Gelbėtojai ruošiasi naujam sezonui
Kol kas tapti gelbėtojais norą išreiškė apie 60 žmonių.
Penktadienį „Gintaro“ sporto centro baseine buvo pirmasis gelbėtojų atrankos etapas - 50 metrų plaukimas ir 200 metrų ištvermės plaukimas.
„Svarbu ir laikas, bet svarbiausia yra mokėjimas plaukti, kad gelbėtojas nepaskęstų. Žiūrime, kaip jie laikosi ant vandens paviršiaus, kaip greitai plaukia ir kita“, - sakė BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.
Bus vertinamas ne tik būsimųjų gelbėtojų fizinis pasirengimas. Vėliau vyks kandidatų bendravimo, psichologinės būklės vertinimas - ar jie sugebės savarankiškai dirbti, atlikti savo pareigas.
„Yra ne tik gelbėjimas, bet ir darbas ant smėlio, prevencinė veikla“, - sakė A. Siakki.
Atrankoje dalyvauja klaipėdiečiai, Klaipėdos rajono gyventojai. Pernai pliažuose dirbo ir gelbėtojai iš kitų miestų.
Šiuo metu planuojama atrinkti apie 35 būsimuosius gelbėtojus.
Gegužės mėnesį vyks antrasis atrankos etapas, kurio metu bus atrinkta dar tiek pat.
Dar dalis kandidatų bus rezerve, jei nebegalėtų dirbti prieš tai atrinkti gelbėtojai.
Iš viso šį sezoną dirbs apie 70 gelbėtojų.
A. Siakki teigimu, į antranką užsiregistravo ir senbuviai gelbėtojai, ir nauji žmonės. Patirties jau turintys gelbėtojai sudaro apie 30 procentų užsiregistravusiųjų į atrankas.
Dirbti paplūdimiuose užsiregistravo ir keliolika merginų.
Pasak A. Siakki, gelbėtojai neskirstomi pagal lytį, nes vienodai gerai gali dirbti tiek vyrai, tiek moterys - svarbiausia yra jų plaukimo įgūdžiai ir kiti gebėjimai.
Šią savaitę prasidės atrinktų gelbėtojų mokymai - teorinės paskaitos, praktinės užduotys baseine ir paplūdimiuose.
A. Siakki „Vakarų ekspresui“ sakė, kad ieškant gelbėtojų vienas iš pagrindinių iššūkių būna tai, kad gelbėtojais nori tapti ir nemokantys plaukti. Vis dėlto tokių žmonių ateina vis mažiau.
"Būna problemų, kai žmonės nesupranta, kur jie eina dirbti, nes nuo jų darbo priklauso žmonių gyvybės.
Būna tokių atvejų, kai tenka atsisveikinti.
Per mokymus visada kalbame apie tai, kad jie turi žinoti, kur ateina dirbti, kad jie bus atsakingi už žmonių gyvybes - vaikų ir suaugusiųjų.
Jiems reikia padėti ne tik vandenyje, bet ir ant kranto vykdant skendimų prevenciją, padėti, kai poilsiautojai pasijaučia blogai, vaikai pasiklysta.
Darbo paplūdimiuose yra tikrai daug, ypač kai juose karštomis dienomis būna tūkstančiai žmonių", - pabrėžė A. Siakki.
Gelbėtojai pliažuose pradės dirbti oficialiai pradėjus vasaros sezoną. Paprastai jis skelbiamas nuo birželio 1 d. Tačiau, A. Siakki teigimu, daug kas priklauso nuo orų - budėti paplūdimiuose gali reikėti ir anksčiau.
Smiltynės, Melnragės ir Girulių paplūdimiuose šiais metais bus 12 gelbėtojų postų, kiekviename, planuojama, dirbs po tris gelbėtojus.
Sutartys su gelbėtojais bus sudarytos iki rugsėjo 15 dienos.
Pasak „Klaipėdos paplūdimių“ atstovo, gelbėtojams bus mokama 919 eurų alga neatskaičius mokesčių, suma „į rankas“ - apie 630 eurų.
Rašyti komentarą