Iš kur Danės upėje atsirado baltas vanduo?

(7)

Trečiadienį žvejai pastebėjo, kad pilkšvai baltas vanduo, anksčiau kėlęs jiems klausimų prie uosto vartų, jau pasiekė Danės upę ties Pilies tiltu. Bandėme aiškintis, iš kur mieste atsirado pieno upė, bet sužinoti ką nors konkretaus nepavyko.

Žvejams atrodo, kad tokio vandens atsiradimas yra susijęs su molų rekonstrukcija. „Grynai baltas vanduo, kaip muilas. Toks, kaip pasterizuotas pienas. Manau, tai yra bangolaužių rekonstrukcijos padariniai“, - „Vakarų ekspresui“ sakė vienas jų.

„Uoste yra įdiegta srovių fiksavimo įranga. Pastarąją parą fiksuojama vandens srovė eina iš laivybos kanalo į jūrą, o ne atvirkščiai. Vanduo iš laivybos kanalo pastarąją parą dėl vandens srovės į Danės upę nepatenka“, - į mūsų paklausimą trečiadienį atsakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Laura Dagilienė prisipažino sulaukusi ne vieno skambučio. Vieni sakė, kad vanduo mėlynas, kiti - kad žalsvas, esą panašus vaizdas, kai Danė žydi. „Apie baltą spalvą dar niekas nesakė. Mes visus nukreipėme į Aplinkos apsaugos agentūrą (AAA), nes taršos ten nematome. Gamtinius procesus galėtų komentuoti AAA“, - lapkričio 30 d. sakė L. Dagilienė. Vakar ji žadėjo, kad inspekcijos specialistai patikrins tą vietą.

AAA Jūrų aplinkos vertinimo skyriaus vedėja Nijolė Remeikaitė-Nikienė apie baltą vandenį vakar išgirdo tik iš žiniasklaidos.

AAA Aplinkos tyrimų departamento direktorė Galina Garnaga-Budrė vakar sakė, jog prašymo atlikti tyrimą iš Aplinkos apsaugos departamento, kuris pirmas reaguoja į tokius pranešimus, dėl balto vandens laboratorija negavo.

„Turėčiau pats pamatyti nors kokią nuotrauką, kad galėčiau svarstyti. Jūsų kolegos manęs klausė, kodėl Danės upėje vanduo žalias, kaip žalioji arbata. Priežasčių gali būti labai daug ir visos jos skirtingos. Gali tiesiog būti jūros vandens putos, žalias vanduo gali būti, kai papūtus tam tikros krypties vėjui į Danę iš Kuršių marių atnešama dumblingo vandens.

Jeigu šiek tiek daugiau augalų, vanduo žmogaus akiai atrodo per daug žalias. Kad jis būtų baltas, nesu girdėjęs“, - sakė Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslo darbuotojas dr. Sergejus Suzdalevas.

„Apie baltą vandenį negirdėjau. Gal tai kaip nors susiję su molų rekonstrukcija. Jeigu tai putos, tai tokia dinamika susidaro esant tam tikram vėjui, bet tikrai vanduo neturėtų atrodyti visai baltas. Negaliu komentuoti, nes nežinau, ką žvejai ten mato: ar tai drumzlinas vanduo, ar putos, kurios būna juostomis išsidėsčiusios.

Vandens spalva gali priklausyti nuo įvairių dalykų: nuo apšvietimo, ar tai jūrinis vanduo, ar marių, ar iš upės, ar sudrumstas ir t. t. Tas pats vanduo gali turėti labai daug atspalvių. Dar labai svarbu, kurioje vietoje jis yra“, - kalbėjo KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto Gamtos mokslų katedros profesorė Ingrida Dailidienė.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder