Interjerus kitiems kurianti architektė savuosiuose namuose laikėsi kelių taisyklių: turi patarimų visiems

Interjero dizainerė ir architektė Justina Garbštė, socialinėje erdvėje dar žinoma kaip Justina Arch, dalijasi klientų kuriamų būstų vizualizacijomis ir patarimais, kaip įsirengti jaukius bei stilingus namus, bei kokių klaidų nedaryti.

Nestandartinių sprendimų nevengianti J. Garbštė savuosius namus taip pat rinkosi kiek kitaip nei įprasta šios profesijos atstovams – jau įrengtus, o ne naujai statomus, tad, užuot projektavusi suplanavimą ir funkcines erdves, sprendžia kitokį galvosūkį: ką pakeisti esamoje erdvėje ir prisijaukinti naująjį būstą.

Darbe – daugiau spalvų, namuose – ramybės

Kaip juokauja interjero dizainerė, daugelis, socialinėje erdvėje stebinčiųjų jos veiklą, matyt, nė neabejojo, jog kurdama įdomius, išskirtinius interjerus kitiems, savajame būste rinksis drąsiausius architektūrinius sumanymus.

„Iš tiesų, viskas labai paprasta: penkios monochrominės, pastelinės spalvos, nesudėtingi sprendimai. Projektuodama interjerus, matau daugybę spalvų, medžiagų, tad supratau, kad savuose namuose noriu ramybės, akių komforto ir atsipalaidavimo. Namų interjeras modernus, sykiu minimalistinis, paprastas, su šiuolaikiškomis detalėmis, be ryškesnių akcentų“, – kalbėjo J. Garbštė.

Projektuodama savo namų interjerą, interjero dizainerė rinkosi dvi akcentines spalvas iš „Tikkurila Symphony“ paletės, mat įsigytuose namuose su visa apdaila, sienos buvo, kaip ir tampa įprasta, baltos.

„Akcentines spalvas rinkausi atsižvelgdama į norimą pastelinį koloritą ir tai, ką ketinome išryškinti. Visuomet prioritetą teikiu natūralioms spalvoms, taip siekdama išryškinti tai, kas natūralu gamtoje, todėl žalia atspindi miško žalumą, o ruda – akmenis arba žemę, jas lengva derinti su kitomis pastelinėmis spalvomis. Be to, interjerui žavumo suteikia visiškai matinių dažų sukuriamas aksomo švelnumo įspūdis“, – paaiškino interjero dizainerė ir architektė.

Bene pagrindinis kriterijus renkantis dažus namams – jų sudėtis: „Tikkurila Harmony Care“ dažuose yra biologinės kilmės sudedamųjų dalių. Patvirtinta, jog šie dažai tinkami naudoti alergiškiems žmonėms. Be to, ne tik, kad nereikės kęsti specifinio dažų kvapų, bet ir ilgai laukti, kol šie išdžius. Dažai puikiai padengia paviršių, ant jų nelieka jokių pirštų žymių, o prireikus yra lengvai nuplaunami.“

Dėmesys – net menkiausioms detalėms

Pasak J. Garbštės, išskirtiniu namų akcentu gali tapti menkiausia detalė ar interjero elementas. Architektės namuose vyrauja nedidelės, smulkios juodos spalvos detalės su šiek tiek žalvario, tad ji jau buvo apsisprendusi: jungikliai bus tik juodi. Visgi, pamačiusi JUNG LS 1912 modelio žalvarinius jungtukus su svirtele, nuomonę pakeitė: ėmėsi naujo plano, kaip viską suderinti, kad išsirinktieji jungikliai taptų namų akcentu. Praktiškai visose namo erdvėse parinkti žalvariniai jungikliai ir kištukiniai lizdai, tik vaiko kambaryje ir vonioje – „Les Couleurs Le Corbusier“ spalvomis ištapyti jungikliai, kurie maksimaliai dera prie sienų spalvos. Vonioje jie –  priderinti prie plytelių spalvos: ne išryškėja, o su ja susilieja.

Klientams interjero dizainerė pataria suderinti grindų, sienų, lubų, baldų spalvas, tik tuomet rinktis kitas  detales: baldų rankenėles, durų rankenas, jungiklius ir pan.

„Aš turėjau prabangą pažvelgti į jau įrengtą erdvę ir galvoti, ką joje galiu pakeisti, pagražinti. Kadangi interjere vyravo švelnios spalvos,  nusprendžiau, kad dominuos juoda bei žalvaris, turėjau galimybę vaizduotėje, o taip pat ir naudodama išmaniąsias programėles paeksperimentuoti su detalėmis ir jas sujungti į darnią visumą.

Pavyzdžiui, JUNG žalvariniai jungikliai idealiai suderinti su baldų rankenėlėmis ir durų rankenomis – supratau, kad tai gali būti dar vienas ryškus namų akcentas ir puošmena.

Sykiu norėjau ir kitiems parodyti, kad ne visuomet būtina laikytis griežtų taisyklių – ant juodai balto zebro gali atsidurti spalvotas potėpis“, – teigė interjero dizainerė.

Patarė, ko vengti ir kokių klaidų nedaryti

Bene svarbiausias interjero dizainerės patarimas – būste nesirinkti per daug spalvų.

Racionaliausias sprendimas sienas dažyti viena, pavyzdžiui, balta ar švelniai pilkšva spalva, o tuomet galvoti apie akcentą, kurį norisi išryškinti. Juo gali tapti, pavyzdžiui, mėlyna sofa.

Jei baldai neryškių spalvų, galima pagalvoti apie ryškesnę sieną.

„Gražiau, solidžiau ir ilgaamžiškiau man atrodo tamsesnės, o ne ryškesnės spalvos: ilgalaikėje perspektyvoje jos nusibosta mažiau nei ryški raudona ar žalia. Tokių patariu vengti ant sienų ir didelių plotų“, – atkreipė dėmesį J. Garbštė.

Interjero architektė dažnai sulaukia klausimo, kaip suderinti smulkias detales ir skirtingus metalus.

Vienoje erdvėje rinkitės ne daugiau nei dviejų skirtingų spalvų metalų mažąsias detales – toks bene pagrindinis J. Garbštės patarimas.  Jei šviestuvo karkasas juodas, puikus sprendimas bus juodi jungikliai, rankenos.

Beje, didesnio ploto bute jungikliai neprivalo būti tik vienos spalvos. Prie tamsios lovos, juodų šviestuvų karkasų ir tamsių spintelių derės juodi jungikliai. Visur kitur tame pačiame kambaryje galima panaudoti baltus – jie susilies su sienos spalva.

J. Garbštė pabrėžė, jog savo namuose visko keisti neskubėjo vien tik tam, kad galėtų įsigyti naujų medžiagų ar daiktų, į procesą pasižiūrėjo kūrybiškiau ir tvariau: kaip gali pritaikyti tai, kas jau yra.

„Kalbant apie jungiklius, į jų kokybę patariu investuoti, visų pirma, tam, kad pavyktų sukurti norimą spalvų dermę, ir, pavyzdžiui, žalvaris atrodytų išties estetiškai, o ne kaip aukso dažais padengtas plastikas. Būtina gerai apgalvoti, į kuriuos sprendimus investuoti verta,  o kam galima pataupyti“, – atkreipė dėmesį pašnekovė.

Naujakuriams J. Garbštė turi ir vieną patarimą: į procesą žiūrėti ramiai, nes visuomet įmanomas kompromisas.

Taip pat visada galima „pasižaisti“, t. y. išsitestuoti turimą viziją įsigijus svarstomų sienų spalvų dažų bandinius ar pasitelkus išmaniąją programėlę su papildytos realybės funkcija, pavyzdžiui, „Tikkurila Colour Master“, kitų numatomų akcentinių interjero detalių pavyzdžius ir taip pasižiūrėti, ar vaizdas realybėje atitiks turimą vaizdinį.

„Visgi manau, kad svarbiausios namuose yra ne itališkos plytelės, o žmonės ir atmosfera, kurią namuose jie sukuria. Vadovaujantis tokiu požiūriu, namai bus tokie,  kuriuose gyvenant norėsis mėgautis kiekviena diena“, – įsitikinusi J. Garbštė.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Sidebar placeholder