, kurioje dirba, nori, kad būtų didžiuojamasi ne tik jų pasiekimais, bet ir profesiniu augimu“, – sako profesorė.

R. Alonderienė įsitikinusi, kad siūlant naudas darbuotojams, nereikėtų persistengti. Nustebinti galima visada, tik klausimas, kokį poveikį turės tie siurprizai. Kažkam burbulinė vonia biure bus malonus netikėtumas, o kitam darbuotojui – tokia nauda neatrodys patraukli.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder